زمان در دست ایرانیان شیک‌پوش
تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۷/۱۲ --- کد خبر ۱۱۸۱

آرمان‌گروپ 
زمان در دست ایرانیان شیک‌پوش
 
مدیریت زمان نکته ای است که اگر چه خیلی از ما ایرانی ها نسبت به آن کم توجه هستیم اما همگی ما وسیله کنترل زمان که همان ساعت است را در انواع مختلف و برندهای مختلف می شناسیم و همراه خود داریم. 
اولین فکر و احساس نیاز به ساعت و زمان‌بندی، به دوره پارینه سنگی برمی‌گردد که با کمک سنگ و کاسه انجام می‌شد. اما جالب این است که در ایران مدارکی هست که ساعت به دوران بلوغ شعر فردوسی برمی‌گردد، چون در بسیاری از ابیات فردوسی به پاس ( یک ساعت )  اشاره شده است. اولین ساعت ایرانی پنگان بوده که برای زمان‌بندی آبیاری مزارع استفاده می‌شده .
درست است که زمانی ساعت برای نشان دادن یا همان مدیریت زمان اختراع شد اما بعدها با تولید ساعت های مختلف نوع مچی آن به کالایی لوکس بدل شد که مثل پوشاک برای استفاده در محل کار، مهمانی های رسمی، مهمانیهای خودمانی و .... انواع مختلفی دارد.
در این میان افراد تاثیگذار بسیاری وجود داشتند که با فعالیت خود در این حوزه سبب شده‌اند ایرانیان شیک‌پوش نیز در حوزه داشتن جدیدترین مدل‌های ساعت, این کالای لوکس از سایر کشورها عقب نمانند.
آرمان‌گروپ با مدیرعاملی جناب آقای اصغر کاظمی از جمله شرکت‌های پیشرو در حوزه واردات ساعت است که اولین برندهای ساعت فشن توسط این مجموعه به کشور وارد شده است. به همین بهانه با وی به گفت‌وگو نشستیم که مشروح آن را در زیر می‌خوانید:
 
1- جناب آقای کاظمی لطفا مختصرا در باب تاریخچه آرمان گروپ، هدف از تاسیس این شرکت وهمچنین زمینه فعالیت آن توضیحاتی ارائه نمایید .
آرمان‌گروپ در سال 1370 تاسیس شد تا بتواند با واردات برندهای محبوب جهان در حوزه ساعت مچی فشن به کشور، تحولی ایجاد نماید. پیش از این، شغل موروثی در خانواده ما، فعالیت در حوزه طلا و جواهر بود که از سال 70 به بعد تجارت در حوزه ساعت را آغاز کردیم. همچنین باید افزود که آرمان گروپ اولین واردکننده ساعت مچی فشن به کشور است که این فعالیت را با ارائه برندهای اسپریت و استورم آغاز کرد. با ورود این برندها به ایران، بازار مد به ایران راه یافت و سبب تغییر به سزایی در بازار فروش ساعت در ایران شد.
نام آرمان را بدین دلیل برای شرکت خود برگزیدیم. برای رسیدن به آرمانهای خود وتلاش ثانیه به ثانیه در جهت رسیدن به این اهداف.
 
2- در حل حاضر چه برندهایی را به ایران وارد می‌کنید و اساسا این برندها بر چه اساسی انتخاب می‌شوند؟
در حال حاضر آرمان گروپ برندهای هانوا، از سوییس، روشه از فرانسه، فسیل ، مایکل کورس، تایم فورس و دی کی ان وای از امریکا  را وارد می‌کند و به زودی از مدل‌ها برند جدید اسکاگن که یک برند دانمارکی است رونمایی خواهد کرد. برند تکس نیز متعلق به یک کارخانه هنگ‌کنگی است که برای معروفترین برندهای دنیا ساعت تولید می‌کند، طراح مد است و سری ساعت‌هایی که متعلق به این کارخانه و با برند تکس تولید می‌شود همه الهام گرفته از طبیعت است.
 در خصوص این که ما این برندها را بر چه اساسی به کشور وارد می‌کنیم، گفتی است که برای ما اول از همه اصالت برند مهم است و سپس طراحی آن. ما به دنبال ساعت‌هایی با طراحی متفاوت و نو هستیم و برندی را انتخاب می‌کنیم که در سراسر دنیا محبوب باشد.
هر برندی را که به ایران وارد می‌کنیم، ابتدا روی آن کار می‌کنیم تا برای مردم جا بیفتد و به همین دلیل نمایندگی‌ها به سرعت ساعت‌های وارداتی ما را خریداری میکنند.
 
3- این شرکت چگونه خدمات پس از فروش ارائه می‌دهد؟
خدمات در جهت بدست آوردن اعتماد مردم نسبت به برند بسیار موثر است. به همین منظور، همراه با برندهایی که توسط شرکت آرمان‌‎گروپ وارد می‌شوند، لوازم یدکی آن‌ها نیز وارد می‌شود که دارای گارانتی‌های بین‌المللی هستند. مدیر خدمات پس از فروش ما نیز حتما باید دارای مدرک بین المللی دوره‌های تخصصی از اتحادیه ساعت باشد.
 
 
4- بازه ی قیمتی محصولات شما چگونه است و اساسا بازار هدف شما را چه اقشاری از مردم جامعه دربرمیگیرد؟
محدوده قیمت برندهای ما اکثرا رنج متوسط و سایر آن ها برای استفاده روزمره اشخاص میباشد که در گروه بندی فشن و قیمت مناسب قرار میگیرند. 
 
5- استراتژی‌های شما برای جذب مشتری چیست؟
ارائه ساعت های خاص، با کیفیت، خاص و با قیمت مناسب و محبوب جوانان.
برای تبلیغات برندهایی که وارد می‌کنیم حتما باید از تبلیغات کشور مبدا استفاده کنیم و از همان عکس‌هایی که این برندها در دیگر کشورها استفاده می‌کنند، استفاده کنیم.
یک شرکت زمانی موفق است که از تولیدکننده تا مصرف‌کننده همه از خدمات یا محصولاتی ارائه شده، راضی باشند. ما در برندهایی که وارد می‌کنیم فقط به دنبال کسب سود خود نیستیم، بلکه تلاش می‌کنیم تا با ارائه بهترین محصولات و بهترین خدمات اعتماد مشتری را حفظ کنیم و این اعتماد مشتری، اعتبار ماست.
 
6- از نظر شما یک ساعت خوب باید چه ویژگیهایی داشته باشد؟
هر برند ویژگی منحصر بفرد خود را داراست و با تکیه بر انحصار آن ویژگی جایگاه خود را در میادین به دست می آورد در نتیجه، مهمترین نکته اصیل بودن کالاست. در این آشفته‌بازار کالاهای غیر اصل، مهمترین نکته خریداری ساعت اورجینال است و پس از آن، ساعتی که برند مربوط به آن خدمات پس از فروش قابل قبولی داشته باشد.
 
7- مردم چگونه کالای اصل را از کالای غیر اصل تشخیص دهند؟
غالبا مردم عادی از ظاهر کالا نمی‌توانند اصل یا غیر اصل بودن آن را تشخیص دهند و تشخیص این‌کار بر عهده اتحادیه ساعت است. من از اتحادیه محترم ساعت تقاضا دارم اجازه فروش ساعت‌های غیر اصل را به اعضاء ندهند و در صورت تخلف اعضاء جریمه‌های سنگین برای افراد متخلف در نظر بگیرند.
از مردم نیز خواهشمندم کالای غیر اصل تهیه نکنند و برای اطمینان از اصل بودن کالا حتما به نمایندگیهای معتبر برند مورد نظرشان مراجعه کنند. با کمی تحقیق و جستجو در اینترنت که امروزه به راحتی در اختیار همگان است می‌توان به اصالت کالاها پی‌برد.
در خصوص برندهای خودمان باید نیز گفتنی است که آرمان گروپ سایتی راه‌اندازی کرده‌ است که مشتریان باید ساعت خود را در آن ثبت کنند. اگر ساعت در سایت ثبت نشد به معنی این است که ساعت غیر اصل است و اگر ساعت ثبت شد مشمول گارانتی آرمان‌گروپ خواهد شد.
 
8- سخن پایانی
تاجران شریف صنف ساعت زحمت بسیاری برای وارد کردن بروز‌ترین ساعت‌های دنیا متحمل میشوند و برای این‌که در این بازار باقی بمانند نیاز به حمایت و همکاری همگان دارند. برخورد قاطع اتحادیه با افرادی که ساعت‌های غیر اصل می‌فروشند و آن‌ها را به عنوان کالای اصل دست مشتری می‌دهند از یک سو و برخورد با گرانفروشی از سوی دیگر، سبب خواهد شد که به اعتبار اتحادیه لطمه نخورد و اعتماد مردم خدشه‌دار نشود، ضمن آنکه مردم نیز باید تلاش کنند تا کالای اصل تهیه کنند.

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی