اهمیت فناوری اطلاعات در امور برندها
تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۱۰/۰۴ --- کد خبر ۱۲۵۴

اهمیت فناوری اطلاعات در امور برندها

به وقت قدیم، به وقت جدید
حدود 10 سال پیش عده زیادی اعتقاد داشتند IT اهمیت ندارد و وجودش برای شرکت‌ها مزیت استراتژیک ایجاد نمی‌کند. تعداد زیادی از اپلیکیشن‌های IT وجود دارد، به عنوان مثال سیستم‌های گزارش هزینه‌ها و مزایای ثبت نام‌های آنلاین، اما اگر IT منحصرا مهم نیست و مزیت محسوب نمی‌شود، پس چگونه می‌توان موفقیت گوگل را توصیف کرد؟ شبکه‌ای گسترده که از یک پروژه دانشجویی آغاز شد و به درآمد سالانه بیش از 50 میلیارد دلار رسید، در این راستا از IT برای طرح‌های ابتکاری خود استفاده کرد. آیا فناوری اطلاعات مهم است یا نه؟ و اگر بله، چگونه؟  

سیستم بهره‌وری
نباید فناوری اطلاعات را تنها به‌ عنوان روشی برای کاهش هزینه یا افزایش بهره‌وری‌ در نظر گرفت. 
اگر همه شرکت‌ها دسترسی یکسانی به سرورها، شبکه‌ها، ذخیره‌سازهای اطلاعات و نرم‌‌افزارها داشته باشند، پس هیچ یک از این شرکت‌ها نمی‌توانند ادعا کنند با استفاده از این خدمات به سطحی بالاتر از سایرین دست یافته‌‌اند. اگر این ادعا درست باشد، بنابراین IT تنها تمرکزی برای مدیریت منظم هزینه‌ها محسوب می‌شود و از این طریق می‌تواند مزیت رقابتی ایجاد کند. در واقع این تصویرسازی مجدد است که اغلب منجر به تحولات عظیم در کسب‌وکار می‌شود. برای این‌که رقیبان نتوانند با تصویرسازی مجدد محصولات یا شرکت شما باعث انحلال آن شوند، IT می‌تواند یک راه‌حل اساسی در تدوین و اجرای استراتژی باشد و البته یک ناحیه کلیدی برای سرمایه‌گذاری. 

به وقت قدیم، به وقت جدید
در واقع شرکت‌ها باید بین IT قدیمی و IT جدید تمایز قائل شوند. بر اساس این نظریه، IT قدیمی کسب‌ وکار را به سمت اتوماسیون نیروی کار، ارتقای بهره‌وری فردی کارکنان و انجام محاسبات در مقیاسی که انسان توانایی انجام آن را ندارد، رهنمون می‌‌سازد و IT جدید بر تولید محصولات و خدمات دیجیتال، ارتقای بهره‌وری‌ تیمی و تحول در مدل‌های کسب‌وکار تمرکز دارد. موارد مربوط به IT قدیمی همه کسب‌وکارها را به‌ طور یکسان به سطحی ارتقا داده که قرارگیری در پایین‌تر از این سطح به معنی خروج از میدان رقابت است. IT جدید می‌تواند منبعی برای ایجاد تمایز رقابتی و دستیابی به ثروتی شگرف باشد. در چند دهه اخیر تنها بخش کوچکی از مشکلات محاسباتی سازمان‌ها با موفقیت حل شده‌‌اند و حتی استفاده از سوپرکامپیوتر‌ها در این راستا نیز عموما در بخش‌های‌ دولتی کاربرد داشته‌اند، در حالی‌که IT روندی خطی و تکاملی را در پیش گرفته است، به عنوان مثال شرکت‌های هواپیمایی بلیت الکترونیکی را جایگزین بلیت کاغذی کرده‌اند. 

محصولات دیجیتال
خدمات و محصولات دیجیتال به صورت کاملا مجازی یا تنها با زیرساخت‌های دیجیتال زیرمجموعه‌‌ای از «IT جدید» محسوب می‌شوند که توانسته‌اند مثال‌های زیادی از ایجاد ثروت‌ها و ارزش‌‌های عظیم از طریق آیکون‌های کاملا دیجیتال را فراهم آورند. یک مثال واضح در این زمینه نایک است که به ارائه اپلیکیشن‌های ورزشی مانند SportWatch و SportBand برای گوشی‌های هوشمند با نام نایک‌پلاس پرداخته است. آنها از این طریق هم به یک منبع درآمد جدید دست یافتند و هم شهرت نام تجاری خود را گسترش دادند. در کنار این شیوه‌های مستقیم در ارائه خدمات و محصولات روش‌های مختلف دیگری برای کسب درآمد وجود دارد. 

خلاقیت 
چند سال پیش برند آمازون به گسترش و پیاده‌‌سازی سیستم Kiva پرداخت که در آن با استفاده از تعداد زیادی ربات کنترل شده توسط کامپیوتری مرکزی در انبار کالا، به جای کارگران، کالاها وادار به حرکت می‌شوند و از این طریق زمان انجام سفارشات کاهش می‌یابد. این اقدام، مثال خوبی از ایجاد یک فکر خلاقانه به قصد بهبود افزایش سرعت و استفاده ضروری از نیروهای انسانی از طریق حذف کارهای اضافه و بیهوده است.

تحول در بازارهای کم‌درآمد
اگرچه آمازون نمونه‌‌ای موفق از کمپانی‌های به نسبت جوان و با فناوری بالا برای به کارگیری «IT جدید» است، اما شرکت‌هایی با سابقه دیرینه هم می‌توانند این دیدگاه‌ها را به کار گیرند. نباید فناوری اطلاعات را تنها به عنوان روشی برای کاهش هزینه یا افزایش بهره‌‌وری در نظر گرفت، بلکه باید آن را وسیله‌‌ای برای ایجاد کسب‌‌وکارهای جدید دیجیتال و تحول در کسب‌‌وکارهای موجود جهت دستیابی به سودآوری و جریان‌های درآمد جدید دانست.

 

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی