تفاوت برند و لاومارک در چیست ؟
تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۲/۲۶ --- کد خبر ۱۰۳۸

در عصر جدید ما در حال تغییرات بزرگی هستیم، تغییراتی که نوع  معاملات و اطلاعات را دگرگون ساخته است .باید بدانیم که احساسات در کسب و کار ما جایگاه ویژه ای پیدا کرده است و حرف های زیادی برای گفتن دارد. عباراتی مانند Share of Hearts و یا برندینگ احساسی از این دسته تغییرات هستند. به شما توصیه می کنم اگر عاشق برندتان هستید حتما در ادامه این مطلب همراه ما باشید.
با ظهور رسانه های اجتماعی همه چیز کمی متفاوت گردیده است به طوری که شاهد برند های هوشمندانه تری از نظر قدرت تعامل و درگیر کردن احساسات مخاطب هستیم.در حال حاضر کلید توسعه برند ها استراتژی متقاعدکننده ی دیگریست که بداند چگونه احساس خود را به مشتری یا مخاطب خود القا نماید.بسیاری از برند های تجاری برای پیدا کردن جایگاه ذهنی مناسب تمرکز خود را بر روی قلب روابط انسانی و ارزشها گذاشته اند اما مسئله ای که بسیاری از صاحبان برند های بزرگ را درگیر خود کرده این است که برند خود باید برای خودش صحبت کند. اما سوال این است چگونه این امر امکان پذیر است ؟

لاو مارک اصطلاحی است که به این سوال پاسخ داده است .لاومارک یا همان فرابرند همان عاملی است که توانسته جایگاه متمایزی در قلب و ذهن مخاطب خود بیابد ، به طوری که جایگاهی فراتر از برند پیدا کرده است و تبدیل به بخشی از زندگی و فرهنگ مخاطب خود می‌گردد، چنانکه مخاطب احساس می‌کند بدون آن زندگی امکان پذیر نیست.برای مثال برندی مانند کوکاکولا بر پایه‌ی سابقهی طولانی توانسته است چنان در ذهن و قلب مشتریانش جای گیرد که مشتری احساس می‌کند می‌تواند با وجود آن هیجان و نشاط بگیرد.
انچه امروز برند‌ها برای ماندگاری بیشتر بدان نیاز دارند عبور از سطح برند به لاومارک است. برند به دلیل داشتن هویت اعتبار شهرت و جایگاه ذهنی مورد احترام مخاطب یا مشتری می‌باشد ولی لزوما دوست داشتنی نیست و ارتباط عمیق‌تری نیاز دارد تا باعث ایجاد عشق در مشتری گردد. در کنار توسعه احترام بیشتر بایستی سعی در ایجاد روابط بیشتری بود .داستان سرایی در برند ابزاری است که به واسطه‌ی آن می‌توانید به تشدید این احساس قدرتمند اقدام نمایید. آنت سیمویز یکی از متخصصین حوزه داستان سرایی می‌گوید: برای ارتباط با من باید بتوانی قلب مرا لمس کنی و احساس زنده بودن را در من ایجاد کنی.
نکته دیگر در ایجاد لاو مارک این است که هر چه بیشتر بتوانیم پنج حس شنوایی، بویایی، بینایی، چشایی و لامسه را درگیر نماییم شانس بیشتری در ایجاد ارتباط با مشتری خود پیدا خواهیم کرد.در دنیای امروز به اشتراک گذاری ارزش فلسفه و ایجاد همدلی می تواند ارتباط گرمی را ایجاد نماید دقیقا همان چیزی که مشتری به آن نیاز دارد "حس خوب".
تحقیقات در حوزه ی برندسازی نشان داده است افزایش پنج درصدی میزان وفاداری به برند می تواند افزایش فروش ده درصدی را داشته باشد حال اگر مشتری برند را دوست داشته باشد چه تغییر شگرفی را میتواند ایجاد نماید؟
به طور خلاصه میتوان گفت برند پدیده ای قابل احترام برای مخاطب می باشد و احترام می تواند زمینه ای برای ایجاد دوست داشتن در مخاطب گردد و اگر بتوانیم شور، شوق  و احساس بیشتری را به مشتری خود القا نماییم می توانیم به سمت لاومارک شدن حرکت نماییم.در آخر خوبست بدانیم اعتماد ,احترام می آورد و احترام,ایجاد عشق می کند.
 
سارا انوشه دانش آموخته باشگاه مدیران موفق و محقق در حوزه علوم مدیریتی

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی