جاودانه‌هاى"مجید وفادار" با صداى محمد معتمدى
تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۸/۰۴ --- کد خبر ۱۲۰۰

جاودانه‌هاى "مجید وفادار" با صداى محمد معتمدى 
 

ارغوان محجوب
محمد معتمدى خواننده نام آشناى موسیقى اصیل ایرانى زاده مهرماه ١٣٥٧ در قمصر کاشان می‌باشد‌. 
وی  رشته کارگردانى و آواز را از سال ١٢٧٦ نزد استاد حمیدرضا نوربخش آموخته و در سال ٢٠١٣ میلادى از سوى رادیو دولتى فرانسه به عنوان موزیسین برگزیده سال انتخاب شد و جایزه فرانس موزیک ٢٠١٣ را از آن خود کرد. معتمدی در یک سال اخیر تصمیم بر اجراى قطعاتى به صورت گاه‌نامه براى مخاطبان گرفت و آنها را منتشر کرد و در اختیار علاقه‌مندانش قرار داد‌. 
اجرا و پخش این قطعات یک هدف مشترک را دنبال می‌کرد و آن هم تولید آثارى در زمینه موسیقى اصیل ایرانى بود‌.
این قطعات در جهت تولید موسیقى اصیل ایرانى که مخاطبان عام‌ترى را راضى کرده و به سمت خود جذب کند، تولید شده و با آثاری که این هنرمند در یک سال گذشته تولید کرد، خوشبختانه به هدف خود دست یافت و این قطعات در سایت‌هاى موسیقى دیده و شنیده شدند و از آن تاریخ به بعد تمام مخاطبان درخواست اجراى این قطعات را داشتند، بنابراین معتمدی تصمیم گرفت تور کنسرت‌هاى خود به نام "تور کویر" را برگزار کند‌. این کنسرت مجموع قطعاتى  را در بر داشت که مورد استقبال مردم قرار گرفته شده بود‌. می‌توان گفت اعضاى ارکستر محمد معتمدى در این اجرا از پایین‌ترین میانگین سنى نسبت به قبل تشکیل شده بودند و تمامی اعضا از نسل جوان بودند، همچنین این کنسرت از لحاظ اجرا و برگزارى نیز از سطح بالایى برخوردار بود‌. معتمدى بر این عقیده است که اعضاى گروهش را جوانان موسیقى و نسل تازه موسیقى تشکیل دهند‌.
در این کنسرت تک قطعات پرطرفدار از جمله قطعه ماندگار و معروف کویر که شعر‌، آهنگ‌، نشر و آوازش از شخص محمد معتمدى بود، اجرا گردید که با استقبال بى‌نظیری از سوی هوادارانش رو‌به‌رو و باعث شد کنسرت تور کویر تمدید گردد‌. 

معتمدى در واپسین روزهاى شهریورماه سال‌جارى آخرین اثر خود به نام "‌بگو کجایی" را که شامل بازسازى ٩ قطعه از برگزیده‌هاى استاد "مجید وفادار‌" بود در سالن سوره مجموعه حوزه هنرى تهران رونمایى کرد‌. تصویر دعوتنامه این مراسم به شکل صفحه گرامافون طراحى شده بود و متنى از زبان مرحوم ‌مجید وفادار بر روى آن حک شده بود.
در این برنامه 2 قطعه از قطعات آلبوم نیز همراه تار‌، تنبک و پیانو اجرا گردید که شامل قطعات جاودانه‌اى از جمله‌: به سوى تو‌، سفرى در شب‌ و غرور شکسته بود. 
این آثار بخش کوچک و پر‌خاطره‌ای از بین حدود ٤٠٠ قطعه ماندگار مجید وفادار، آهنگساز و نوازنده برجسته ویولن هستند که بخشى از آنها براى فیلم‌ها و تئاتر ساخته شده بودند‌. 
وفادار در طول فعالیت هنرى خود با هنرمندان مطرح آن زمان چون حسین قوامى‌، مرتضى محجوبى‌، اسماعیل نواب صفا و‌ ... همکارى داشت که ساخته‌هاى او همچنان جزو بهترین و پرطرفدارترین آثار می‌باشد‌. 
محمد معتمدى قطعات این اثر را با همراهى انجمن موسیقى ایران براى اولین بار در اوایل شهریورماه در کنسرت خود به نام "بگو کجایى‌" و قبل از رونمایى از آلبوم جدیدش برگزار و اجرا کرد‌.
این اثر که جاودانه‌هاى استاد وفادار بود با صداى محمد معتمدى و با همراهى ارکستر نیایش که در این اجرا میزبان نوازندگان ارکستر چکاوک بودند، روى صحنه رفت‌. 
معتمدى در نشست خبرى این کنسرت در حوزه هنرى با ابراز خرسندى از این‌که پس از سال‌ها قرار است در طرحى منسجم آثارى از هنرمندان قدیمى و ماندگار ایران بر روى صحنه برود، گفت‌: این آثار همواره ورد زبان مخاطبان موسیقى ایرانى بوده که خالقان آن کمتر به مخاطبان معرفى شده‌اند و هدف ما جبران غفلت‌هاى موسیقى ایرانى و پیوند موسیقى اصیل ایرانى و موسیقى پاپ است‌. 
وى افزود: هدف ما از برگزارى این کنسرت کاهش فاصله انقطاع تاریخ بین موسیقى اصیل ایرانى قدیم با موسیقى امروز ایران است‌. 
لازم به ذکر است، مراسم رونمایى از آلبوم بگو کجایى همزمان با کتاب "خنیاگر آسمانى" که مشتمل بر زندگى و آثار مرحوم مجید وفادار است با حضور خانواده وفادار‌، رونمایى شد.
طی زمان کمى که از رونمایى آلبوم بگو کجایى می‌گذرد، این اثر جزو پرمخاطب‌ترین و در رده پرفروش‌ترین آلبوم‌هاى ماه قرار گرفته است‌.

 

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی