صبا مال، تجربه‌ای متفاوت و ماندگار
تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۹/۱۲ --- کد خبر ۱۲۳۳

صبا مال، تجربه‌ای متفاوت و ماندگار

در دوران پهلوی اول، خیابان‌هایی در دل یکایک شهرهای ایران ایجاد شدند که نحوه ساخت آنها و کیفیت فضایی‌شان کمتر نشانی از وجود توجه به رویارویی‌های اجتماعی و تعاملات مردم دارد، یعنی نقشی که بازار و مسجد و بعدها خیابان‌هایی که در دوره ناصری (قاجار) ایجاد شدند در رشد تعاملات اجتماعی مردم داشتند،کمرنگ شد و این روند کمابیش تا کنون نیز ادامه یافته و به همین دلیل، در شهرهای کنونی‌مان کمتر به خیابانی برمی‌خوریم که از فضایی گرم و پرشور از حضور مردم یا حتی خوشایند برای پرسه‌زنی‌های شهروندان برخوردار باشد. 
برای جبران این نقیصه مال‌ها متولد شدند، بنابراین می‌توان گفت در شهرهای امروز ایران مال‌ها از یکسو کاستی‌های ناشی از کیفیت نامطلوب فضاهای باز شهری را جبران کرده و از سوی دیگر با جذب مردم به درون خود، به افت و بی‌رونقی این فضاها دامن می‌زنند؛ چرخه‌ای که از ترجیح مردم به حضور در درون فضای مال‌ها برای پاسخ به نیازهایشان شروع شده و منجر به خالی شدن هرچه بیشتر خیابان‌ها و میدان‌های شهر از حضور افراد پیاده می‌شود.
تهران نیز به عنوان مدرن‌ترین شهر ایران و پایتخت این کشور مراکزخرید مدرنی را بهخود دیده است که گاهی رقابت آنها با یکدیگر، یکی از آنها را به کام نابودی می‌کشاند.
اما امروز می‌خواهیم مرکزخریدی مدرن را معرفی کنیم که با هوشمندی کارفرمایان و سازندگان خود تمام مولفه‌های موفقیت یک مرکزخرید را در خود جای داده و در منطقه خود بینظیر است.
صبا مال واقع در خیابان کارگر جنوبی مرکزخریدی است که به واقع مشتری‌مداری در آن به حد اعلا رعایت شده و احترام به حق و حقوق مشتری در همه جای آن ساری و جاری است. 
دسترسی آسان، پارکینگ‌های وسیع و مدرن، راهروهای عریض، نمای جذاب و... بسیاری ویژگیهای دیگر این مرکزخرید را از سایر مراکزخرید متمایز می‌کند.
برای معرفی هرچه بهتر این مجموعه با مهندس علی چایچی نصرتی، مدیر اجرایی صبا مال به گفت‌وگو نشستیم که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:

 

انگیزه ساخت
مدیر اجرایی مجموعه صبا مال در خصوص هدف از ایجاد چنین مرکزخریدی در منطقه 11 تهران گفت: هدف اصلی ایجاد محیطی امن و پرنشاط جهت برطرف نمودن نیاز های خریده روزانه ، هفتگی و ماهانه بوده است .
امروزه با پیشرفت شهرنشینی و مدرنیته شده شهرها نوع خرید کردن مردم نیز دچار تحول شده و مردم خیلی کمتر از گذشته بازارهای سنتی را مرجع خرید خود قرار می‌دهند. میزان خریدکردن مردم و نیز نوع مایحتاجی که برای خریدهای روزانه و ماهانه در نظر می‌گیرند به قدری است که نمیتوانند همواره به بازارهای سنتی مراجعه کنند بنابراین بهترین گزینه برای آنها خرید از مراکزخرید مدرنی است که همه نیازهای آنان را یکجا برآورده نماید.
بر اساس مطالعات اولیه‌ای که توسط تیم سازنده این مجموعه صورت گرفت، منطقه 11 محدوده‌ای اعلام شد که تا پیش از تولد صبامال در آن مرکزخرید مدرنی وجود نداشت و از این حیث دچار خلا بود لذا ارتقا سطح منطقه به لحاظ مال‌سازی و ایجاد یک محیط امن برای خرید مهمترین انگیزه کارفرمایان از ساخت صبا مال بود.
صبا مال در منطقه‌ای ساخته شده که علاوه بر دسترسی به نقاط پرتردد مرکز شهر و دسترسی آسان از بزرگراه‌های مختلف تهران در محدوده بزرگ طرح ترافیک قرار ندارد . 

مزایا، امکانات و محاسن
مهندس علی چایچی نصرتی: این مجموعه در زمینی به مساحت 11هزار مترمربع بنا شده است. سه طبقه از این مجموعه به پارکینگی با ظرفیت بیش از 800 خودرو اختصاص دارد و علاوه بر این حجم از پارکینگ، در بخش دیگری از مجموعه فضای پارکینگ روباز برای مشتریان با ظرفیت بیش از 500 خودرو نیز وجود دارد.
مجموعه صبامال دارای 35 واحد تجاری است که برندهایی چون هایپر استار، شهر فرش، ال‌سی‌وایکیکی، تاتی ، دبلیو اند بی، اسپرینگ‌فیلد، بوش، الجی، سامسونگ، اپل اسنور، سفیر، کیف و کفش زنانه دیوید جونز و... این واحدهای تجاری را به تصرف خود درآورده‌اند.
هایپر استار مجموعه صبامال با مساحت 8500 مترمربعی و تنوع کالایی بعد از شعبه شهید باکری بزرگترین شعبه هایپر استار در تهران است و شهر فرش نیز با مساحت 6500 متری اولین شعبه شهر فرش است که در مرکز شهر واقع شده است.
در این مجموعه سعی شده تا همه نیازهای یک خانواده دیده شود و خانواده‌ها برای تامین جهیزیه و خرید عروسی مجبور نباشند به جاهای مختلف شهر سفر کنند.
طبقه سوم این مجموعه به دو بخش تقسیم شده است که بخش اول به فروشگاه‌های لوازم خانگی و صوتی و تصویری از برترین برندها اختصاص دارد و بخش دیگر به فودکورت و شهربازی.
در این مجموعه 6 رمپ‌ برقی تعبیه شده تا دسترسی مشتریان با ترولی‌های خرید از هایپر استار به داخل پارکینگ ها راحت باشد. همچنین این مجموعه دارای 14 رشته پله‌برقی، 16عدد آسانسور است که حتی در روزهای پرتردد هم در رفت‌وآمد مشتریان خللی وارد نخواهد شد.

ویژگی خاص
خاص‌ترین ویژگی صبامال نورپردازی آن است که در هیچ مجموعه تجاری در کشور شبیه آن نداریم. همچنین فضای باز اطراف مجموعه و ورودی پارکینگ به گونه‌ای است که در پر رفت‌وآمدترین ساعات شبانه‌روز در این منطقه ترافیک نخواهیم داشت.
وجود هایپر استار با تنوع بیش از 30000 قلم کالا به همراه شهر فرش و فوشگاه های مخصوص لوازم خانگی دنیایی از تنوع و کیفیت را در خود ارائه داده است.

استراتژی‌های جذب مشتری
مهندس علی چایچی در خصوص برنامه‌های این مجموعه برای ایجاد رونق مستمر و جذب مشتری گفت: ما تلاش کرده‌ایم ابتدا مجموعه را در منطقه خودمان معرفی کنیم و لذا از ایجاد بمب تبلیغاتی پرهیز کردیم. سعی کرده‌ایم با برگزاری جشنواره‌های متعدد و ایونتهای مختلف در مناسبت‌های ایرانی و اسلامی همواره مجموعه را پویا و فعال نگه داریم. 
وی ادامه داد: پایان ماه صفر نیز جشنواره جدید این مجموعه آغاز به‌کار خواهد کرد و در قرعه‌کشی این جشنواره، مشتریان هایپراستار مجموعه و شهر فرش نیز شرکت داده خواهند شد.
اساسا باشگاه مشتریان مجموعه به گونه‌ای طراحی شده که کل مجموعه را به هم متصل می‌کند  و هر کسی که از امکانات این مجموعه بهره‌مند شود عضو باشگاه مشتریان ما خواهد بود.
در این مجموعه برنامه‌های متعدد دیگری نیز در آینده اجرا خواهد شد از جمله جشنواره های ویژه فروش هفتگی که هر هفته به قید قرعه هدایایی به مشتران اهدا خواهد شد.
همچنین به منظور ایجاد هیجان در مجموعه با شرکت‌ها مختلف خودرویی هماهنگ شده است که بسیاری از ایونت‌های آنها در این مجموعه برگزار شود و رونمایی از خودروهای جدید این شرکت‌ها در صبا مال اتفاق بیفتد.

نوع واگذاری‌ها و نحوه انتخاب کسبه
نوع واگذاری‌ها و نحوه گزینش فروشگاه داران سوال دیگری بود که مدیر اجرایی مجموعه صبامال در جواب آن گفت: کارفرمای پروژه صبامال  بیمه صبا، صندوق بیمه ارتش است که عمده واحدهای تجاری را به‌صورت استیجاری واگذار کرده و فقط چند واحد را به صورت فروش سرقفلی. اما در خصوص انتخاب کسبه باید بگویم همه افرادی که در این مجموعه هستند علاوه بر آزمونی که می‌دهند در دوره‌های آموزشی این مجموعه موظف هستند که شرکت کنند و لذا تمام افراد به صورت گزینشی در این مجموعه مشغول به فعالیت می‌شوند.

اعضاء هیات مدیره
آقای محسن پریانی به عنوان رییس هیات مدیره و مدیریت مجتمع صبا مال مشغول به فعالیت می‌باشد و آقایان رسول حمید پور ، سید مهدی موسوی، علی نوری، علیرضا نورفرجام و حمیدرضا معماریان به عنوان اعضا هیات مدیره مجموعه صبا مال در این مجموعه حضور دارند.

برنامه‌های آتی
کارفرمایان این مجموعه برای آینده آن برنامه‌های زیادی دارند از جمله ایجاد کارواش مدرنی که به روف گاردن و فودکورت راه خواهد داشت و دارای سالن بیلیارد خواهد بود.
فاز دوم این مجموعه ایجاد مجموعه دیگری به نام صبا 2 است که دارای سالن‌های سینما و تالارهای پذیرایی خواهد بود که تا چند ماه آینده ساخت آن کلید خواهد خورد.

ساعت کار
این مجموعه همه روزه به‌جز ایام سوگواری از ساعت 10 صبح تا 12 شب آماده پذیرایی از مشتریان و بازدیدکنندگان محترم است.

 

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی