چهار دلیل کلیدی که بازاریابی رویدادمحور به رونق کسب و کار شما کمک می کند
تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۵/۰۱ --- کد خبر ۱۱۱۷

چهار دلیل کلیدی که بازاریابی رویدادمحور به رونق کسب و کار شما کمک می کند

بازاریابی مهمترین رکن برای رونق کسب و کار شما است. برگزاری و یا مشارکت در یک رویداد بازاریابی به معرفی کسب و کارتان و نیز به بقای شما در میان رقبایتان کمک می کند. البته، بر حسب نوع و گستردگی کسب و کارتان باید رویداد مناسبی را انتخاب کنید. برای یک کسب و کار کوچک ممکن است برگزاری یک وبینار کافی باشد و برای یک کسب و کار بزرگ برنامه ریزی برای ارتباط چهره به چهره در بازار هدف می تواند اهمیت بیشتری داشته باشد. در هر حال، به ۴ دلیل  توصیه می کنیم فرصت حضور در رویدادها را از دست ندهید: 
 
برندسازی و آگاه سازی 
برندسازی دلیل کلیدی برای روی آوردن کسب و کارها به بازاریابی رویدادمحور است. با شرکت در  رويدادها به راحتي مي توانید تصوير پايداری از خود در ذهن مخاطبان ایجاد کنید. بازاریابی رویداد محور اين فرصت را به کسب و کار شما مي دهد تا براي خود هویت سازی کنيد و یک شخصیت دست اول از خود به تصویر بکشيد. رویدادها فضاي مناسبي برای ارائه ایده ها، افکار و نام کسب و کارتان فراهم مي کند. 

به خاطر بسپاريد، رسانه ها همیشه در رویدادهای صنعتی و اقتصادی حضور دارند.از  برگزار کنندگان رویداد بخواهید لیستی از رسانه ها و خبرنگاران و سردبیران آنها دراختیار شما قرار دهند. سپس، با همه  آنها ارتباط برقرار کنید و یک نشست رسانه ای ترتیب دهید. يک نشست رسانه اي هدفمند به خبرنگاران این امکان را می دهد تا در زمان تهيه گزارش هاي فیچر به کسب و کار شما به صورت ويژه بپردازند. 

 جذب مخاطب هدفمند 
جذب مخاطب هدفمند، دستاورد دیگر مشارکت در رویدادهاست، چه چیزی بهتر از این که در رویدادی حضور يابيد که مخاطبانش بازار هدف شما ست!؟ حضور به موقع در یک رویداد درست به شما اجازه می دهد با گروهی از افرادي که بازارها را رصد مي کنند، مواجه شويد، افرادي که علاقمندند بدانند شما که هستید و چه می کنید ؟
در عصر رسانه های اجتماعی ارتباطات چهره به چهره می تواند، تا حد قابل توجهي دامنه ارتباط شما را با مشتریان بالقوه آینده افزایش دهد. به طور مرتب از هشتگ توییتر استفاده کنید، همچنين، بازاریابی رسانه های اجتماعی در فیس بوک که حول محور یک رویداد رخ مي دهد،  را هم رصد کنيد. در چنين رخدادهايي می توانید یر پست ها پیام بگذارید و بدین ترتیب، توسط سایر شرکت کنندگان دیده شوید. 

 افزایش مشتری 
رویدادها فضاي گسترده و بي نظيري را براي ارتباط شما با مشتریان فراهم می کنند، از فرصت برقراری ارتباط میان فردی مثبت و موثر استفاده کنيد، چرا که چنين رويدادهايي سطح بالايي از وفاداری در مشتريان ایجاد می کند. به علاوه، هر بازاریابی می داند که شرکت ها از مفهوم بازگشت سرمايه گذاري از طريق حفظ و نيز افزايش تعداد مشتريان درک خوبي دارند. چالش اصلي در جلب توجه و جذب مشترياني است که در ميان روزمرگي سردرگم شده اند. در رويدادها، شما اين شانس را داريد که با معرفي خود، محصول و يا خدمت خود به آنهايي که شما را نمي شناسند، مشتريان بيشتري جذب کنيد. 

 

 به راحتي امکان دارد پی در پی در دام رويدادهاي مشابه گرفتار شويد. پاي خود را از چنين حصاري بيرون بگذاريد و با راه هاي جديد با مشتريان کنوني و مشتريان بالقوه آينده ارتباط برقرار کنيد. مشارکت در رويدادهاي مختلف و بهره گيري از راه هاي جديد ارتباط با بازارهاي هدف به ميزان قابل توجهي توجه، مشارکت و باورپذيري بازارهاي هدف را افزايش مي دهند. 
 

 آموزش 
بيشتر مردم به رويدادهايي جذب مي شوند که شبکه اي و آموزشي هستند. هر دو اين ها بر حسب ماهيتي که دارند، تصويري قدرتمند از شما ارائه مي دهند. اين که شما در چه رويدادي شرکت مي کنيد، چندان اهميت ندارد، بلکه، مهم اطلاعات و دانشي است که در اختيار مخاطبان خود قرار مي دهيد. نوع و ميزان اين اطلاعات شما را از رقبايتان جدا و خاص مي کند.

کاوشگران روابط عمومی، بخش بین الملل
سمیه طیبی

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی