گردهمایی معماران و طراحان بزرگ کشور در روز معمار
تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۳/۰۱ --- کد خبر ۱۰۴۳

دومین اجلاس معماری و تجلیل از برترین سازندگان و معماران کشور روز یکشنبه، سوم اردیبهشت‌ماه همزمان با روز معمار و بزرگداشت شیخ بهایی با حضور جمعی از معماران و طراحان صنعت ساختمان و فعالان این حوزه که نامشان هویتی است بر این عرصه و به همت شرکت پارسیان و با همکاری انجمن معماری و دکوراسیون داخلی تهران در سالن همایش‌های دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد. این اجلاس نسبت به سال گذشته با استقبال خوبی همراه بود و از همان لحظات ابتدایی مراسم، سالن مملو از جمعیت شد و از نکته‌های جالب‌توجه این اجلاس، غرفه‌سازی‌های خوب توسط شرکت‌های حاضر در همایش بود که حال و هوای خاصی به مراسم بخشیده بودند.

مراسم از ساعت 19 آغاز شد که در ابتدای  مراسم جناب آقای دکتر محمد مهاجر، استاد دانشگاه و مشاور برندسازی در خصوص برندسازی و تاثیر شبکه‌های اجتماعی بر تبلیغات به ایراد سخنرانی پرداخت و تعریفی از برند ارایه داد و گفت: تعاریف مختلفی از برندینگ وجود دارد، اما تعریف دقیق‌تری که با آن روبه‌رو هستیم ادارکی است که در ذهن و قلب مشتری ایجاد می‌شود. برندینگ با روابط بلندمدت با مشتری به وجود می‌آید.

مهاجر در ادامه افزود: امروزه شرکت‌های بزرگ معماری به مشتری‌های خودشان تجربه می‌فروشند و همیشه این سوال مطرح است که این تجربه چگونه به دست می‌آید؟ در پاسخ باید گفت با اضافه کردن انعطاف و قدرت انتخاب بیشتر به مشتری و این‌که مشتری بتواند از پروژه‌های موفق یا ناموفقی که وجود دارد درس بگیرد و راه غلط را نرود.

دکتر مهاجر اضافه کرد: 3 اصل در شناخت انسان وجود دارد؛ اصل اول توالی است، توالی به این معنی است که ابتدا افراد مشکلاتی را تجربه می‌کنند و بعد از آن تمایل دارند خوشی‌هایی را ببینند. شما نیز در ابتدا مشکلات را به مشتری نشان دهید و برای آنها از سختی پروژه بگویید و بعد از آن جنبه‌های مثبت کار را نمایان کنید، زیرا این باعث می‌شود مشتری تمایل بیشتری داشته باشد با شما همکاری کند.

مهاجر اصل دیگر را گذر زمان عنوان کرد و گفت: این اصل به شما می‌گوید وقتی پروژه زمان‌بری را در اختیار دارید معمولا مشتری از به درازا کشیدن پروژه ابراز نارضایتی می‌کند و شما برای رفع این مشکل بهتر است مشتری را در پروژه دخالت دهید تا گذر زمان را احساس نکند.

مهاجر اذعان داشت: اصل دیگری که در شناخت انسان‌ها و رفتار آنها می‌توان به آن اشاره کرد اصل منطقی‌سازی است، خواه و ناخواه در برخی پروژه‌ها مشکلاتی به وجود می‌آید و یا مشتری شما برای خودش دلیل‌سازی می‌کند و اگر شما دلیل منطقی برای انجام کار نداشته باشید مشتری خود را از دست می‌دهید.

دکتر مهاجر در ادامه در خصوص برندسازی 2 شاخص را مطرح کرد وگفت: ما برای برندسازی 2 عامل اصلی داریم؛ اول (icm) یا ارتباط یکپارچه بازاریابی که مسایلی از قبیل تبلیغات، فروش مستقیم، فروش الکترونیکی و برخی مسایل دیگر را  شامل می‌شود و دیگری عملکرد تکنیکی شما.

اما یکی از مسایل مهمی که در بحث برندسازی به شما کمک می‌کند شاخص (csr) است. این شاخص به ما نشان می‌دهد برند شما به چه میزان برای حفظ محیط‌زیست تلاش کرده است و در کل به چه میزان خود را در مسئولیت‌ اجتماعی سهیم می‌داند.  زمانی که شما از این دست اقدامات  که بازخورد اجتماعی دارند انجام می‌دهید تلویزیون و فضای مجازی و به طور کلی رسانه‌ها طرح یا پروژه شمارا به نمایش می‌گذارند و با این کار شما بدون هیچ هزینه‌ای برند خود را معرفی کرده‌اید.

در ادامه مراسم شرکت‌های موفق و گروه‌های معماری که از قبل مشخص شده بودند به ایراد سخنرانی در باب معرفی خودشان و فعالیت‌های خود در این صنعت پرداختند. شرکت‌هایی که تقریبا توانایی‌های مختلفی داشتند و هرکدام در بخشی قدرتمند بودند، در زمینه سنگ‌های ساختمانی و برخی دیگر در زمینه طراحی‌های داخلی و نما فعالیت می‌کردند.

در پایان مراسم نیز از طراحان و معمارانی که در یک سال گذشته فعالیت‌ها و پروژه‌های موفقی داشتند، تقدیر به عمل آمد.

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی