حقایقی خواندنی در خصوص خرده‌فروشی معتبر جهان
تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۴/۰۳ --- کد خبر ۱۰۸۵

اچ اند ام، سبکی ساده به سادگی شما!

H&M به عنوان دومین شرکت بزرگ تولیدکننده لباس بعد از برند ZARA و بالاتر از برند GAP شناخته شده است. Hennes & Mauritz در طول دوران 70 ساله کاری خودشان، توانسته‌اند اعتماد مشتریان خود را در سرتاسر جهان به خوبی به دست بیاورند.  برند H&M نزدیک به 820 زنجیره وابسته و بیش از 1900 کارخانه تولید لباس و انبار در سراسر جهان دارد. 
پس از جنگ جهانی دوم، هنگامی که Erling Persson برای سفر به آمریکا رفته بود، در آنجا تعداد زیادی فروشگاه لباس را مشاهده و احساس کرد کشورش نیز به طراحانی برای تولید لباس‌های زنانه نیاز دارد.
درنتیجه، این امر سبب شد اولین فروشگاهش را در سوئد افتتاح کند. این فروشگاه ابتدا با نام "Hennes" (‌به زبان سوئدی 'Hers' ) در سال ١٩٤٦ با فروش پوشاک و زیورآلات گران‌قیمت و خاص زنانه شروع به کار کرد. ٢١ سال بعد، یعنی در سال ١٩٦٨، Hennes همکاری خود را با یکی دیگر از تولیدکنندگان پوشاک به نام Mauritz Widforss آغاز کرد و این شراکت سبب شد پوشاک مردانه را نیز به سبد محصولات خود اضافه کرده و به بازار عرضه کند، البته بعد از شکل‌گیری این همکاری، نام کارخانه به "Hennes & Mawritz(  " H&M ) تغییر یافت. این برند به طور مداوم طراحان جدید را استخدام می‌کند و روزبه‌روز در سرتاسر جهان در زمینه پوشاک به شهرت بیشتری می‌رسد. در واقع برای آنها ثابت شده است هرگز نباید کاری کنند که سبب کاهش میزان فروش و اعتماد مردم نسبت به آنها شود.
در سال ٢٠١٠، آنها با سرمایه‌ای نزدیک به ١٥ میلیارد دلار، در بین ٢١ برند معتبر جهان ( درمیان تمام شرکت‌های دنیا، نه تنها فقط تولید‌کنندگان پوشاک‌)، قرار گرفتند. اکنون مدیرعامل شرکت آنها، شخصی به نام Karl-Johan Persson است. او فرزند بزرگ بنیانگذار H&M، یعنی Erling Persson است. این شرکت با این شعار "اطلاعات مشتریان همواره در حال افزایش است" فعالیتش را ادامه می‌دهد. عواملی که سبب شده‌اند این شرکت نسبت به رقبای خود موفق‌تر باشد، احساس مسئولیت آنها در استفاده از منابع طبیعی، کاهش مصرف‌کننده‌های الکتریکی در مغازه‌های عرضه کننده محصولات آنها، بازیافت پوشاک در سرتاسر جهان و ‌... است. جلب رضایت مشتریان با ارائه محصولات باکیفیت در طول 6 دهه کار ساده ای نیست، اما H&M توانسته است علاوه بر این ‌کار، تعداد فروشگاه‌های خود را نیز در سرتاسر جهان به سرعت افزایش دهد. میزان فروش در هر فروشگاه و همچنین تعداد کشورهای مشتاق در استفاده از محصولات H&M، رو به افزایش است. یکی از دلایل توسعه و فراگیر شدن استفاده از محصولات H&M، طیف گسترده تنوع مدل‌ها و تولید زودتر از موعد پوشاک برای فصل‌های آتی بوده است. این برند دارای 3716 شعبه در سراسر دنیاست و دفتر مرکزی این شرکت در شهر استکهلم کشور سوئد قرار دارد.
در این نوشتار سعی شده حقایقی از این برند برای خوانندگان بیان شود تا بهتر بتوانند با نحوه مواجهه مدیران این برند با نقاط ضعف و قوت و فراز و فرودهای این خرده‌فروشی معتبر در جهان آشنا شوند.

آنالیز شرایط و موقعیت H&M

بر اساس آخرین آنالیز شرایط و موقعیت برند اچ اند ام، نقاط ضعف و قوت و فرصت‌های پیش روی این برند شناسایی شده است که عبارتند از‌: 

نقاط قوت:
سرعت بالای نفوذ و گسترش درخواست‌ها
ارزش بالاى برند
ادغام اصل برند با فست‌فشن

فرصت‌ها:

گسترش دادن محصولات 
گسترش شبکه‌ها
گسترش بازارهاى در حال ظهور
بهینه‌سازى زنجیره عرضه

نقاط ضعف:

رکود رشد در مناطق رشد‌یافته بزرگ 
رقابت و مقایسه‌هاى منطقه‌اى در بازار جدید
حفظ و جذب افراد نامناسب

تهدیدات:

افزایش قیمت مواد اولیه
رقابت‌هاى جدید
سلیقه متفاوت مصرف‌کننده‌ها
پس از این‌که نقاط ضعف شناسایی شدند، عوامل به ‌وجود آمدن این ضعف‌ها که همان چالش‌های پیش روی برند بودند مورد شناسایی قرار گرفتند و نتیجه گرفته شد که چالش‌ها بر اثر عواملی مانند  بازار اشباع، تشویق مشتری‌هاى موجود به خرید بیشتر‌، حفظ موقعیت با نرخ‌هاى رشد پایین‌، روندهاى فناورى،گسترش کانال‌هاى خرید محصولات و نیاز به پرداختن فرصت‌ها در شبکه نت‌ورک به ‌وجود آمده‌اند.

برای رفع این چالش‌ها اهدافی ترسیم شد که عبارتند از:
ایجاد فرصت براى رشد بلندمدت سودآور و پایدار
حفظ  ١٠ تا ١٥ درصدی رشد سالانه براى تعدادى از فروشگاه‌ها 
افزایش سهم بازار در مناطق با رشد کم

برند اچ اند ام برای افزایش سهم بازار در مناطق با رشد کم چاره‌ای جز فروش آنلاین نداشت، بنابراین روی فروش از طریق اپلیکیشن و کلوپ اچ اند ام تمرکز کرد، چرا که بر اساس تحقیقات، دریافته بود تجارت الکترونیک رشد 35 درصدی را برایش به همراه دارد و گروه‌های سنى بین ٢٥ تا ٣٤ سال افرادی هستند که از اپلیکیشن‌های تلفن‌همراه براى خریدهای خود بیشتر استفاده می‌کنند، همچنین با تحقیقاتی که در آمریکا انجام شد به این نتیجه رسیدند که در آمریکا ٦٤ درصدکاربران تلفن‌های هوشمند در رده سنى بین ١٨ تا ٤٤ سال  هستند، ٥ درصد بالاى ٦٥ سال، ١٣درصد ٥٥-  ٦٤ساله، ١٨درصد ٥٤-٤٥ ساله، ٢٥درصد ٤٤-٣٥ ساله،٢٢ درصد ٢٥-٣٤ ساله و١٠ درصد٢٤ -١٨ساله هستند. همچنین طبق آمار، ٩ درصد افراد زمان خرید حضورى قیمت‌ها را با مواقع خرید از طریق اپلیکیشن تلفن‌های هوشمند خود مقایسه می‌کنند،١٢ درصد ترجیح می‌دهند همیشه هنگام خرید قیمت‌ها را با خرید از طریق اپلیکیشن‌هاى تلفن‌همراه مقایسه کنند، ٨ درصد می‌گویند "من با تلفن‌همراهم خرید آنلاین می‌کنم"، ١٠ درصد می‌گویند "من ترجیح می‌دهم با تلفن‌همراه خود آنلاین خرید کنم"،٦ درصد افراد می‌گویند"من کوپن‌هاى خرید را از تلفن‌همراهم دریافت می‌کنم"،١٠ درصد افراد می‌گویند "من تمایل به دریافت کوپن خرید براى محصولات وخدمات از طریق تلفن‌همراهم دارم"،٢٢ درصد افراد به نظرشان صفحه تلفن‌همراه براى خریدهای آنلاین بسیار کوچک است،١٣ درصد با ایده دریافت تبلیغات روی تلفن همراهشان موافق هستند،٧ درصد تلفن‌همراه ندارند و ٤٦ درصد شامل هیچ‌کدام از موارد بالا نمی‌شوند.
بنابراین این برند برای رشد در آمریکا، تلاش کرد تا بر خرید آنلاین متمرکز شود؛ برای تشویق مشتریان به خرید آنلاین امتیازات ویژه‌ای به آنها می‌داد و افزایش امتیازات امکانات ویژه‌ای برای مشتریان فراهم می‌کرد، بنابراین مشتریان برای استفاده از این امکانات به جمع‌آوری امتیاز مشغول شدند. شعارهای آنها:
-در ازاى هر دلارى که خرج می‌کنید امتیاز بگیرید
_در ازاى٢٠٠$خرید------>٥$جایزه
_قرعه‌کشى هرساله H&M
_شانس ملاقات کردن دیزاینر‌ها
_بلیت فشن‌شوها
نتایج این تلاش‌ها، افزایش فروش فروشگاه‌هاى آنلاین در آمریکای شمالى از طریق کلوپ، باشگاه H&M و اپلیکیشن برندH&M در تلفن‌همراه بود. طبعا با فروش بیشتر، سبک زندگی افراد این مناطق با ارزش‌های برند H&M همخوانی پیدا کرد.
بازار هدف این برند بانوانی از گروه سنی  ١٥تا 35 سال هستند. این برند در آمریکا و غرب اروپا بسیار پرطرفدار است و انگیزه برند، آسودگى و راحتى، ارزش بالا، تسهیلات و آگاهى از نیاز مشترى است. شعار این برند نیز این است "اچ اند ام، برندى با سبکى ساده به سادگی شما"

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی