برترین برندهای صنعت خرده‌فروشی در سال 2017
تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۴/۲۱ --- کد خبر ۱۱۰۵

برترین برندهای صنعت خرده‌فروشی در سال 2017

خرده‌فروشی به عنوان یک صنعت پولساز از حدود یک دهه پیش تا به حال جای خاص خودش را در فرهنگ لغات بازار تجارت باز کرده است.
 با جدی شدن مقوله خرده‌فروشی، رقابت‌ برندهای برتر این عرصه برای برتری بر یکدیگر بسیار جدی و نفسگیر شده و در سال 2017 هم برترین‌های این عرصه تا حد امکان برای برتری تلاش کردند؛ روندی که به پیشتازی قابل پیش‌بینی وال‌مارت به عنوان برترین برند خرده‌فروشی سال 2017 انجامید.
وال‌مارت
برند آمریکایی با 269 شعبه در آمریکا و سراسر دنیا به لطف خدمات برتر خود، برند اول خرده‌فروشی سال 2017 نام گرفت. سود وال‌مارت در سال 2017، افزایش 25 درصدی را نسبت به سال 2016 داشت و در 3 ماه ابتدایی سال، 3 برابر بازه زمانی مشابه سال قبل، سود مالی نصیب برد.
CVS 
موسسه سلامت CVS با در اختیار داشتن برترین داروخانه‌ها و مراکز بهداشتی در سراسر دنیا، پس از وال‌مارت در رده دوم برترین خرده‌فروشی‌ها سال گذشته میلادی قرار گرفت.167 میلیارد دلار، سود مالی CVS در سال 2017 بود و با این رقم 5.5 درصد شغل در سراسر آمریکا به وجود آمد. سال 2017، پرسودترین سال مالی 20 سال اخیر CVS بود؛ آن هم با 20 درصد رشد سرمایه نسبت به سال قبل و رساندن دخیره مالی در گردش به رقم یک میلیارد یورو! 
آمازون 
این برند بی‌نیاز از تعریف، سال 2017 عملکرد خوبی داشت و باز هم در بین 10 مارک برتر خرده‌فروشی قرار گرفت. آمازون اخیرا با تغییر جزیی در بدنه مدیریتی، برخی اصلاحات را در ارائه خدمات ایجاد کرده که از آن جمله می‌توان به ایجاد دستیار صوتی روی گوشی‌های هوشمند مشتریان اشاره کرد. آمار نشان داده 25 درصد خریدها از این طریق انجام می‌شود، بنابراین باید انتظار داشت در پایان سال 2017، سودی بیش از 25 میلیون یوروی سال گذشته نصیب این برند شود!

وال‌گرینز بوتس آلیانز
هولدینگ ساکن شیکاگو تخصص اصلی خودش را در زمینه بهر‌ه‌برداری و ساخت داروخانه‌ بروز داده و می‌توان آن را نوعی موسسه سلامت دانست. طبق گزارش مالی فوربس، فروش وال‎‌گرینز در سال 2017،  35.4 درصد رشد داشت و به رقم 103 میلیارد دلار رسید. میزان رشد درآمد هم 4.2 میلیارد دلار گزارش شد.
هوم دپوت 
شرکت خرده‌فروشی آمریکایی که در زمینه فروش لوازم خانگی، تجهیزات ساخت‌وساز، الوار، مصالح ساختمانی، ابزار رنگ‌آمیزی، تجهیزات لوله‌کشی، کفپوش، وسایل باغبانی، ابزار و یراق فعالیت می‌کند، دامنه بسیار گسترده‌ای دارد. هرچند سود سهام هوم دپوت به دلایلی مانند رکود اقتصادی و انتخابات آمریکا افت داشت، اما به خاطر چند وجهی بودن، رضایت عموم مشتریان خود را برانگیخت و برند پنجم خرده‌فروشی در سال 2017 نام گرفت. درآمد هوم دپوت در سال 2017، رشدی 17 درصدی داشت؛ 2 برابر رشدی که سال 2016 نسبت به سال 2015 تجربه کرد!

 
علی‌بابا 
شرکت چینی هر چند به دلیل انجام برخی تغییرات در مرحله گذار قرار داشت، با این حال خیلی خوب در ماه‌های ابتدایی سال 2017 فراز و فرودهایش را پشت سر گذاشت و با رشد 12 درصدی در سودرسانی، جایگاه خود را در جمع 10 خرده‌فروشی بزرگ سال تثبیت کرد.
کاستکو 
 در بزرگ‌ترین انبار کالای دنیا، خریدها تنها به یک صورت انجام می‌شود؛ با در اختیار داشتن کارت عضویت کاستکو. هر فرد دارای کارت عضویت می‌تواند 2 میهمان داشته باشد، اما تنها افراد عضو می‌توانند پول را پرداخت کنند. حق عضویت‌ها به صورت سالیانه پرداخت می‌شوند و در هر کشور مبلغ آن متفاوت است. این اقدام در سال 2017 بیش از همیشه مورد استقبال قرار گرفت و سودی 16 برابر سال قبل برای کاستکو به ارمغان آورد.

لاوس
فروشگاه زنجیره‌ای لوازم خانگی از میانه‌های سال 2016 در مسیر پیشرفت قرار گرفت و سودآوری فراوانی را تجربه کرد؛ تا جایی که برای اولین بار در یک دهه گذشته خودش را در جمع 10 برند برتر خرده‌فروشی قرار داد. سود لاوس در سال 2017، 87 میلیون یورو گزارش شد.

 

تارگت
 تارگت که پس از وال‌مارت، به ‌عنوان دومین شرکت بزرگ خرده‌فروشی در آمریکا شناخته می‌شود، سال 2017 سودی باورنکردنی را تجربه کرد و بارها به عنوان برند برتر ماه آمریکا در زمینه سوددهی انتخاب شد. این شرکت سال 2017 فعالیت‌های تجاری خود را افزایش داد و فروشگاه‌هایش را تا شاخ آفریقا گسترش داد. ایده‌های مناسب، سود 16 درصدی و درآمد 26 میلیون یورویی را نصیب تارگت کرد.
بست بای 
کنسرسیوم چندملیتی مخصوص لوازم الکترونیک با افزایش شعب خود در سراسر آمریکا و افتتاح چند شعبه در اروپای مرکزی، سال 2017 به کسب‌و‌کار خود رونق بخشید و با به دست آوردن سودی 77 میلیون یورویی سرانجام در رده دهم برترین خرده‌فروشی‌های سال 2017 قرار گرفت.


منبع: FORBES

 

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی