عجایب بزرگ‌ترین «مال» کره‌جنوبی
تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۷/۰۶ --- کد خبر ۱۱۷۷

عجایب بزرگ‌ترین «مال» کره‌جنوبی 

 جهان موازی خرید 

 با اختصاص فضایی بیشتر برای بازسازی، مطابق انتظار «استارفیلد» به بزرگ‌ترین مرکزخرید کره‌جنوبی تبدیل شد و از این نظر کلی خبرسازی کرد.
ماجرا وقتی جالب‌تر می‌شود که بدانیم از عمر این مرکزخرید واقع در «هانم» در استان «جیونگی» کمی بیش از یک سال می‌گذرد و در این مدت، استارفیلد نام خودش را در صنعت و تجارت مدام رو به پیشرفت کره‌جنوبی به خوبی جا انداخته است.

100 درصد تجاری 
 از جمله اتفاقات جدید پس از بازسازی مرکزخرید تازه افتتاح شده، می‌توان به فضای 100 درصد تجاری آن اشاره کرد، به این معنا که تمام 1.7 میلیون مترمربع مساحت استارفیلد صرف پوشش 300 رستوران و مرکزخرید شده است. بهره‌بردار این مرکز، شرکت مشهور «شینسه‌گای» نام دارد و در طول سال‌ها سرمایه‌گذاری در مراکزخرید ثابت کرده می‌تواند از عهده سرمایه‌گذاری‌های پرریسک هم  برآید.


 مدلی برای تجارتی خاص 

 استارفیلد تنها یک مرکزخرید نیست و در واقع اولین «پارک خرید» کره‌جنوبی هم محسوب می‌شود. به طور دقیق منظور از پارک خرید، فضایی خیابانی محصور شده توسط مراکزخرید و فروشگاه‌ها در 2 سمت و پارک و مناظر طبیعی در مرکز خیابان است. استارفیلد با خرید یک خیابان بزرگ در حوالی ساختمانش، اقدام به افتتاح چندین فروشگاه کرده و وسایل تفریحی مخصوص پارک‌ها را در مرکز خیابان برای علاقه‌مندان، تولید و گاه خریداری کرده است. به گفته «تائوبمن» مدیر عامل این مرکزخرید، چنین اقدامی در واقع یک مدل و سرمشق برای بیزینس‌های فعال آینده در زمینه مراکزخرید محسوب می‌شود؛ «هدف ما از تبدیل کردن این مرکزخرید به بزرگ‌ترین در نوع خودش در کره‌جنوبی نه صرفا سود مالی، بلکه استفاده بهینه و خلاقانه از فضای افزوده شده به استارفیلد است. ما با استفاده از فضای اضافه موفق به ایجاد پارک خرید شدیم؛ آنچه می‌تواند الگوی جدیدی در زمینه امور جانبی مراکزخرید باشد.»

جایی برای برندهای لاکچری 
خارج از فضای جانبی، درون مرکزخرید استارفیلد از برندهای لوکس و برتر جهان انباشته شده است. در حال حاضر و در همان اولین سال تاسیس بزرگ‌ترین مرکزخرید کره‌جنوبی، برندهایی مانند بالنسیاگا، باربری، بولگاری، فندی، فرگامو، میومیو، گوچی، سن‌لورن، پرادا، اچ اند ام، ماسیمو دوتی و ... دارای حداقل یک شعبه در این مرکزخرید هستند. از طرفی برای 17 رستوران و کافه جنبی مرکزخرید مشهور کره‌جنوبی،110 هزار مترمربع مساحت در نظر گرفته شده است. 18 کانکس مخصوص عرضه فست‌فود با  صندلی‌های مشرف به داخل و خارج از کانکس‌ها، بخش دیگری از جذابیت استارفیلد هستند. وقتی در بیرون این کانکس‌ها حضور دارید، می‌توانید تا زمان آماده شدن سفارشتان از چشم‌انداز کوه‌های «گومدان» و رودخانه «هان» لذت ببرید.

نمایشگاه‌های فعال 
در بخش دیگری از مرکزخرید زیبای کره‌جنوبی سالن نمایشگاه دائمی برقرار است و در فواصل زمانی مشخص، برندهایی مانند هیوندایی، جنیسیس، بی‌ام‌و و ‌هارلی دیویدسون در این نمایشگاه به عرضه محصولات و چشم‌اندازهایشان‌ می‌پردازند.‌ به زودی تسلا هم با راه‌اندازی یک شعبه در این مکان، راه پیموده شده توسط برندهای مورد اشاره را در نمایشگاه مرکزخرید استارفیلد می‌پیماید.

 تفریحات جانبی 
 با در نظر گرفتن 11 اسکرین مجهز به فرمت پخش فورکی، هیچ بیننده‌ای ناراضی از سینمای این مرکزخرید به خانه برنمی‌گردد. همچنین مساحتی 112 مترمربعی برای انواع ورزش‌ها در نظر گرفته شده و پارکت سیار آن، امکان فعالیت در هر رشته‌ای از بسکتبال تا‌ هاکی روی چمن را فراهم می‌کند.

 چشم‌انداز آینده 
 پس از اولین بازسازی در نخستین روزهای پس از یک سالگی، طبیعتا فعلا برنامه‌ای برای گسترش فضا یا بازسازی وجود ندارد، اما قرار است به زودی 14 برند بومی و بین‌المللی در مرکزخرید جهانی و مدرن کره‌جنوبی صاحب فروشگاه شوند و به این ترتیب بر رونق استارفیلد بیفزایند. در حال حاضر به طور دقیق 55 برند در این مرکز صاحب شعبه هستند یا با آن همکاری می‌کنند. 3 ‌رقمی کردن تعداد برندهای فعال، عمده هدف سرمایه‌گذاران و موسسان استارفیلد است؛ هدفی کاملا بلندپروازانه که البته با وجود برنامه‌های گام به گام و اصولی مسئولان رده بالای بزرگ‌ترین «مال» کره‌جنوبی چندان دور از دسترس و رویایی به نظر نمی‌رسد، البته به شرط تداوم نظم فعلی در برنامه‌ها و کارهای استارفیلد!

منبع:   SCTmagazine 

 

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی