شركتى كه لباس‌هاى مخصوص معلولان توليد مى‌كند
تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۸/۲۰ --- کد خبر ۱۲۱۳

شركتى كه لباس‌هاى مخصوص معلولان توليد مى‌كند

لباس‌ها می‌توانند مهم‌ترین چالش برای کسانی که روی ویلچیر می‌نشینند باشند؛ هر لباسی با هر شکل و فرمی به راحتی روی تن آنها نمی‌نشیند.
یکی از شرکت‌های ایالت Toronto لباس‌هایی مخصوص افراد معلول جسمی تولید می‌کند که برای این افراد طراحی شده و جوابگوی نیازهایشان است.
طراح کانادایی به نام Izzy Camilleri شلوارها، کت‌ها، لباس‌ها و ژاکت‌هایی با برند IZ Collection را با یک الهام کلیدی در ذهنش طراحی کرده است: "ما با بدن‌های نشسته کار داریم نه بدن‌های ایستاده."
‏Owen سخنگوی این شرکت که خودش هم فردی معلول است و روی ویلچر می‌نشیند، گفته است: این جمله به این معنی است که کمر شما معمولا در زمان نشستن عریض‌تر است، بنابراین شلوارها پایین می‌آید و پشت شما را نمایان می‌کند و همچنین کش شلوار از جلو یا عقب چین می‌خورد.

 

نکات پزشکی وجود دارند که باید به آنها توجه کرد، مانند صاف ماندن پوست و چروک نخوردن آن.
این شرکت شکاف‌های لباس‌ها را تا حد ممکن کم می‌کند، شلوارها جیب پشتی یا جای پرچ و پیچ و یا هر چیزی که موجب جراحت شود، ندارند.
شرکت برای مشتریانی که برای پوشیدن لباس نیاز به کمک دارند لباس‌های "آسان پوش" را پیشنهاد می‌کند که از پشت کت‌ها و لباس‌ها را به 2 قسمت مساوی تقسیم می‌کند و در این زمینه به کسانی که محدودیت حرکت آرنج دارند، کمک می‌کند؛ کمان بریده شده در پشت به شما کمک می‌کند بدون خم شدن لباس را بپوشید.
مشتریانی که از ویلچر‌های دستی استفاده می‌کنند به فضای بیشتری در قسمت شانه‌ها نیاز دارند.
لباس‌ها همچنین استفاده از ویلچر‌های مکانیکی را هم دچار مشکل نمی‌کنند.
همه این ملاحظات باید در یک طراحی خوب و منحصربه‌فرد به کار برده شوند.
Owen در مصاحبه با سایت Today گفت: برای من به عنوان عضوی از جامعه معلولان این تولیدات بسیار مهم است. افرادی ‌که طرح‌های من را روی تن مانکن‌ها می‌بینند می‌گویند این دقیقا مانند لباس‌های دیگر است، در صورتی که اینطور نیست.
این شرکت که مشتریانش در همه جای دنیا حضور دارند، ۱۰ درصد فروشش را وقف ساخت رمپ‌های شیب‌دار در مکان‌های پررفت‌وآمد برای تسهیل عبور و مرور معلولان کرده است.

 

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی