بازگشایی موزه در سیتی‌سنتر اصفهان
تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۵/۰۱ --- کد خبر ۱۱۱۶

موزه تاریخ و فرهنگ اصفهان سیتی‌سنتر به همت کارکنان و مدیریت شرکت پرستیژلند ایران در تاریخ 05/04/1393 تاسیس شد. این موزه با همکاری جناب آقای حسین پناه، حافظ و نگهدارنده آثار و اشیای تاریخی و معاصر به امید و با هدف حفظ و معرفی پیشینه‌های فرهنگی، هنری و کاربردی در ادوار گوناگون تاریخ تاسیس گردید تا گامی دیگر در جهت رسالت فرهنگسازی ایرانی اسلامی برداشته شود و با در اختیار قرار دادن آن در دسترس عموم، سهمی کوچک از این آرمان بزرگ ملی ادا گردد. 

این موزه همه‌روزه از ساعت 10 صبح تا 10 شب در طبقه چهارم مجموعه اصفهان سیتی‌سنتر برای بازدید عموم دایر می‌باشد و از 7 تالار زیر تشکیل شده است:


تالار تکنولوژی قدیم (قرن 19و 20): در این تالار اشیایی که در قرن نوزدهم و بیستم از اروپا و یا آمریکا به ایران آورده شده است به نمایش درآمده است.
تالار ساعت  (قرن بیستم): در این تالار مجموعه ساعت‌های قرن بیستم و بخصوص ساعت‌های جیبی سوییسی استیل، نقره‌ای و طلایی به نمایش درآمده است.
تالار رادیو و گرامافون(قرن بیستم): در این تالار مجموعه‌ای بی‌نظیر از رادیو‌ها، گرامافون‌ها و رادیوگرام‌ها ساخت شرکت‌های مختلف از سراسر جهان در قرن بیستم به نمایش درآمده است.
تالار قاجار: در این تالار مجموعه سماور، ظروف و وسایل کاربردی دوره قاجار آماده بازدید می‌باشد.


تالار سلسله‌های پس از اسلام (‌سلجوقی‌، ایلخانی، صفوی و ... ): در این تالار مجموعه ظروف سفالی، ظروف شیشه‌ای و وسایل دوره‌های سلجوقی، ایلخانی و صفوی به نمایش گذاشته شده است.
تالار ایران باستان: در این تالار مجموعه سفال‌ها، مفرغ‌ها و ظروف شیشه‌ای با قدمتی بین 2 هزار تا 8 هزار سال به معرض نمایش گذاشته شده است.
تالار فرش: در این تالار مجموعه فرش‌های معاصر و فاخر استاد فیض‌الله صفدرزاده حقیقی به نمایش در آمده است.

 

 
تگها : موزه، اصفهان، مرکزخرید، سیتی‌سنتر اصفهان
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی