مرکز تجاری و اداری برمیس‌، نگین درخشان پایتخت تهران
تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۲/۱۸ --- کد خبر ۱۰۲۹

مرکز تجاری و اداری برمیس‌، نگین درخشان پایتخت تهران (‌منطقه۱۲، بازار، پامنار) 
بازار تهران علاوه بر آن که قلب تپنده اقتصاد کشور به شمار می‌رود به واسطه قدمت‌، نوستالژی خاصی برای مردم ایران، بخصوص تهرانی‌ها دارد و آوازه آن به قدری است که این منطقه را در شمار یکی از جاذبه‌های توریستی کشور قرار داده است‌.
حس خوبی است وقتی در جایی قدم می‌زنیم که خاطرات دیرین شهر و حتی کشور را از لابه‌لای آجرهایش می‌توان دید؛ حسمان خوب‌تر خواهد شد وقتی همتراز با معماری اصیل و زیبا در بازار سنتی تهران و مسجد امام خمینی در منطقه ۱۲در قلب پایتخت بنای نوسازی را می‌بینیم که معماری زیبایش چشم‌هایمان را می‌نوازد.
این روز‌ها در شناسنامه پایتخت‌، مرکزخریدی در خیابان  پامنار متولد شده که در همان نگاه اول آدمی را مجذوب خود می‌نماید تا جایی که توان دل کندن از آن نیست، مگر آن‌که حداقل چند عکس از آنجا برای خود به یادگار ببری ...

مرکزخرید برمیس (۱)،حاصل تفکرات و تلاش میهن‌دوستانه پدر و 2 پسر از خاندان محمودی برمسی است که بیش از ۷۰ سال سابقه فعالیت صادقانه در بازار تهران  را دارند.

برای معرفی این مرکز با آقای عباد‌الله محمودی برمسی یکی از کارفرمایان این مجموعه به گفت‌وگو نشستیم‌.
ایشان دغدغه حفاظت از سنت‌های زیبای قدیم را مهم‌ترین عامل برای ایجاد چنین مجموعه‌ای دانست و اظهار داشت‌: این مجموعه پیش از آن‌که یک مجموعه تجاری باشد یک مجموعه فاخر و فرهنگی است، زیرا اولا معماری اصیل ایرانی زنده نگه داشته شود و در مرحله بعد مردم کشورم در کنار بهره‌گیری از خدمات ما بدون پرداخت هزینه‌های بالا، معماری سنتی ایران را در شهر خود داشته باشند‌.

عباد‌الله محمودی برمسی ادامه داد‌: برای این‌که اجرای این پروژه با کیفیت هر چه بهتر صورت پذیرد از افراد بنامی در این زمینه کمک گرفته شد که فعالیت و آثار آنها را در جایی مانند (هتل شاه عباسی) اصفهان می‌بینیم‌. تمام المان‌های به کار رفته در معماری داخلی و نمای این مجموعه کار دست استادان هنر ایرانی است (2). 
وی افزود: این مجموعه در زمینی به مساحت ۱۰۰۰مترمربع و با زیربنای ۴۵۰۰مترمربع ساخته شده و دارای واحد‌های تجاری و اداری و پارکینگ‌های لازم همچنین رستورانی به متراژ ۷۰۰ مترمربع  می‌باشد.

این رستوران با 2 سالن و ظرفیت پذیرش نزدیک به۳۵۰ نفر، هم‌اکنون آماده پذیرایی از میهمانانی است که علاقه‌مند هستند همراه با سرو غذای خود از زیبایی‌های منحصر‌به‌فرد آن محیط  لذت ببرند.
بهره‌گیری از نیروهای متخصص و جوان و نسل سوم محمودی‌ها باعث گردیده در تصمیم‌گیری‍‌ها و تصمیم‌سازی‌‍‌ها اتاق فکری جامع در جهت تغییر و تحولات مثبت در آینده قدیمی‌ترین محله تهران صورت‌پذیرد.
آقای محمودی در خصوص صنوفی که قرار است در این مجموعه فعالیت کنند، اظهار داشت‌: منطقه پامنار در آینده‌ای نه چندان دور تغییر کاربری خواهد داشت  و به منطقه‌ای برای فعالیت صنوفی مانند پوشاک‌، لوازم آرایش و ... بدل خواهد شد، بنابراین تمایل داریم از این صنوف برای حضور در مجموعه دعوت کنیم، هر چند شاید با مشاوره‌های دقیق‌تر بتوان کاربری‌های دیگری نیز برای فروشگاه‌ها تعیین کرد.
وی در پایان اظهار داشت‌: هدف ما از ساخت این مجموعه آشتی دادن مردم با سنت‌ها بوده و یقین داریم افرادی که به این مجموعه ورود پیدا می‌کنند بسیار لذت خواهند برد، زیرا هر بخشی از این مجموعه ظرفیت مناسبی برای دانشجویان‌، هنرمندان و عکاسان دارد، فروشگاه‌داران هم که قطعا به دلیل واقع شدن این مجموعه در قلب تجاری پایتخت، سود اقتصادی سرشاری خواهند برد. 
علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به آدرس بازار تهران- خیابان پامنار مراجعه یا با شماره تلفن 33531752 تماس حاصل نمایند. 
instagram:barmis.tc

(۱): برمیس نام منطقه‌ای ما بین شهر اهر ارسباران و ورزقان در آذربایجان شرقی می‌باشد و شهر اهر زادگاه ستارخان است.
(2): استاد حاج محمدعلی قضاوی و پسران از چوبکاران بنام اصفهان- استاد مرتضی و مهدی مطیفی در رابطه با گچبری و لایه‌چینی، آیینه‌کاری، تنگ‌بری و نقاشی و....- جناب مهندس هنری و سرکار خانم مهندس برج‌سفیدی به عنوان طراح نما و داخلی.

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی