رمز موفقیت مالک برند تسلا
تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۶/۲۶ --- کد خبر ۱۱۷۱

رمز موفقیت مالک برند تسلا

کارآفرین بخش تکنولوژی، ایلان ماسک، عدالت را در مورد زمانی که به هرکدام از شرکت‌هایش، تسلا و اسپیس ایکس، اختصاص می‌دهد، برقرار می‌کند. برنامه‌ کاری شلوغ او باعث می‌شود دائما میان شرکت اسپیس ایکس در لس‌آنجلس و تسلا در خلیج سانفرانسیسکو در رفت‌و‌آمد باشد.
قابل ذکر است، ماسک حدود ۸۵ تا ۱۰۰ ساعت در هفته مشغول به کار است و حتی در مصاحبه‌ای اذعان کرد نزدیک ۸۰ در صد از این زمان را به طراحی و مهندسی مشغول است. 
اما سوالی که پیش می‌آید این است که چگونه موفق به انجام این کار می‌شود؟
وی می‌گوید اکثر تماس‌های تلفنی را نادیده میگیرد، از درگیر شدن با ایمیل‌ها پرهیز می‌کند و تنها حدود ۶ ساعت در شبانه‌روز می‌خوابد. اگر می‌خواهید بیشتر بدانید باید بگوییم یک استراتژی مخصوص در آستین پنهان کرده است. او تمام ۲۴ ساعت زمان روزانه‌ خود را به قسمت‌های 5 دقیقه‌ای تقسیم می‌کند. ماسک حتی ناهار خود را در 5 دقیقه یا کمتر میل می‌کند که البته این 5 دقیقه معمولا میان جلسات کاری وی قرار می‌گیرد.

طبق گفته‌ وی، تقسیم یک برنامه به قسمت‌های ریز می‌تواند به طرز چشمگیری باعث افزایش بازدهی شود. در برنامه‌ریزی‌هایی که ما برای خود می‌کنیم ممکن است 5 دقیقه بسیار ناچیز شمرده شود، اما این کار طبق گفته‌ ماسک به وی کمک می‌کند تا متمرکز بماند و به او این اطمینان را می‌دهد که هیچ مقدار از زمانی که در اختیار دارد به هدر نرود و جالب اینجاست که این مدیرعامل موفق میگوید هنوز هم در تلاش است تا به طور مداوم بازدهی خود را اصلاح و تقویت کند.
در پایان نقل قولی از او می‌خوانیم که می‌گوید:  این بهترین توصیه‌ای است که می‌توانم به شما کنم، دائما به این فکر کنید که چگونه می‌توانید کارها را بهتر انجام دهید و خودتان را زیر سوال ببرید.

 

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی