چگونه یک مرکزخرید جذاب می‌شود؟
تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۹/۲۰ --- کد خبر ۱۲۴۱

چگونه یک مرکزخرید جذاب می‌شود؟

نور، پول، صدا

وقتی از نو شدن مراکزخرید و برتری یکی از مال‌ها بر دیگری می‌گوییم، دقیقا درباره چه موضوعی صحبت می‌کنیم؟ به بیان بهتر، برخلاف تصور عموم،سود بیشتر مراکزخرید ارتباط مستقیمی با میزان فروش ندارد و عوامل سخت‌افزاری مانند نو بودن مراکز، معماری، محتوای درونی و بیرونی و شکل خدمات‌دهی مشتریان، اصلی‌ترین دلایل در راه ارزیابی مراکزخرید محسوب می‌شوند.
فناوری جدید موجود در مراکزخرید نوین بسیاری از مراکزخرید متروکه و به اصطلاح مرده را جانی دوباره بخشیده است؛ به این معنا که صاحبان مراکزخرید به این نتیجه رسیده‌اند که با ایجاد یک محیط تازه و ارائه امکانات جدیدتر به مخاطبان خود قادر خواهند بود وارد یک فضای تعاملی با آنها شوند و در نهایت این تعامل روند حضور مردم در مراکزخرید را بیشتر می‌کند. امکانات جدید این مراکزخرید باعث ایجاد احساس تعلق در بین مشتریان شده و این طیف عظیم از مشتریان جدید از بودن در این مراکز احساس رضایت و لذت خواهند داشت. امروزه بسیاری از مراکزخرید قدیمی جهان در حال تغییر و بازسازی هستند تا بتوانند به هدف اصلی خود (تعامل بیشتر با مشتریان) برسند.

نو‌آوری و خلاقیت

از آنجایی که با گسترش مراکزخرید، این مکان‌ها دیگر یک جایگاه خرده‌فروشی نیستند و اماکن تفریحی‌شان یکی از منابع درآمدی مهم این اماکن محسوب می‌شود، داشتن یک روند صحیح و مناسب از سوی عاملان فروشگاه‌های مراکزخرید در نهایت باعث جذب بیشتر مشتری می‌شود؛ مشتریانی که قطعا به سایر اماکن تفریحی هم خواهند رفت، بنابراین فروشنده‌های مغازه‌های یک مرکزخرید با در پیش گرفتن یک طراحی مناسب از محصولات خود و ارائه درست و دقیق به بازدیدکنندگان، نقش مهمی در جذب مشتری دارند، چرا که نگاه خریداران در درجه اول به ویترین مغازه‌ها است، در نتیجه ارائه نوآوری و خلاقیت مناسب در نحوه چیدمان محصولات و ... می‌تواند عامل مهمی در جذب مشتری باشد. در همین زمینه مشورت کردن با متخصصان بازاریابی و استفاده از تکنولوژی‌های جدید به منظور ارائه بهتر محصولات از جمله کارهای مهم و  قابل توجه است تا در نهایت منجر به بازدید بیشتر مخاطبان از مرکزخرید مورد نظر شود.

یکپارچه‌سازی فناوری

حضور گسترده فناوری‌های جدید را نمی‌توان انکار کرد و به همین منظور مراکزخرید علاوه بر گسترش فضای خود و ارائه امکانات جدید و جذاب به مشتریان باید به دنبال فناوری‌های روز دنیا باشند. بسیاری از مراکزخرید پیشرفته به یکپارچه‌سازی فناوری در محیط خود پرداخته‌اند؛ به این معنا که در تمام فضای خود اعم از تجاری و تفریحی دسترسی به اینترنت رایگان را برای مشتریان فراهم کرده‌اند، که این عامل می‌تواند یک دلیل عمده برای جذب مشتری باشد. با ایجاد چنین امکانی بازدیدکنندگان احساس تعامل بیشتری با مرکزخرید خواهند داشت و در نهایت حس تعلق آنها به این مرکزخرید بیشتر خواهد شد. از دیگر موارد یکپارچه‌سازی فناوری در مراکزخرید جدید، نصب صفحه نمایش LED در نقاط مختلف مرکزخرید است که اطلاعات لازم و ضروری را درباره مرکزخرید، قسمت‌های مختلف و محصولات ارائه می‌کند. این عنصر در کنار دیگر عوامل می‌تواند در نهایت به ایجاد یک تعامل خوب با مشتریان منجر شود که از طریق تکنولوژی‌های جدید صورت می‌گیرد. در کنار این عوامل، یکی دیگر از مهم‌ترین ارکان هر مرکزخرید، نورپردازی یکپارچه است؛ هر چه میزان نور و روشنایی در یک مرکزخرید مناسب‌تر باشد، امکان دید بهتر برای بازدیدکنندگان فراهم می‌شود، ضمن این‌که نورپردازی باید به صورت یکپارچه صورت گرفته و نور به یک اندازه مناسب و ثابت در فضا پراکنده شود. رعایت این عامل و سایر نکات به شکل مستقیم مشتری‌مداری را ترویج می‌کند و بر غنای درونی مراکزخرید می‌افزاید. در واقع با رعایت این نکات، یک سرمایه‌گذار مراکزخرید بیش از نیمی از سود مورد نظر را در جیب دارد!


منبع: RETAILER

 

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی