تجارت طلایی‌، همگام با رویداد ملی "تبریز ‌2018"
تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۵/۲۲ --- کد خبر ۱۱۴۱

در حاشیه برگزاری جلسه مشترک ستاد ملی سیاست‌گذاری و ستاد برنامه‌ریزی و اجرایی استانی "تبریز 2018" مطرح شد 


تجارت طلایی‌، همگام با رویداد ملی "تبریز ‌2018"


تهیه و تنظیم‌: موسسه کارما (نماینده انحصاری تجارت طلایی در تبریز‌) 
تبریز در تیرماه سال‌جاری میزبان برگزاری جلسه مشترک ستاد ملی سیاست‌گذاری و ستاد برنامه‌ریزی و اجرایی استانی "تبریز‌2018" با حضور معاون رییس‌جمهوری، استاندار آذربایجان شرقی و دیگر اعضای خود بود‌.
از ابتدایی‌ترین روزهای تصویب انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018  تا به امروز‌، 52 جلسه تشکیل شده و 420 مصوبه در ستاد استانی و برگزاری 2 جلسه و 2 مصوبه در شورای ملی از جمله اقدامات قابل ذکر است‌.
تمام پروژه‌هایی که توسط بخش دولتی و خصوصی  برای تبریز ۲۰۱۸ برنامه‌ریزی شده زیر نظر ۱۸ دستگاه اجرایی، عملی شده است و میزان اعتبارات برنامه‌ها و پروژه‌هایی که برای طرح‌های این رویداد تخصیص یافته برابر با 6 هزار و 790 میلیارد ریال است که در سال‌های  ۹۶ و ۹۷ اجرا خواهد شد.
در این راستا مسیرهای گردشگری استان تعیین شده و به صورت ۵ مسیر گردشگری معرفی شده است و تمام دفاتر خدمات مسافرتی کشور ملزم به تعریف مسیر‌های گردشگری با در نظر گرفتن تلاقی انتخاب مسیرها در شهر تبریز شده‌اند‌. 
در کنار این اقدامات و اقدامات بسیار دیگر‌، ایران باید ۶ گزارش به سازمان همکاری کشورهای اسلامی OIC ارائه دهد تا شاخصه‌های مهمی که برای رویداد "تبریز‌۲۰۱۸" لازم است و طبق مصوبه‌های این سازمان بوده و در تبریز اجرا شده است را نشان دهد‌.
در نشست ستاد ملی و ستاد اجرایی استانی که به ریاست سازمان میراث فرهنگی‌، صنایع‌دستی و گردشگری برگزار شد‌، زهرا احمدی‌پور، رییس این سازمان اعلام کرد: رویداد "تبریز2018" تبلور صنعت گردشگری کشور است.

معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان میراث ‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، همچنین گفت: اولین هدف ما از برگزاری این جلسات رسیدن به اجماع و هماهنگی بین ستاد ملی و شورای سیاست‌گذاری استانی برای برگزاری هرچه بهتر رویداد "تبریز2018" است.
دکتر زهرا احمدی‌پور تصریح کرد: دومین موضوعی هم که در این جلسه دنبال می‌شود رعایت زمان‌بندی برنامه‌ها و پروژه‌ها است.
وی تاکید کرد: رویکرد ما در سازمان میراث ‌فرهنگی برای سال 2018 رویداد "تبریز2018" است. تبلیغات در سطح محلی، ملی و بین‌المللی باید در دستورکار قرار بگیرد. این رویداد فقط معرفی یک شهر نیست، بنابراین باید از این فرصت در سطح محلی، ملی و بین‌المللی استفاده کنیم.
معاون رییس‌جمهوری یادآور شد: رویداد "تبریز2018" تبلور صنعت گردشگری کشور است و امیدوارم با همکاری رسانه داخلی و خارجی‌، تخصصی و عمومی و ملی و محلی بتوانیم در این امر نیز موفق شویم.

وی اظهار امیدواری کرد با تاکیدات جناب آقای دکتر روحانی‌، رییس‌جمهور محترم به رویداد "تبریز2018" با اهتمام جدی دولت و بخش خصوصی مواجه شده و شاهد برگزاری باشکوه‌تر این رویداد ملی و بین المللی باشیم‌.
مرتضی رحمانی ‌موحد‌، معاون گردشگری سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نیز در این نشست اعلام کرد‌: حضور معاون رییس‌‌جمهوری در تبریز و تشکیل این جلسه، نشان‌دهنده اهتمام و توجه جدی سازمان میراث‌فرهنگی به این رویداد مهم است. تبریز باید برند «کانون و مقصد گردشگری در ایران» شود.
عبدالرضا افتخاری، مشاور رییس سازمان میراث ‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نیز در این نشست گفت: این رویداد باید به ‌صورت بین‌المللی و ملی برگزار شود. باید از توان بخش‌خصوصی هم بیشترین بهره را ببریم.
وی افزود: آنچه مهم است برند شدن تبریز به‌مثابه "کانون و مقصد گردشگری در ایران" است.
مشاور رییس سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تاکید کرد: ما باید علاوه ‌بر لوگو و برند، تصویر ذهنی مناسبی به میهمانان این رویداد ارائه کنیم و باید ببینیم چگونه می‌توانیم این تصویر ذهنی مناسب را ایجاد کنیم.
او ادامه داد: موضوع رفتار شهروندی در مقصد، باید کانون توجه قرار بگیرد. رفتار شهروندی در یک شهر برند، فرایندی است که در مجموعه‌ای از اقدامات داوطلبانه و خارج از وظایف مورد انتظار برای ذی‌نفعان مقصد شکل می‌گیرد و ما امروز این را در تبریز نمی‌بینیم.
مشاور رییس سازمان میراث ‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تصریح کرد: نقش رسانه‌های ملی و شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی در این حوزه بسیار مهم است. برند شدن تبریز به تعامل نیاز دارد و تعامل باید بین تمام ابعاد جامعه شکل بگیرد.
در این نشست استاندار آذربایجان شرقی گفت‌: زیرساخت‌های لازم برای تامین امنیت و میزبانی از گردشگران خارجی انجام شده است. 
وی افزود: اختصاص منابع اجرای پروژه‌ها را سرعت می‌بخشد. چندین پروژه زیرساختی در این استان منتظر اختصاص اعتبارات ملی هستند.
رویداد "تبریز2018" فرصتی ‌برای معرفی ایران است؛ کشوری ناشناخته با میراث کهن که جزو 10 کشور برتر در حوزه جاذبه‌های متنوع است و می‌خواهد سهم خودش را در گردشگری دنیا داشته باشد.
ایران یک رویداد 12ماهه پیش رو دارد که برای تبلیغات آن در سطح ملی و بین‌المللی باید تلاش جدی صورت پذیرد‌. تبریز با اجرای نقش محلی، منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی قرار است نماینده جمهوری اسلامی ایران باشد، بنابراین باید تمام فعالان بخش خصوصی‌، دولتی‌، کنشگران اقتصادی‌، اصحاب رسانه‌های سراسری و محلی‌ و تخصصی و عمومی تلاش کنند از تمام ظرفیتها برای اجرای این نقش مهم تبریز استفاده شود و همه باید در برگزاری رویداد "تبریز2018" مشارکت داشته باشند. باید باور داشت رویداد "تبریز 2018" می‌تواند توانایی صنعت گردشگری ایران را برای تولید ثروت ملی، نمایان کند.
لازم به ذکر است، در این نشست که در محل هتل کایا لاله‌پارک تبریز برگزار شد، موسسه کارما، نماینده انحصاری مجله تجارت طلایی در منطقه شمال‌غرب کشور به عنوان مجری بخشی از مراسم حضور داشت‌.

 

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی