نگاهی به تاریخچه «هرمس»
تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۸/۲۱ --- کد خبر ۱۲۱۴

نگاهی به تاریخچه «هرمس»

امپراطور لوکس برندها
در کشوری که به کالاهای لوکس و اشرافی اهمیت زیادی داده می‌شود، وجود یک برند تقریبا جامع در این زمینه، نعمتی بزرگ است.
 تقریبا در سراسر فرانسه، برند لوکس هرمس نامی آشنا است. هرمس در طول سال‌های دراز فعالیتش فراز و فرودهای زیادی را تجربه کرده، اما همیشه در زمزه انتخاب‌های اول فرانسوی‌های لوکس‌پسند بوده است.

تاریخچه 
این برند لوکس فرانسوی سال 1837 توسط تیری هرمس خلق شد و از آن زمان بیشتر در زمینه چرم، اکسسوری، پوشش‌های خانه، لوازم آرایشی، جواهرات و ساعت‌ها فعالیت تخصصی دارد. هرمس در دهه 50 میلادی لوگوی کالسکه معروف را به نام خود ثبت کرد. تیری هرمس از پدری فرانسوی و مادری آلمانی به دنیا آمد. خانواده او در سال 1828 به فرانسه نقل مکان کردند. تیری سال 1837 وقتی تنها 36 سال داشت، برند خودش را پایه‌گذاری و ابتدا وسایل مربوط به قفل اسب در کالسکه را تولید کرد که در واقع ایده اولیه لوگوی برند هم از همین زمان متولد شد. بعد از جابه‌جایی قدرت در 2 نسل، سرانجام در سال 1914 یکی از نوادگان تیری  حق استفاده از محصولات جد خودش را به شکل قانونی دریافت کرد و برای اولین بار به تولید چرم و وسایل لوکس روی آورد.

اولین تولیدات
 هرمس سال 1918 اولین محصولات لوکس خودش را در معرض فروش قرار داد و  سال ۱۹۲۰ کیف دستی هم تولید کرد. دهه 30  را می‌توان اوج شکوفایی این برند نامید، زیرا سرانجام صاحبانش رضایت دادند از تولیدات متفرقه دست بکشند و تنها روی تولید پوشاک و جواهرات تمرکز کنند. به زودی این اقدام، سودی 3 برابر حالت عادی را روانه گاو صندوق شرکت کرد، البته حتی وقتی چند دهه بعد هرمس بار دیگر چند بعدی شد هم سطح فروشش مدام سیر صعودی داشت.

 ورود به بازار آمریکا 
در همین دهه آنها خودشان را وارد بازار آمریکا کردند و در فرانسه هم جای پایشان را با ساخت چند مرکز خرید، محکم‌تر کردند. در اواسط دهه 30  هرمس با استفاده از برترین ساعت‌سازان دنیا به عرصه تولید ساعت مچی روی آورد و به این ترتیب به کسب‌وکار خود رونق بخشید. هرمس به مرور زمان در زمینه تولید و ساخت ساعت مچی هم به فناوری‌های خاصی دست یافت و اکنون یکی از بزرگ‌ترین شعبه‌هایش در فرانسه به فروش انواع ساعت اختصاص یافته است.

دوران فرود 
این شرکت همیشه هم موفق نبود و در دهه 70 تقریبا به ورطه نابودی کشیده شد. دلیل این اتفاق، اصرار به استفاده از چرم طبیعی و فروخته نشدن این محصولات به دلیل گرانی بیش از حد بود. مدیر وقت شرکت در زندگینامه خودش نوشته در آن دوران شب‌ها برای مردم تاسف می‌خورد که چرا اجناس طبیعی و باکیفیت نمی‌خرند و پارچه و چرم مصنوعی را ترجیح می‌دهند. این تفکر موجب تغییر رویکرد شد و از دهه 80 سبک جدید در تولیدات هرمس به وجود آمد؛ سبکی که هم دل بازار را به دست می‌آورد و هم برای این برند مقرون به صرفه به نظر می‌رسید.

فراز مجدد
پس از یک دهه ناگوار، هرمس در سال‌های ابتدایی دهه 80 تصمیم گرفت با استفاده از الیاف ارزان‌تر، اما با کیفیت خوب، قیمت تمام شده اجناسش را کاهش دهد تا با ایجاد قدرت خرید برای عامه مردم، سودآوری بیشتری را تجربه کند. این اقدام خیلی زود جواب داد و طولی نکشید که در اواسط دهه 80، در زمره10 برند لوکس برتر فرانسه قرار گرفت. سهام برند روزبه‌روز افزایش یافت و در قرن بیست‌و‌یکم‌، به لطف خلاقیت گاه و بیگاه خود در زمینه ارائه خدمات به مشتریان و سیستم‌های نوین ارسال محصولات، خودش را به عنوان مطرح‌ترین مارک لوکس در زادگاهش اثبات کرد. در حال حاضر این شرکت بالغ بر ۱۲ هزار کارمند دارد و سودآوری برندش یک‌هزار میلیارد یورو برآورد شده است! جادوی هرمس در فرانسه بیش از 180 شعبه دیگر این مارک معتبر در خارج از این کشور، ملموس به نظر می‌رسد؛ تا جایی که استفاده از محصولاتش به یکی از شناسه‎‌های فرانسوی بودن تبدیل شده است.

 

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی