آماری جالب و تکان‌دهنده از اعتیاد به تلفن همراه
تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۸/۱۵ --- کد خبر ۱۲۱۰

آماری جالب و تکان‌دهنده از اعتیاد به تلفن همراه 

همراه جدانشدنی

 اعتیاد به گوشی، معضل بزرگ قرن بیست و یکم تلقی می‌شود؛ معضلی که جوامع توسعه‌یافته و رو به توسعه را درگیر خودش کرده و هر روز اخبار نگران‌کننده‌ای در مورد شیوع این اعتیاد در طبقات مختلف سنی شنیده می‌شود. جالب است بدانید این معضل تنها مختص کشور خودمان نیست و جوامع بسیار مترقی مانند آلمان و فرانسه هم چنین مشکلی دارند. این آمار جالب و تکان‌دهنده، راهگشای خوبی به نظر می‌رسد.

اعتیاد 40 درصدی به تلفن همراه هوشمند
طبق تحقیقات گسترده ثابت شده 40 درصد معتادان به چک کردن تلفن همراه، راه برون‌رفتی از این بحران ندارند. به طور کلی در حال حاضر 58 درصد مردان و 47 درصد بانوان، بزرگ‌ترین ترس روزانه خودشان را دوری بیش از 2 ساعته از گوشی خودشان می‌دانند! 12 درصد مردم دنیا هنگام استحمام و اصلاح صورت هم گوشی‌های خود را چک می‌کنند. تقریبا هیچ کاری برای دور نگه داشتن این گونه انسان‌ها از تلفن همراهشان وجود ندارد و باید فکر جدیدی کرد!

اعتیاد 91 درصد مردم به چک کردن گوشی در تختخواب

91 درصد مردم دنیا هنگام آماده شدن برای خواب شبانه و در تختخواب هم با تلفن خودشان بازی می‌کنند یا در دنیای اینترنت چرخ می‌زنند. در این مورد بانوان اندکی جلوتر هستند، زیرا 76 درصد آنها چنین عادتی دارند، درحالی که 74 درصد آقایان در تختخواب هم از گوشی خودشان دل نمی‌کنند. 
در این شرایط 35 درصد مردم دنیا در طول روز بیش از 20 بار بدون هیچ دلیلی گوشی خودشان را چک می‌کنند. این اعتیاد به حدی پیش رفته که 80 درصد مردم در طول روز حتی یک بار هم که شده، تصور می‌کنند در جیبشان امواج ویبره به نشانه رخ دادن فعل و انفعالی در گوشی رخ داده و 30 درصد هم فکر می‌کنند گوشی‌شان زنگ خورده، اما عملا چنین اتفاقی رخ نداده است! این توهم، زندگی معتادان به تلفن همراه را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

گوشی در سمت راست بدن!

 80 درصد افراد 18 تا 24 سال، هنگام خواب گوشی را در سمت راست خودشان قرار می‌دهند. این موضوع نشان می‌دهد افراد تمایل دارند حتی هنگام خواب سهل‌الوصل‌ترین راه برای رسیدن به گوشی را داشته باشند و قرار دادن این وسیله در سمت راست بهترین راه برای رسیدن به چنین هدفی است. قرار دادن گوشی در سمت چپ هم چندان کار غیرمعمولی نیست، اما گویا راه سخت‌تری برای دیدن لحظه‌ای رویدادهای تلفن همراه در لحظات بیدار شدن از خواب تلقی می‌شود.

900 بار چک کردن در روز! 

به طور معمول افراد عادی در روز تا سقف 110 بار گوشی خودشان را چک می‌کنند، اما اگر شما بیش از این به سراغ گوشی خودتان می‌روید، قطعا معتاد تکنولوژی هستید. افراد معتاد به گوشی، روزانه 900 بار به گوشی خودشان سر می‌زنند، حتی اگر رویدادی در وسیله همراه آنها به ثبت نرسیده باشد! 

اعتیاد قبل از خواب 

 95 درصد مردم دنیا قبل از به خواب رفتن از طریق گوشی فیلم می‌بینند یا به چک کردن پیام‌رسان‌ها و اپلیکیشن‌ها می‌پردازند. از طرفی از هر 4 نفر یک نفر در دنیا، قبل از خواب گوشی خود را سایلنت نمی‌کند. از هر 2 نفر، یک نفر، وقتی نیمه‌شب بی هیچ دلیلی از خواب بیدار شود، ابتدا گوشی خودش را چک می‌کند! 63 درصد از افرادی که قبل از خواب از گوشی استفاده کرده‌اند، گفته‌اند در طول هفته خواب خوبی نداشته‌اند.

افسردگی در فاصله 5 فوتی 

72 درصد مردم دنیا در صورتی که بیش از 5 فوت از گوشی خودشان فاصله بگیرند دچار بدخلقی و تا حدودی افسردگی می‌شوند! لازم است این افراد حتما گوشی خودشان را در جیب یا در دست داشته باشند!

راهی برای بحران عاطفی 

آماری تکان‌دهنده‌تر نشان می‌دهد 70 درصد افرادی که بیش از 110 بار در روز تلفن خودشان را چک می‌کنند، حداقل یک بار با اخراج از محل کار خودشان یا از دست دادن یک رابطه عاطفی مواجه شده‌اند! از طرفی به ازای هر 100 ساعت صحبت از طریق تلفن همراه، 5 درصد احتمال ابتلا به تومور مغزی افزایش می‌یابد.
 

منبع: addictiontips.net

 

 

 

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی