آغاز به‌کار ماهنامه تجارت طلایی در شهر تبریز
تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۳/۲۹ --- کد خبر ۱۰۸۱

تبریز در انتظار 2018
 

هنوز ساعت 80 ساله عمارت شهرداری تبریز با نوای «دنگ‌... دنگ...»‌، شروع روز خود را به شهروندان اعلام نکرده است که خبری در شهر می‌پیچد:
«شهر تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 برگزیده شد»
اینجا تبریز است‌. کهن شهری که چند سالی است برای نو بودن و مدرن شدن تلاش می‌کند. 
اگر سال‌های قبل بازار بزرگ سرپوشیده تبریز‌، مرکز تبادلات تجارت ایران و اروپا بود‌، امروز مراکزخرید مدرن سعی در ایفای نقش خود در تجارت دارند. اگر سال‌های قبل کاروانسراها محل استقرار و امکان گردشگران بودند، امروز هتل‌های بزرگ‌، جدید و چندستاره محل استراحت و اقامت گردشگران هستند. اگر سال‌های قبل فرش و صنایع دستی این شهر مال‌التجاره کاروان‌ها را تشکیل می‌داد‌، امروز تبریز با پایتخت فرش جهان شدن- در زمینه طرح و بافت - سعی در حضور در ورای مرزها را دارد. اگر تبریز در گذشته آشپزهای ماهری را تربیت کرده و غذاها و خوردنی‌های بسیاری را خلق و تقدیم گردشگران کرده است‌، امروز برندهای بسیاری سعی در معرفی شکلات و مواد خوراکی این شهر در اقصی‌نقاط جهان دارند.
تبریز مسیر رشد و توسعه را شاید آرام، اما با دقت در طول سال‌ها و در تمام زمینه‌ها طی کرده است ؛ 
در شهرسازی، برندسازی، صنعت‌، علم، تکنولوژی، هنر‌، صنایع‌دستی‌، ورزش و ‌... و حالا شاهد انتخاب تبریز با عناوین متعدد بین‌المللی هستیم؛ بازار تاریخی تبریز در فهرست آثار جهانی یونسکو ثبت شده است، تبریز به عنوان پایتخت فرش دستباف جهان دست یافته است، تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 انتخاب شده است، تبریز در کنار شهرهای شایسته دیگر کشورمان همچون مشهد‌، تهران، اصفهان و شیراز نام ایران را به عنوان یک مقصد گردشگری بین کشورهای دنیا بلند‌آوازه کرده است‌. در این بین بی‌تردید، تبریز خود نیازمند معرفی و شناساندن بیشتر است و رسانه‌ها بویژه رسانه‌های تخصصی می‌توانند در این موضوع تبریز را یاری و همراهی کنند. تبریز دارای چشم‌انداز‌های کهن و مدرن است که باید به شایستگی  به معرض دید افکار عمومی در سطح ملی و بین‌المللی برسد. 
حال ماهنامه «تجارت طلایی» به عنوان یک مرجع تخصصی در حوزه مراکزخرید‌، مجتمع‌های تجاری و برندهای برتر ایران و جهان می‌تواند و می‌خواهد تبریز را با تمام قابلیت‌ها و شایستگی‌هایش معرفی کند. 
ماهنامه اقتصادی و فرهنگی «تجارت طلایی » در شماره‌های پیشین خود‌  به فراخور حال و موضوعات مرتبط به شایستگی‌های شهر تبریز پرداخته است؛ از سویی مراکزخرید و مجتمع‌های تجاری تفریحی را معرفی کرده و با سرمایه‌گذاران و مدیران آن گفت‌وگو کرده است و از سویی آثار فاخر آن از جمله بازار تاریخی را مطرح کرده است‌. اما این اعتراف لازم است که در کنار تبریز بودن به خاطر موضوع ارزشمند و یگانه‌ای همچون «پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 »‌، کاری گسترده‌تر و کارآمدتر می‌طلبد‌.  
در این مسیر لازم بود تا اقدامات عملی در خصوص تولید محتوا و سرویس‌دهی مستقیم «تجارت طلایی» صورت گیرد و این همه ممکن نبود مگر آن‌که برنامه توسعه فیزیکی "تجارت طلایی" که از مدت‌ها قبل در اندیشه و برنامه مدیران این مجموعه برای برخی از نقاط شاخص ایران همچون «مشهد مقدس»‌، «کیش»‌، « اصفهان» و «تبریز» در نظر گرفته شده بود‌، آغاز شود و از آنجایی که در دوران معاصر، تبریز به "‌شهر اولین‌ها" شهره بوده است‌‌، این اقدام برای اولین بار در تبریز انجام گرفت‌. 
در ابتدای فعالیت دفتر نمایندگی که پس از ماه مبارک رمضان افتتاح رسمی آن صورت خواهد گرفت‌، علاوه بر برنامه‌ریزی‌های بسیار جدی و دقیق و انجام کارهای زیرساختی و سخت‌افزاری همچون توزیع منظم نشریه‌‌، فعالیت‌های نرم‌افزاری همچون تولید محتوا‌، برگزاری دوره‌های آموزشی برای  ارتقای کمی و کیفی برندینگ در تبریز‌، معرفی اماکن، مراکز و جاذبه‌های شهر تبریز و برگزاری همایش‌ها و سمینارهای تخصصی را در دستور کار خود قرار داده‌ایم‌. 

 

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی