کورش مال میزبان برایان تریسی
تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۹/۲۵ --- کد خبر ۱۲۴۶

کورش مال
میزبان برایان تریسی

سمینار «بازاریابی و فروش با عملکرد بالا» با سخنرانی «برایان تریسی» مدرس و استراتژیست کسب‌وکار، سه‌شنبه 9 آبان‌ماه 96 با حضور دکتر «مهدی فضلی» مدیرعامل گروه صنعتی گلرنگ و معاونان، مدیران و اعضای اجرایی گروه صنعتی گلرنگ در یکی از سالن‌های همایش کورش‌مال برگزار شد.
دکتر مهدی فضلی در آغاز این سمینار گفت: برایان تریسی شخصی است که در 123 کشور سخنرانی داشته و 70 عنوان کتاب در زمینه‌های مختلف از جمله خودباوری و خلاقیت به چاپ رسانده است. او در خیلی از شرکت‌های بزرگ بین‌المللی نقش‌آفرینی داشته و منشا اثر بوده‌ و ما خوشحالیم که امروز از سخنان وی بهره‌مند می‌شویم.
برایان تریسی، سخنران بعدی بود. وی گفت: گلرنگ سازمانی است که جزو 500 شرکت برتر دنیا شدن را به عنوان هدف خود برگزیده و این از نظر بنده دست‌یافتنی است.
وی افزود: مطالعات بنده می‌گوید طی سال‌های اخیر کشورهای متعدد پیشرفت‌های خوبی داشته‌اند و از خوب بودن به بهترین حالت رسیده‌اند و به رهبران حوزه خودشان تبدیل شده‌اند.
سخنران مطرح سمینارهای آموزشی مدیریت موثر، گفت: محبوب‌ترین کلمه من در کسب‌وکار «روشنی، وضوح و شفافیت» است؛ این‌که روشن باشد شما که هستید؟ نقاط ضعف و قوتتان چیست؟ در چه زمینه‌هایی خوب هستید، در چه زمینه‌هایی باید خوب شوید؟ و هدفتان چیست؟
بنابراین روشن بودن امری اساسی برای بهترین مجری شدن است.
برایان تریسی ادامه داد: 25 سال قبل مطالعاتی را روی بیش از 20 هزار شرکت در جهان انجام دادند تا متوجه شوند چه چیزهایی باعث بهبود کیفیت می‌شود. بر این اساس هزاران مدیر اجرایی مطالعه کردند و به این نتیجه رسیدند که 3 کیفیت، 80 درصد موفقیت شرکت‌ها را رقم می‌زند. این 3 کیفیت ساده و روشن هستند؛ اولین کیفیت این است که هدف روشنی داشته باشند، به عنوان مثال هدف شما به عنوان گروه صنعتی گلرنگ این است که جزو 500 شرکت برتر جهان شوید. دومین کیفیت این است که همه افراد داخل شرکت هدفی متصل به این شرکت داشته باشند و سومین کیفیت این است که بتوانند میزان دستیابی به هدف را اندازه‌گیری کنند و عدد بدهند که چقدر به این هدف نزدیکند و بتوانند با هم بحث کنند که چقدر دیگر مانده است تا به آن برسند.
تریسی گفت: آنچه من تدریس می‌کنم اصل ساده‌ای است؛ قبل از انجام کار فکر کنید و انتخاب کنید و آنچه را که 5 تا10 برابر ارزش بیشتری برایتان ایجاد می‌کند بلافاصله انجام دهید و روی آن متمرکز باشید.
به وضوح مهم‌ترین کار را انجام دهید، متمرکز شوید و آنقدر به آن استمرار یابید تا عالی شود؛ خودتان را ملزم به انجام آن کنید و به بقیه نه بگویید، که در این صورت احساس بهره‌وری، خشنودی و به طور کلی احساس خوبی خواهید داشت.
این استراتژیست کسب‌وکار ادامه داد: اگر می‌خواهید بهره‌وری را به انفجار برسانید لازم است با تک‌تک افراد سازمانتان صحبت کنید و ببینید 3 کار اصلی آنها کدام است، کارها و ارزش‌های آنها و زمانبندی انجام آنها را مشخص کنید. اگر چنین باشد بهره‌وری شما 2،3 برابر می‌شود، یعنی بدون هزینه اضافه نتیجه بهتری خواهید داشت.
برایان تریسی، نویسنده کتاب‌های پرفروش مدیریت در پایان سخنانش، گفت: بنده متوجه ‌شده‌ام برای شرکت گلرنگ تنها این مهم نیست که بهترین شرکت در ایران باشد، بلکه آنها می‌خواهند یکی از ٥٠٠ شرکت برتر دنیا در این زمینه باشند و قطعا این امر برای آنها دست‌یافتنی است، زیرا چنان بلندپروازی در میان مدیران آنها می‌بینم که مسیر موفقیتشان را هموار خواهد کرد.
سمینار «بازاریابی و فروش با عملکرد بالا» در یکی از سالن‌های برگزاری همایش «کورش‌مال» به عنوان عضوی از شرکت عظیم گروه صنعتی گلرنگ که میزبان یکی از ارزشمندترین صاحب‌نظران عرصه مدیریت و کسب‌و‌کار بود، برگزار شد.

  

 

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی