نگاهی به سودآوری تنیسورهای مطرح دنیا در سال 2017
تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۸/۲۳ --- کد خبر ۱۲۱۷

نگاهی به سودآوری تنیسورهای مطرح دنیا در سال 2017 

سرویس‌هایی برای پول
 زودتر از حد معمول به مراحل نهایی پروسه فراموش شدن نزدیک می‌شوند و دیگر کمتر ورزش‌دوستی به یاد می‌آورد اولین کاندیدای تبدیل شدن به «بزرگ‌ترین رقبای یک رشته انفرادی در تاریخ معاصر وررزش» هستند، اما درست در لحظات ناامیدی برمی‌گردند و دنیای گرنداسلم‌های تنیس در سال 2017 را از آن خودشان می‌کنند. نه فقط در وادی رقابت ورزشی بلکه در زمینه سود اقتصادی ناشی از قهرمانی در تورنمنت‌های بزرگ، رافائل نادال اسپانیایی و راجر فدرر سوییسی، 2 تنیسور مطرح دنیا روزهای آفتابی زیادی داشتند.

شروع پرپول فدرر
در روزهای سرد ابتدای سال میلادی، راجر فدرر، اسطوره سوییسی دنیای تنیس با برتری‌های پی در پی در گرنداسلم ملبورن به فینال رسید و در بازی نهایی، رافائل نادال، رقیب قدیمی و کاملا خسته از نبرد فرسایشی نیمه‌نهایی را مقابل خودش دید. تاریخ به برتری نادال شهادت می‌داد، زیرا این اسپانیایی تنها تنیسوری بوده و هست که تعداد بردهایش مقابل فدرر بیش از باخت‌هایش به ستاره سوییسی است، اما در نهایت فدرر به برتری دست یافت و از بابت این قهرمانی سود 3 میلیون و 700 هزار دلاری به جیب زد؛ آنچه مجموع پول دریافتی تنیسور سوییسی بابت قهرمانی در تورنمنت‌های مختلف در تمام دوران حرفه‌ای‌اش را به رقم جالب‌ توجه 99 میلیون دلار آمریکا رساند.

سود اقتصادی نادال

نادال به عنوان بهترین تنیسور زمین‌های خاکی تاریخ تنیس پس از 2 سال ناکامی دوباره در زمین خاکی پاریس درخشید و بدون از دست دادن حتی یک ست به راحتی راهی فینال شد، آن هم در حالی که راجر فدرر به خاطر استراحت برای آماده شدن جهت شرکت در گرنداسلم ملبورن در رولان‌گاروس غایب بود. رقیب فینالیست نادال، واورینکای سوییسی بود؛ همان تنیسوری که در بازی نهایی گرنداسلم ملبورن در سال 2014، نادال مصدوم را برده و اولین گرنداسلمش را جشن گرفته بود، اما در فینال در قواره سلطان زمین‌های خاکی ظاهر نشد. یک برتری 3 بر صفر دیگر به معنای دهمین قهرمانی نادال در رولان‌گاروس بود. او برای سومین بار بدون از دست دادن حتی یک ست، رولان‌گاروس را فتح کرد. نادال به فاصله چند ماه از نظر مالی هم به اندازه فدرر صاحب درآمد شد و سود 2 میلیون و 100 هزار یورویی بابت قهرمانی در دومین گرنداسلم سال به دست آورد. جالب است بدانید نادال به لحاظ میزان سود مالی در تاریخ رقابت‌های تنیس پس از جوکوویچ و فدرر در رده سوم است. نواک جوکوویچ صرب تا امسال 109 میلیون و 805 هزار و 403 دلار فقط بابت حضور در رقابت‌های معتبر تنیس درآمد داشته است!

فدرر و باز هم سود اقتصادی 
 دنیای تنیس بلافاصله پس از رولان‌گاروس با گرنداسلم ویمبلدون (مشهورترین و مهم‌ترین رقابت سال تنیس) مواجه شد. با حذف و ناکامی بزرگان، فضا برای قهرمانی فدرر بیش از پیش مهیا شد. اسطوره سوییسی در نیمه‌نهایی، توماس بردیچ را برد و در بازی نهایی راحت‌تر از حد تصور، چیلیچ، تنیسور کروات را از پا درآورد تا بدون از دست دادن حتی یک ست رکورد هشتمین قهرمانی در ویمبلدون را رقم بزند. این قهرمانی پاداشی به ارزش 2 میلیون و 200 هزار پوند برای فدرر در پی داشت. طبیعتا به دلیل ارزش بالاتر رقابت‌های ویمبلدون نسبت به سایر گرنداسلم‌ها، سود بیشتری هم نصیب قهرمان می‌شود. از سوی دیگر، نادال به دلیل حذف در دور چهارم تنها 147 هزار پوند نصیب برد، اما این آخر قصه مرد آفتاب‌سوخته اسپانیایی نبود.

 بازگشت پرسود رافا
 دور گردون اقتدار 2 تنیسور برجسته چرخید و در یواس‌اوپن، چهارمین و آخرین گرنداسلم سال نوبت قهرمانی نادال شد. تنیسور اسپانیایی با انگیزه فراوان به میدان رفت و قدرتمندانه ادامه داد. نادال به جای فدرر در نیمه‌نهایی دل‌پوترو را 3 بر یک برد و در فینال هم هر چند ابتدا اندکی در مهار سرویس‌های اندرسون از آفریقای‌جنوبی مشکل داشت، اما در نهایت به راحتی 3 بر صفر رقیبش را شکست داد تا در قامت مرد شماره یک دنیای تنیس، دومین گرنداسلم سال خودش را تجربه کند؛ دومین گرنداسلمی که سود مالی 3 میلیون و 700 هزار دلاری برایش به ارمغان آورد و در مجموع درآمد او از تنیس تا امروز را به 89 میلیون و 989 هزار و 532 دلار رساند.

جدول برترین‌ها 
همان طور که گفته شده جوکوویچ با درآمد 109 میلیون و 805 هزار و 403 دلار پردرآمدترین ورزشکار تاریخ تنیس از زمان موسوم به «دوره اوپن» است. پس از او فدرر با 108 میلیون و 250 هزار و 560 دلار و نادال با 89 میلیون و 989 هزار و 532 دلار در رده‌های دوم و سوم هستند. در رده‌های بعدی، اندی ماری (60 میلیون و 807 هزار و 644 دلار)، پیت سامپراس (43 میلیون و 280 هزار و 489 دلار)، آندره آغاسی (31 میلیون و 152 هزار و 975 دلار)، داوید فرر (30 میلیون و  740 هزار و 257 دلار)، استانیسلاس واورینکا (30 میلیون و 623 هزار و 544 دلار)، توماس بردیچ (28 میلیون و 171هزار و 248 دلار) و بوریس بکر (25 میلیون و 80 هزار و 956 دلار) قرار دارند.

 

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی