تجربه ای متفاوت از شیک پوشی با مسیح‌زاد
تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۹/۰۲ --- کد خبر ۱۲۲۴

تجربه ای متفاوت از شیک پوشی با مسیح‌زاد

مهیار قره‌خانی:

برند مسیح‌زاد از سال 2003 به طور رسمی فعالیت خودش را آغاز کرده است، و تجربه همکاری با آقای بیژن پاکزاد در روند توسعه و سرعت بخشیدن به پیشرفت این برند کمک شایانی داشته است. حدود 4 سال از حضور برند مسیح‌زاد در  ایران می‌گذرد، اما با گذشت این زمان کم، بسیار خوب توانسته که نام خود را به عنوان یک برند لوکس معرفی کند و مخاطبان خودش را به خوبی بشناسد. موفقیت برند مسیح‌زاد به آن کمک کرده است تا بتواند به تازگی با برند بین‌المللی سواروسکی که با جواهرآلات خاص خودش شناخته می‌شود همکاری داشته باشد و علاوه بر آن در بخش بانوان نیز ورود کند و هنر خود را در این بخش نیز محک بزند. به همین بهانه به شو روم جذاب و شیک مسیح‌زاد آمدیم و با جناب آقای زاد به گفت‌گو نشستیم که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید: 

لطفا در ابتدا در خصوص دستاوردها و تحولات برند مسیح زاد نسبت به دو سال گذشته بفرمایید؟ 

دایره مخاطبان برند مسیح‌زاد بسیار محدود است، و شاید 2 درصد جامعه را تشکیل دهد وکسانی را شامل می‌شود که هم به لباس علاقه‌مند هستند و هم می‌توانند برای آن هزینه کنند و سرویس‌های آن را دریافت کنند. پیشرفت ما از لحاض تعداد فروش حدود37 درصد هر سال افزایش داشته است. و البته فکر نمی‌کنم بیش از این پیش‌رود دلیل آن هم همانطور که گفتم محدود بودن دایره مخاطبان ما است. برند مسیح زاد در این 4 سال فعالیت حدود 2 هزار مشتری ثابت که در سال به طور میانگین 2 تا 5 دست کت‌و شلوار از ما خریداری می‌کنند را  به دست آورده است. و این آمار  بدون در نظر گرفتن فروش اقلام دیگر مانند، پیراهن، کروات و ... است. و اتفاق دیگر در مجموعه ما اضافه شدن بخش بانوان به این برند بوده است. که از فعالیت این بخش حدود 6 ماه زمان می‌گذرد، و بازخورد بسیار خوبی را هم داشته است.

در خصوص همکاری خود با برند سوراروسکی بفرمایید و چه چیزی باعث انتخاب برند شما برای همکاری با این برند بزرگ بین المللی شد؟ و این همکاری در چه سطحی است؟ 
سوراروسکی برند بین‌المللی و شناخته شده‌ای در جهان است که برندهای مختلفی با آن همکاری می‌کنند یکی از  اهداف سواروسکی آمدن به بازار ایران بود. و علاوه بر حضور در بازار ایران به دنبال حفظ جایگاه بین‌المللی خود بود. طی جلساتی که برگزار شد این پیشنهاد به برند مسیح‌زاد شد و ما از این موضوع استقبال کردیم. می‌توان به این موضوع اشاره کرد که در ایران ما تنها مجموعه‌ای هستیم که در بخش شخصی دوزی با این برند همکاری می‌کنیم‌، این همکاری و مراسمی که در کشور امارات برگزار شد برای ما در بعد رسانه ای، بازخورد خوبی داشت و در شناخته‌تر شدن برند مسیح زاد کمک شایانی کرد.  ما در حال حاضر به دنبال طراحی کلکسیونی برای بانوان با لاین سواروسکی هستیم و مشتریانی که سلیقه‌های خاص و از نظر بودجه مالی محدودیت‌ کمتری دارند می‌توانند از این لباس ها خریداری کنند. همکاری ما در حال حاضر فقط در بخش بانوان است اما در برنامه های آینده شاید در بخش آقایان نیز همکاری‌های خود راتوسعه دهیم.
با توجه به جایگاه  برند مسیح زاد، معیارهای شما برای انتخاب برندهای دیگر برای همکاری با آن‌ها چیست؟ 
در حال حاضر استراتژی خاصی برای همکاری با برندهای دیگر نداریم و اگر بخواهیم همکاری نیز داشته باشیم، ماهیت و رزومه برند برای ما بسیار مهم است. ولی متاسفانه در صنعت پوشاک، ما برندهای شناخته شده‌ای نداریم و بیشتر کسانی که در حوزه مد و پوشاک فعالیت دارند یا به شکل یک مزون و یا یک شوروم فعالیت می‌کنند. و در حال حاضر به دلیل جایگاهی که برند مسیح زاد دارد امکان همکاری با این شکل برای ما توجیه‌پذیر نیست. برند مسیح زاد کار خودش را  در کشور آمریکا و در شهر لوس آنجلس آغاز کرده است و با بازیگران مطرح هالیودی از جمله آرنولد، جک بلک، آنتونیو باندراس، جانی دپ، و در ایران با آقای بهرام رادان، امین حیایی، لیندا کیانی و خانم شیلا خداداد و آقای پژمان جمشیدی همکاری داشته ایم. و این نشان دهنده جایگاه برند مسیح زاد است.  اما امیدوار هستیم که صنعت پوشاک کشور به جایگاهی برسد که بتوانیم به راحتی با برندهای فعال در این حوزه همکاری داشته باشیم.

در خصوص راه اندازی لاین جدید خود در بخش بانوان بفرمایید؟ 
لاین زنانه برند مسیح زاد حدود 6 ماه است که به شکل جدی کار خود را آغاز کرده است. اعتقاد من بر این است که چیزی را که در آن تخصص زیادی نداریم ورود نکنیم و تخصص اصلی من پوشاک مردانه است. اما بعد از چهارسال به دلیل تقاضاهای بسیار زیاد مشتریان ما و خالی بودن این فضا در برند خود تصمیم به راه اندازی این خط زنانه کرده‌ایم. نظرات و پیشنهادات و مدیریت همسرم در این بخش از عوامل اصلی شکل گیری لاین بانوان برند مسیح زاد بود. در بخش بانوان تمام لباس‌ها، مانتوها و لباس‌های عروس تک دوزی شده‌اند و فقط یک عدد از هر کدام تولید می‌شود. وبا اضافه شدن لاین سواروسکی به این بخش، لاین بانوان را قوی‌تر ادامه خواهیم داد. تمام تلاش ما در این بخش نیز حفظ جایگاه برند مسیح زاد است به همین دلیل لباس‌ها با دقت بسیار بالایی دوخته می‌شوند. میانگین قیمت محصولات در بخش بانوان 1میلیون 500 هزار تومان است. و چنانچه از جواهرات سواروسکی استفاده شود قطعا قیمت‌ها افزایش پیدا خواهند کرد. 

استقابل مخاطبان شما نسبت به راه اندازی این خط جدید چگونه بوده است؟ و آیا در این بخش هم دایره مخاطبانتان محدود خواهد بود؟

استقبال مخاطبان در این بخش بسیار خوب بوده است و ما روزانه تماس ‌های زیادی را از طرف مشتریانمان دریافت می‌کنیم که تمایل دارند لباس‌های مارا خریداری کنند. در حال حاضرمعرفی بخش بانوان بسیار آرام در حال پیش‌روی است زیرا تا قبل از این برند مسیح‌زاد صرفا با لاین مردانه خود شناخته می‌شده است و با ما با تحلیل فضای مجازی خود به این نتیجه رسیدیم که 75 درصد مخاطبان ما را بانوان تشکیل می‌دهند. و در خصوص دایره مخاطبانمان باید بگویم که، مشتریان ما در این بخش گسترده‌تر هستند  دلیل آن هم قیمت‌های مناسب‌تر لاین بانوان است که به نسبت کالکشن آقایان برای بخش وسیع‌تری از جامعه قابل خریداری هستند. 
 
با توجه به اینکه مسیح‌زاد یک برند شخصی دوز به شمار می رود معرفی آن برای مخطبان و استراتژی تبلیغات به شکل صورت می‌گیرد؟
ما به این معتقدیم که کیفیت کار، نوع خدمات و سرویس‌هایی که ارائه می‌دهیم، مواردی هستند که خود تبلیغ برند ما محسوب می‌شوند. تبلیغات ما به شکل غیر مستقیم، و به شکل دهان به دهان بوده است. اما در حال حاضر با تمرکز بیشتر بر روی رسانه‌های اجتماعی و فضای مجازی توانسته ایم مخاطبان بیشتری را جذب کنیم. و خیلی از مشتریان ما از طریق فضای مجازی جذب برند ما شده اند. بیشتر مشتریان ما با مجموعه ما رابطه بلند مدت دارند. آن‌ها برای اطلاع از کالکشن‌های جدید ما با شوروم مسیح‌زاد تماس می‌گیرند و طی مراحلی به اینجا دعوت می‌شوند و از محصولات جدید دیدن می‌فرمایند. 5‌درصد از مشتریان هستند که فقط یک‌بار از برند مسیح زاد خرید می‌کنند و تنها یک مرتبه از سرویس های این برند استفاده می‌کنند. آن‌ها هم داماد ها هستند. که برای حس تجربه ای متفاوت از شیک‌پوشی برند مارا برای این شب به یادماندنی انتخاب می‌کنند.  
در پایان در خصوص برنامه‌هایی آینده خود برای ما بفرمایید؟
در آینده قصد داریم در بخش خدمات مشتریان سرویس‌های بهتری را ارائه دهیم. و در آینده به دنبال‌ گسترش مجموعه خود هستیم. امیدواریم که عطر و ادکلن مسیح‌زاد را تا سال آینده به بازار عرضه کنیم. این عطرها در دو لاین عرضه خواهند شد که بخشی از آن را می‌توانند در بازار خریداری کنند و قسمتی هم به صورت خاص و سفارشی و محدود به تعداد 500 عدد که همگی امضا و شماره گذاری شده اند به مشتریان خاص برند مسیح‌زاد عرضه می‌شود. و در مجموع در آینده به دنبال بیشتر شناساندن برند مسیح‌زاد در بازار ایران هستیم. 

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی