ضرورت تعامل بهره‌برداران مراکزتجاری و طراحان و تولیدکنندگان دارای مزون پوشاک
تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۵/۱۴ --- کد خبر ۱۱۳۰

ضرورت تعامل بهره‌برداران مراکزتجاری و طراحان و تولیدکنندگان دارای مزون پوشاک
استراتژی برد- برد
 
با روند رو به رشد ساخت و راه‌اندازی مراکزتجاری در کشور نیاز به مدیریت علمی جهت بهره‌برداری از این مراکز بیش از پیش احساس می‌شود. تدوین برنامه راه‌اندازی بر اساس استراتژی مدون و متناسب با فضا و شرایط مرکزتجاری از ملزومات بهره‌برداری این مراکز به حساب می‌آید. 
بهره‌برداری و پیاده‌سازی مجتمع‌تجاری مراحل زیر را شامل می‌شود:
شناسایی جامعه هدف مرکزتجاری
برند‌ هارمونی (چیدمان اصناف) 
واگذاری واحدهای تجاری 
عقد قرارداد واگذاری
برگزاری مراسم افتتاحیه
پایش و ارزیابی مدیریت مرکزتجاری
راه‌اندازی واحد خدمات پس از فروش و باشگاه مشتریان در مجتمع
اجرای برنامه‌ها و رویدادهای متنوع جهت حفظ و افزایش مشتریان مجموعه
چگونگی واگذاری واحدهای تجاری بر اساس جامعه هدف، چیدمان صنوف و جانمایی در مرکزخرید یکی از مهم‌ترین مراحل فرآیند بهره‌برداری و پیاده‌سازی مجتمع تجاری است، بنابراین باید در این راستا شناسایی افراد ذی‌نفع از جمله سرمایه‌گذاران، مشتریان و بازدیدکنندگان از مجتمع صورت پذیرفته و سپس نیازمندی‌های هر یک مورد مطالعه و شناسایی قرار گیرد و بر اساس نیازمندی‌های شناسایی شده، برنامه‌های مختلف جهت تامین نیازهای هر گروه از ذی‌نفعان تدوین شده و پس از آن برنامه‌های بازاریابی با در نظر گرفتن هویت برند مرکز تجاری جهت واگذاری واحدها تدوین گردد.
از آنجا که بخش  قابل توجهی از فعالیت واحدهای تجاری در مراکزتجاری به موضوع پوشاک اختصاص یافته است، دعوت به همکاری و جذب برندهای پوشاک موجود در کشور موضوعی اجتناب‌ناپذیر در برنامه بازاریابی و فروش مجتمع‌تجاری  به حساب می‌آید. از سوی دیگر،  امروزه شاهد فعالیت چشمگیر مزون‌های طراحی و تولید پوشاک ایرانی با متدهای خلاقانه بازاریابی و فروش در صنعت پوشاک کشور هستیم که برخی از آنها صاحب برندهای معتبری بوده و در میان متقاضیان و مشتریان پوشاک جایگاه ویژه‌ای دارند. همچنین گروهی  از این فعالان صنعت پوشاک به دلایلی تاکنون امکان فعالیت در فضاهای غیرمجازی  را نداشته‌اند. 
حمایت ویژه صاحبان و مدیران مراکزتجاری با همراهی اتحادیه پوشاک از این دسته از طراحان و تولیدکنندگان داخلی می‌تواند منجر به اجماع سودآوری میان مراکزتجاری نوپای دارای واحدهای تجاری خالی از یک سو  و طراحان و تولیدکنندگان  محصولات خلاقانه پوشاک که تاکنون امکان معرفی شدن در سطح مراکزتجاری و متعاقبا جامعه را نداشته‌اند از سوی دیگر شود.
در شرایطی که شعار حمایت از تولید ملی به کرات شنیده می‌شود و طرح حمایت از تولید ملی با هدف تقویت شرکت‌های صنعتی، معدنی، تولیدی و کشاورزی با حفظ رقابت‌پذیری، بهبود نسبی فضای کسب‌وکار، کاهش هزینه‌های جاری با هدف کاهش هزینه تمام شده کالاها در شرایط رکود تورمی، حفظ وضعیت اشتغال موجود، بازگشت کلیه بنگاه‌های اقتصادی–تولیدی که به هر دلیل تعطیل شده‌اند و توسعه کارآفرینی و مشارکت بیشتر تشکل‌های صنعتی برای اجرای اهداف برنامه پنجم توسعه در دستور کار قرار گرفته است، انتظار می‌رود تمرکز و تاکید بر موضوع حمایت از تولید ملی ذهن صاحبان کسب‌وکارهای توانمند جامعه از جمله مالکان و مدیران مجتمع‌های تجاری را به چالش کشیده و نهایت بهره‌برداری از این موضوع را با روش‌های نوین داشته باشند. در این طرح باید روی مشوق‌های لازم جهت ارتقای تولید در بخش‌های مختلف تاکید بیشتری نمود و به درستی بررسی شود اعطای تسهیلات و ایجاد معافیت‌های مالیاتی در چه نقاطی و چگونه باید انجام شود تا روش‌های سنتی کسب‌وکار به کسب‌وکار مکانیزه و پیشرفته تبدیل شود.
با استفاده از پتانسیل موجود در زمینه حمایت از تولید ملی مدیران راه‌اندازی و بهره‌برداری مراکزتجاری می‌توانند شعار حمایت از تولید ملی را با حمایت از مزون‌داران طراح و تولیدکننده داخلی به یک واقعیت ارزشمند در راستای توانمندسازی تولیدکننده و توانمندی مجموعه تجاری خود تبدیل کنند. ورود این گروه از تولیدکنندگان داخلی به مجموعه‌های تجاری با وجود مزایایی که به دنبال دارد با مشکلاتی نیز روبه‌رو است که در ادامه به تشریح این مزایا و مشکلات پرداخته می‌شود.
مزایا
تعداد مشتریان وفادار یکی از با ارزش‌ترین شاخص‌های موفقیت مزون‌داران محسوب می‌شود؛ مشتریانی که همواره پیگیر فعالیت مزون بوده و به محض  معرفی محصولات جدید، عموما اقدام به خرید می‌کنند. زمانی که این مزون‌ها در قالب فروشگاه در مراکزتجاری شروع به فعالیت نمایند، مشتریان وفادار خود را به ورود به مجتمع‌تجاری ترغیب نموده و باعث افزایش تردد فصلی در مجموعه می‌شوند. با افزایش تردد، میزان استفاده از دیگر امکانات مجموعه از جمله فودکورت‌ها، کافی‌شاپ‌ها و مراکز تفریحی- فرهنگی افزایش خواهد یافت.
از طرفی فعالیت در مراکزتجاری با تردد فراوان و تعداد زیاد مشتریان، میزان فروش را بالا برده و باعث افزایش رونق کسب‌وکار خواهد بود. این موضوع رضایت مزون‌داران را تامین نموده و حجم معاملات در مراکزتجاری را افزایش خواهد داد.
از طرفی با فعالیت مزون‌داران در مراکزتجاری امکان معرفی در سطح بسیار بالاتری نسبت به روش‌های تبلیغات خانگی برای آنان فراهم خواهد شد و این موضوع در ادامه باعث افزایش میزان فروش خواهد شد.
مشکلات
یکی از مهم‌ترین مشکلات موجود بر سر راه فعالان مراکزتجاری این است که پرداخت اجاره‌های گزاف و قراردادهای کوتاه‌مدت برای مزون‌دارانی که مالک واحد تجاری نیستند، تمایل آنها را برای فعالیت در مراکزتجاری کاهش می‌دهد. در این راستا اگر صاحبان واحدهای تجاری به این موضوع توجه داشته باشند که اعتماد به صنعت مد در بلندمدت بازده مالی قابل‌توجهی خواهد داشت و ریسک دوره‌های اول فعالیت صنعت مد را بپذیرند و با عقد قراردادهای طولانی‌مدت و با قیمت مناسب فرصت فعالیت سازنده و خلاقانه را برای مزون‌داران فراهم آورند، با کمی صبوری شاهد نتیجه برد- برد برای هر 2 طرف خواهند بود. 
علاوه بر پرداخت اجاره‌بهای سنگین پرداخت مالیات‌ از مشکلات مزون‌داران است که در برخی موارد با میزان درآمد واحد تجاری همخوانی ندارد. در صورت اجرای همه‌جانبه طرح حمایت از تولید ملی می‌توان به اصلاح مبلغ مالیات برای تولیدکنندگان داخلی امیدوار بود.
مسئله دیگری که بر سر راه مزون‌داران قرار دارد، عدم دارا بودن جواز کسب است که فعالیت آنها در مراکزتجاری را با مشکل مواجه خواهد نمود. در صورتی که مراکزتجاری طرح دعوت گروهی  از مزون‌داران جهت فعالیت در واحدهای تجاری را اجرایی کنند، می‌توانند با اتحادیه پوشاک وارد مذاکره شده و جهت اخذ مجوز اقدام نمایند تا این موضوع امتیاز دیگری جهت ترغیب مزون‌دارارن برای فعالیت در مراکزخرید باشد.
نکته حایزاهمیت در خصوص مشکلاتی که بر سر راه مزون‌داران هنگام فعالیت در مراکزتجاری قرار می‌گیرد قابل حل بودن و مرتفع شدن آن در صورت همکاری اهرم‌های موثر است، به این معنا که چنانچه تمایلی جهت عملیاتی شدن این ایده و حضور گروهی مزون‌داران و طراحان ایرانی در مجتمع‌های تجاری وجود داشته باشد، با میل جمعی و همکاری دست‌اندرکاران موضوع تحقق‌پذیر است.
امید است گروه‌های اثرگذار از جمله مدیران بهره‌برداری مراکزتجاری، اتحادیه پوشاک و مزون‌داران طراح و تولیدکننده داخلی با توجه به هدف حمایت از تولید ملی و متعاقبا اعتلای سطح کسب‌وکار، طرح فوق را مورد توجه قرار دهند تا علاوه بر دستیابی به اهداف اقتصادی با سعه صدر شاهد موفقیت افکار خلاق و ایده‌های نو در عرصه کسب‌وکار در کشور و در نهایت اعتلای فرهنگی و اقتصادی ایران همیشه سرفراز باشند.
 
سولماز طوافی

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی