چگونه سری 7 بی‌ام‌و موفق به تسخیر دنیای خودرو شد؟
تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۱۰/۰۵ --- کد خبر ۱۲۵۷

چگونه سری 7 بی‌ام‌و موفق به تسخیر دنیای خودرو شد؟

پنجره‌ای رو به جهان تکنولوژی

در گذشته دنیای لاکچری خودرو به مارک بی‌ام‌و E3 منحصر می‌شد، اما اتفاقی در سال 1977 دنیای این حیطه را دگرگون کرد؛ وقتی برند آلمانی تصمیم به تولید سری7  گرفت.
به محض تولید اولین سری 7 با عنوان E23، مشخص شد خودروی تولید شده از سوی بی‌ام‌و با سایر مدل‌هایش تفاوت دارد. گام به گام این سری ارتقا یافت و از توجه به مسائلی مانند افزایش اسب‌بخار به تکنولوژی خودروی بدون راننده رسید. نسل دوم سری 7 با تولیدE32  بین سال‌های 1986 تا 1994 مورد استقبال عموم قرار گرفت. سطح لاکچری محصول بیش از بقیه مواردش چشم‌نواز بود، اما این موضوع سران بی‌ام‌و را راضی نمی‌کرد و به همین دلیل آنها در نسل سوم بیش از لاکچری بودن به تکنولوژی درون خودرو پرداختند. حاصل چنین تفکری محصولی تمام عیار به نام E38 بود که دل‌ها را ربود. در ادامه نوبت به ورود نسل چهارم با پرچمداری E65، E66، E67 و E68  رسید. فروش عالی به اضافه در نظر گرفتن امکاناتی مانند صندلی تمام گلاسه و فرمان هیدرولیک، خودروهای هیبریدی را در نظر عموم، مطلوب جلوه داد، اما هنوز تا سقف تکامل بی‌ام‌و چند سری تولید دیگر زمان مانده بود. نسل پنجم سری F نام داشت و با مدل‌های F01، F02، F03 و F04 خودنمایی کرد. در نهایت نسل ششم با G11 وG12  به بازار آمد و البته فروش و امکانات مناسبی داشت تا این‌که نوبت به نسل هفتم رسید.

  خودرویی کاملا تکنولوژیک 

سری  7 با ورود به بازار به لحاظ تکنولوژیک دنیای خودرو را متحول کرد؛ کنسول این مدل از شما آشنایی‌زدایی می‌کند، زیرا در آن به جای محفظه خالی با دنیایی از تکنولوژی روبه‌رو می‌شوید. درون "‌تاچ اسکرین" قرار گرفته روی کنسول، روش هر عملیاتی نوشته شده و شما با لمس یک دکمه درهای خودرو را باز می‌کنید و با لمس دیگری، سقف را باز یا بسته می‌کنید. تکنولوژی هوشمند سری 7 تنها به همین موارد ختم نمی‌شود و مواردی اعجاب‌برانگیزی مانند تشخیص چهره راننده، ثبت اثر انگشت صاحب خودرو و حرارت‌دهنده خودکار خودرو را شامل می‌شود. علاوه بر اینها، پوشش سقف خودرو کاملا متفاوت است و در آن از نوعی توری استفاده شده که قابلیت تنظیم دما در انواع شرایط جوی را دارد؛ به این معنا که شما در تابستان با خنکی مطلوبی روبه‌رو می‌شوید و در زمستان، گرمای مطلوبی را حس خواهید کرد. هرارد کورگر، مدیر بی‌ام‌و با ابراز خوشحالی از ساخته جدید، گفت: «ما در بی‌ام‌و به دنبال رقم زدن بهترین اتفاقات در عرصه تکنولوژی خودرو، آن هم با کمک بهترین و علمی‌ترین ساخته‌ها هستیم. به نظرم سری 7 با ورود به بازار بخش زیادی از خواسته‌های ما را برآورده ساخته است. البته در اندیشه ساخت نمونه‌های کامل‌تری از این مدل هستیم. اینجا در بی‌ام‌و کار برای بهتر شدن متوقف نخواهد شد.»

دلایل برتر شدن 
بی‌ام‌و در سال 2018 به شکلی گسترده‌تر از همیشه عرضه خواهد شد؛ یعنی چیزی حدود 2 برابر تولید اولیه‌اش. یکی از دلایل برتر جلوه کردن سری 7، راحتی عرضه است؛ به گونه‌ای که برخلاف سایر برندهای خودرو، فاصله زیادی بین رونمایی غیررسمی و تولید اصلی وجود نداشت و هواداران سری7  مدت زیادی منتظر تولید نماندند.

 

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی