قلب شهر اصفهان منظم و پرشور می‌تپد‌
تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۲/۲۶ --- کد خبر ۱۰۳۷

قلب شهر اصفهان منظم و پرشور می‌تپد‌

شركت پرستیژلند ایران یک شركت خصوصی چندملیتی ( Joint Venture)   سرمایه‌گذار در زمینه پروژه‌های ساختمانی می‌باشد. این شركت با جذب سرمایه‌گذاران خارجی و با حمایت لایحه تضمین سرمایه خارجی توسط هیات وزیران‌ و وزارت امور اقتصادی و دارایی جمهوری اسلامی ایران مبادرت به ساخت بزرگ‌ترین پروژه‌های تجاری‌، تفریحی‌، توریستی و پزشکی در شهر اصفهان و در سطح ایران نموده است‌. اولین پروژه اجرایی شرکت پرستیژ‌لند ایران مرکزتجاری‌، تفریحی و توریستی اصفهان سیتی‌سنتر است که یکی از بزرگترین مراکز خرید در ایران و دنیا می‌باشد و باعث شده نام اصفهان در بین نام دیگر شهرها و کشورهای معتبر دنیا خود‌نمایی کند. هدف از احداث این مجموعه ایجاد تسهیلات جهت تامین نیازهای زندگی روزمره شهروندان در زیر یک سقف است‌. مجموعه اصفهان سیتی‌سنتر شامل 7 طبقه می‌باشد‌. از این 7 طبقه‌، 2طبقه به صورت پاركینگ مسقف با ظرفیت 5500 خودرو است. 3 طبقه شامل مركزخرید (Hyper Star) و واحدهای تجاری است و 2 طبقه آخر مجموعه سینمایی، سالن چندمنظوره، فودکورت و سالن‌های مختلف را در خود جای داده است.

تاثیرات پروژه بر اصفهان‌:

1) ایجاد محیطی شاد، سالم و دلپذیر برای خانواده‌ها و گردشگران جهت خرید و تفریح
2) افزایش جذب گردشگران در شهر اصفهان
3) به‌روزرسانی استانداردهای اجتماعی و شکوفایی کسب‌وکار در استان اصفهان
4) ایجاد هزاران فرصت شغلی جدید در زمان ساخت پروژه و بعد از اتمام پروژه
5) جلوگیری از ورود غیرقانونی كالا به كشور با توجه به حضور مستقیم شركت‌های تولیدكننده و عرضه‌كننده كالاهای مختلف خارجی
 6) ارایه مستقیم كالاهای مورد نیاز خارجی به دست مصرف‌كنندگان داخلی با قیمت و كیفیت مناسب
7) همجواری با پروژه‌های مركز تجارت جهانی (WTC) و مدرن‌ترین مركز نمایشگاهی بین‌المللی
8) تبادل فرهنگی به صورت مستقیم و سالم با توجه به اختصاص فروشگاه‌ها و رستوران‌ها به شركت‌های خارجی و حضور اتباع دیگر كشورها

9) پر كردن اوقات فراغت شهروندان بویژه جوانان به مناسب‌ترین شكل و نیز ارتقای سطح فرهنگی و هنری افراد جامعه با توجه به وجود سینما‌، آمفی‌تئاتر و فضاهای مشابه و‌...

زمانی که صحبت از مرکزتجاری‌، تفریحی و توریستی سیتی‌سنتر اصفهان است نمی‌توان در مورد مدیریت شایسته و متعهد این مجموعه عظیم و توانمند، جناب آقای مسعود صرامی  که  در واقع در ایجاد برند شهری برای شهر اصفهان ( پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی ) بسیار تلاش کرده‌اند و نقش پر اهمیتی داشته‌اند‌، سخنی به میان نیاورد‌.

در این یادداشت در سفری چندساعته به این مرکزتجاری بزرگ همراه من باشید. به راستی نوشتن در این مورد کار سختی است؛ می‌توان قلم برداشت و ساعت‌ها از زمان تصمیم‌گیری برای ساخت این پروژه عظیم تا مرحله شروع‌، اجرا و تکمیل آن نوشت‌... اما متاسفانه مجال کوتاه است، پس سخن را نیز کوتاه می‌کنم با این جمله:

 "اینجا اصفهان است شهر گنبدهای فیروزه‌ای‌، اینجا نصف جهان است و سیتی‌سنتر، قلب شهرمان"

اولین نکته‌ای که در سیتی‌سنتر، انسان را مجذوب خود می‌کند تماشای مردم‌، لبخندشان و شور و شوق میانشان است. به عبارتی بهتر می‌توان گفت نبض زندگی را در چنین مراکز بزرگ خرید می‌توان احساس کرد. تحقیقات روانشناسی نشان داده است هر زمان مردم از فعالیت‌های روزانه یا اتفاقات پیرامون خود ناراحت و خسته هستند به مراکزخرید می‌روند و روانشناسان خرید کردن را نوعی راهکار‌ برای بهتر شدن حال روح و جسم انسان می‌دانند‌.

در ابتدای ورود به سیتی‌سنتر شاهد فروشگاه بزرگ ‌هایپراستار هستم ‌که فعالیتش را از اولین روزهای افتتاح سیتی‌سنتر آغاز نموده و افراد می‌توانند با صرفه‌جویی در زمان هر آنچه را که نیاز دارند به راحتی در زیر یک سقف فراهم کنند. در مجاورش نیز بانک‌ها‌، صرافی‌، کافی‌شاپ و فروشگاه‌هایی با برندهای متنوع ایرانی و خارجی دیده می‌شوند‌.

توریست‌هایی را می‌بینم که در حال تبدیل پول کشورشان به واحد پول کشورمان هستند و این جذب توریست و ارزآوری برای کشورم بسیار لذت‌بخش است و زمانی که نظرشان را در مورد سیتی‌سنتر‌، ایران و ایرانی پرسیدم درخود احساس غرور کردم‌.

در حال قدم زدن میان فروشگاه‌های مختلف نکته مهمی توجهم را جلب می‌کند‌؛ برندهای ایرانی در کنار برندهای خارجی می‌درخشند و این نشان‌دهنده تقویت تولید ملی ما است؛ فروشگاه‌هایی همچون درساهوم و چرم درسا‌، گالری پارسی‌، چرم مشهد‌، نوین‌چرم‌، ال‌سی‌من‌، فروشگاه گز آنتیک‌، چینی زرین‌، نقره فروشی پرورش،  فرش مشهد‌، کاشی کویر‌، لایکو‌، مرکز ودینگ سنتر و ‌... از آن دسته هستند.

در مقابل شاهد برندهای مطرح جهانی چون کوتون‌، زارا‌، ال‌سی‌وایکیکی‌، دبنهامز‌، اچ اند ام‌، ابرکرومبی‌، پرومد‌، آلدو‌، نایک‌، آدیداس‌، جین‌وست‌، آندرآرمور‌، فروشگاه لوازم خانگی سامسونگ‌، ال‌جی و‌ ... هستم.

اما طبقه اول سیتی‌سنتر با داشتن فروشگاه چرم درسا و طبقه دوم نیز با وجود فروشگاه درساهوم همانند معنای نام برند "درسا" همچون مروارید می‌درخشند‌. درسا نیاز به تعریف ندارد؛ برندی است با نظم خاص و مطابق استانداردهای جهانی. از زمان افتتاح فروشگاه درسا هوم در اصفهان می‌توان تغییر را در دیزاین خانه‌های همشهری‌هایمان مشاهده کرد و قطعا در آینده خیلی نزدیک میهمان خانه‌های بیشتری خواهد شد‌.  هر زمان به فروشگاه درسا هوم و یا چرم درسا می‌روم‌، کارشناسان فروش آن مجموعه با لباس فرم سازمانی یکسان و استایل شیک و لبخند به استقبال من و سایر مشتریانشان می‌آیند و مهربانی‌، احترام و حس بسیار خوب را در همان لحظه اول به مخاطبانشان هدیه می‌دهند و این نشان می‌دهد ارزش و هویت سازمانی "درسا " برایشان مهم است‌.

در آن لحظات صحبت‌های بنیانگذاران موفق و توانمند برند درسا در سومین همایش تقدیر و تجلیل از برندهای برتر مراکزخرید و مجتمع‌های تجاری کشور که هر ساله توسط ماهنامه تجارت‌طلایی برگزار می‌گردد، به خاطرم آمد؛ جناب آقای شاهین فاطمی جمله زیبایی را بیان کردند‌: "‌برندها زبان احساس ما هستند" و در صفحه اینستاگرام ایشان نیز جمله پرمفهومی توجهم را جلب کرد، ایشان نوشته اند‌: "‌فلسفه‌: تلاش برای ساختن‌، اولین و بهترین" جناب آقای امیر نورمحمدی نیز همواره بر چند اصل مهم تاکید دارند و می‌گویند‌: "مشتریان جزئی از خانواده بزرگ درسا هستند و جلب اعتماد آنان بسیار پر اهمیت است" و جمله ارزشمند ایشان که می‌گویند‌: "مشتریان‌، ولی نعمت ما هستند" برای مشتریان‌، بسیار دلنشین و دلگرم‌کننده است‌. من به عنوان یک ایرانی به داشتن برند ملی "‌درسا‌" که در سطح برندهای معروف جهان است، اما در کشور خودمان *ایرانمان* تولید می‌شود، افتخار می‌کنم و اگر به همین چند جمله که هزاران حرف نهفته در خود دارد بسنده کنم می‌توان نتیجه گرفت قطعا موفقیت امروز خانواده بزرگ درسا به خط‌مشی موثر سازمانی‌شان‌، نگاه مثبت و هدفمند بنیانگذاران‌، همدلی و متعهد بودن کلیه پرسنل و اعضای خانواده درسا و همینطور              "‌مشتریانشان‌" مرتبط است.

در طبقه دوم، فروشگاه گلدن دیزاین (‌گروه گالری پارسی‌) با داشتن 2 شعبه در سیتی‌سنتر اصفهان‌، یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های تخصصی تزیینات داخلی را برایمان به ارمغان آورده و همواره به داشتن دکور جذاب و چیدمان خاص محصولاتش توجه ویژه‌ای دارد و به صورت مستمر و ماهیانه دکور خود را با الهام از فصل‌های سال‌، مناسبت‌های خاص و رنگ‌ها تغییر می‌دهد. امسال نیز همانند سالیان گذشته مدیریت مجموعه، جناب آقای شهریاری و همکارانشان با چیدمان و دکوری جذاب برای نوروز باستانی، توانستند سهمی ‌در شادی بازدیدکنندگان‌، مسافران نوروزی و توریست‌ها داشته باشند‌؛ عکس‌های زیادی با هفت‌سین پارسی زیبایشان گرفته شد و خاطره‌ای ماندنی در ذهن مشتریانشان رقم خورد‌. همچنین امسال علاوه بر چیدمان نوروزی‌، ساعت‌های فروشگاه‌هایشان را در تمامی ‌شعب خود روی ساعت سال تحویل 1396 (13:58:40) تنظیم نمودند که حرکتی نو‌، جذاب و خلاقانه بود و این‌گونه به استقبال بهار رفتند‌.

نکته جالب دیگر که می‌توان در مورد سیتی‌سنتر اصفهان بیان کرد‌، توجه به فعالیت‌های اجتماعی‌، آموزشی و فرهنگی است‌. مسئولیت اجتماعی این مرکزتجاری در برابر جامعه و مخاطبانش ستودنی است، به عنوان مثال دانشگاه علمی‌– کاربردی مرکز سیتی‌سنتر با بیش از 10 رشته در حال پرورش استعدادهای جوان برای ساختن آینده ایرانمان است، نگارخانه سیتی‌سنتر نیز مکانی است برای هنرمندان تا بتوانند بدون دغدغه آثارشان را در معرض دید عموم قرار دهند‌، همچنین برگزاری همایش‌ها و جشن‌های مختلف همراه با چهره‌های معروف جامعه و ... همه و همه دست در دست هم می‌دهند که هر روز این مرکزتجاری با قدرتی بیشتر‌ حرکتی رو به جلو داشته باشد‌.

نکته قابل توجه دیگر‌، معماری و طراحی داخلی برخی از فروشگاه‌های سیتی‌سنتر است که نگاه هر مخاطبی را به خود جذب می‌کند‌. مدیریت این فروشگاه‌ها با اهمیت به این موضوع و رعایت استانداردهای جهانی و شایسته مراکزتجاری بزرگ‌ در واقع برندشان را شکوفاتر کرده‌اند‌، به عنوان مثال فروشگاه سوئیس گالری به مدیریت آقایان توکلی با طراحی منحصربه‌فرد جناب آقای مهندس ایمان امین لاری و همچنین استودیو عکاسی ریحان به مدیریت جناب آقای احمد ریحان با طراحی خاص جناب آقای مهندس             علی کرباسچی از آن جمله هستند.

و در نهایت در طبقات دوم و سوم نیز فودکورت و رستوران‌های متنوعی قرار دارند که با عرضه غذاهای مختلف ایرانی‌، مدیترانه ای و‌ ... می‌توانند جوابگوی سلایق همه مشتریان باشند و علاوه بر اینها با افتتاح کهکشان عجایب (‌شهربازی‌) جذابیت سیتی‌سنتر برای کوچک و بزرگ چندین برابر شده است‌.

در کنار مرکزتجاری سیتی‌سنتر اصفهان پروژه‌های عظیم دیگری نیز در حال ساخت هستند:

هتل پرستیژ اصفهان سیتی‌سنتر مجموعه‌ای است شامل کلیه امکانات رفاهی، تجاری و خدماتی. یکی از این امکانات هتل بین‌المللی 5 ستاره با امکانات و استانداردهای هتل 7 ستاره می‌باشد. این هتل مکان مناسبی برای مسافران و همراهان آنها در یکی از مکان‌های خوش آب و هوای اصفهان خواهد بود‌. از بارزترین ویژگی‌های این هتل می‌توان به اتاق‌هایی VIP اشاره نمود‌؛ اتاق‌های VIP این مجموعه دارای امکانات ویژه با هماهنگی رنگ‌ها و وسایل اتاق مطابق با درخواست و نیاز میهمانان هستند به گونه‌ای که در زمان رزرو اتاق، میهمانان می‌توانند رنگ دکوراسیون و تخت مورد علاقه خود و نوع حمام و سونای داخلی آن را انتخاب کنند. از طرفی پلی شیشه‌ای که برگرفته از طراحی بازارهای قدیمی ‌اصفهان است، سیتی‌سنتر را به پروژه‌های دیگر شرکت پرستیژلند ایران مانند مرکز تجارت جهانی(WTC)و مرکز مبادلات مالی و تجاری اصفهان (IIFC) متصل کرده و چشم‌انداز زیبایی به وجود می‌آورد‌. 

برج اداری مسکونی(Business & Residential Tower)

برج مسکونی اصفهان سیتی‌سنتر با فضایی مدرن همراه با معیارهای جهانی با ارتفاع تقریبی 103 متر بلندترین ساختمان مسکونی اصفهان است که در این ارتفاع آسمان را برای ساکنان قابل لمس خواهد کرد‌،  همچنین مناظر زیبای اطراف مجموعه زیبایی و شکوه این برج را چند برابر می‌کند.

مرکز مبادلات مالی بین‌المللی اصفهان (IIFC)

این مجموعه دارای 2 برج عظیم مالی و تجاری است كه در هر یک از آنها شعب بانک‌ها‌، سازمان بورس‌، كارگزاران بورس‌، موسسات بیمه و دیگر شعب دولتی قرار گرفته است. این مركز که به ایستگاه تک (One Stop) در دنیا شناخته می‌شود، متشكل از كلیه شركت‌های تجاری داخلی و بین‌المللی است.

هتل آپارتمان اصفهان سیتی‌سنتر

 شامل 30 طبقه است که 7 طبقه این مجموعه به صورت هتل و23 طبقه دیگر به صورت آپارتمان‌های لوكس مسكونی می‌باشد. این هتل برای آن گروه خانواده‌هایی طراحی شده است كه ترجیح می‌دهند در آپارتمان خصوصی خود زندگی كنند، اما از كلیه امكانات یک هتل استفاده نمایند‌.

هر چند صحبت در مورد این‌گونه مراکزتجاری بزرگ بسیار است، اما امیدوارم توانسته باشم در این سفر چندساعته با بیان تجربه خود تا حدودی حق مطلب را ادا کرده باشم. لازم به توضیح است ساعات کاری مرکزتجاری سیتی‌سنتر اصفهان در روزهای عادی هفته از 10 تا 24 و در روزهای پنجشنبه و تعطیل از 10 صبح تا 1 بامداد خواهد بود.

سمیه سلحشوری اردستانی،  مدرس و محقق در حوزه بازاریابی و فروش

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی