نظافت، یکی از تاثیر‌گذار‌ترین استراتژی‌ها در مدیریت مجموعه‌ها است
تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۱۰/۱۲ --- کد خبر ۱۲۶۴

نظافت، یکی از تاثیر‌گذار‌ترین استراتژی‌ها در مدیریت مجموعه‌ها است
توجه به تازگی جزء جدایی نا پذیر از زندگی و بشر است . همه افراد دوست دارند زیبا و  پاکیزه دیده شوند و بهترین تصویر را از خود به دیگران ارائه دهند. این موضوع فقط در حوزه فردی خلاصه نمی شود. افراد تمایل دارند در محیطی تمیز زندگی کنند. غذا بخورند، استراحت کنند و کار کنند. مجتمع تجاری و شاپینگ مال ها از پر رفت و آمد‎‌ترین مراکز شهری به‌شمار می‌روند که افراد زمان زیادی را در آنها سپری می کنند و اگر آن مجموعه محیطی غیر قابل تحمل و ناپاک باشد مورد استقبال قرار نخواهد گرفت. اماکن اداری، تفریحی، سیاحتی و صنعتی با توجه به وسعت زیادی که دارند باید با سرعت و دقت بیشتری تمیز شوند و این کار نیاز به تخصص دارد. شرکت ابراهیم به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت های توزیع کننده دستگاه ‌های نظافتی در ایران به عنوان یکی از متخصص این حوزه، بیش از یک ربع قرن است که فعالیت می کند. به همین بهانه به سراغ جناب آقای مهدی یار‌‎‌قضایی، مدیر عامل محترم شرکت ابراهیم آمدیم و در خصوص فعالیت های آنها و برند ابراهیم با او به گفت‌و‌گو پرداختیم که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید.
 
1- در ابتدار بیوگرافی کوتاهی از خود ارائه دهید و بفرمایید برند ابراهیم از چه زمانی آغاز به کار نمود‌؟
در ابتدا از شما و تمامی همکاران زحمتکش خبرنگارتان که با قلم خود به رشد و توسعه صنعت کشور کمک می‌نمایند، تشکر می‌کنم‌. بنده مهدی یار قضایی هستم‌. اینجانب پس از اتمام مقطع دبیرستان جهت ادامه تحصیل به کشور آلمان و استان بایرن رفتم و پس از اتمام مقطع کارشناسی در دانشگاه بایرن به واسطه این‌که در زمره دانشجویان نمونه بودم برای تحصیل در کورس تجارت الکترونیک به ایالت میسوری آمریکا بورسیه شدم و پس از فارغ‌التحصیلی در این مقطع (در رشته اقتصاد و تجارت بر پایه کامپیوتر)‌، به ایران عزیز برگشتم تا در کنار پدرم جناب آقای محمد‌رضا قضایی اردکانی که در زمره اولین موسسان شرکت‌‎های نظافت صنعتی کشور و بنیانگذار گروه ابراهیم نیز بودند، شروع به کار نمایم و تا اندازه‌ای که می‌توانم به مملکتم خدمت کنم‌. شرکت توسعه صنعتی و بازرگانی ابراهيم در سال 1370 و با هدف پيشرفت و توسعه صنايع کشور و به جهت ارائه خدمات صنعتی و بازرگانی در زمينه تامين و پشتيبانی تجهيزات صنعتی مورد نياز کشور عزيزمان در حوزه تجهیزات نظافت صنعتی تاسیس گردیده است و طی این 26 سال فعالیت توانسته است تحت عنوان" گروه صنعتی ابراهیم" به جامعه خدمت‌رسانی نموده و با بالغ بر 700 پرسنل شاغل در بخش‌های ستادی و عملیاتی در بیش 2000 متر فضای اداری و 6000 مترمربع فضای مشتمل بر انبارهای مرکزی و سایت خدمات پس از فروش در خدمت هموطنان و مشتریان گرانقدر ابراهیم باشد. 
 
در این شرکت چه محصولاتی ارائه می‌کنید؟
حوزه فعالیت شرکت ابراهیم در حوزه تامین‌کنندگی و خدمات‌رسانی در دامنه محصولات زیر می‌باشد‌:
1. سیستم‌‎های شست‌وشوی مکانیزه خودرو (‌کارواش‌) اعم از سواری، ون، اتوبوس، کامیون و کانتینر از کارخانه Istobal اسپانیا.
2. سیستم‌های کف‌شوی صنعتی (اسکرابر) از کارخانه‌هاي Columbus آلمان.
3. سیستم‌های واتر‌جت با قدرت پاشش متغیر از 30 تا 3000 بار از کارخانه‌هايKranzle ‌،Ehrle   آلمان.
4. جاروهای تخصصي صنعتی (آب، خاک، روغن) از کارخانه  Delfin ایتالیا.
5. سيستم‌هاي شست‌وشوي فوق فشار قوي (واتر جت‌) از كارخانه FALCH آلمان‌. 
6. سيستم‌هاي شست‌وشوي فشار قوي از كارخانه OERTZEN آلمان‌. 
7. سوييپر‌(جارو)‌‎هاي شهري و صنعتي از کارخانه‌ Rcm ایتالیا.
8. سیستم‌های شست‌وشوی مبل‌، فرش‌، موکت و سنگ از کارخانه‌هاي Santoemma ایتالیا.
9. سیستم‌‎های ترولی نظافتی و لوازم‌‎ جانبی آن از کارخانه Filmop ایتالیا‌.
به عنوان عرضه‌کننده این دستگاه‌‎ها به داخل کشور مخاطبان شما چه کسانی هستند؟
با توجه به گستردگی گونه‌‎های مختلف فعالیت در جامعه عملا دامنه مشتریان شرکت ابراهیم از کلیه صنوف می‌باشند، زیرا امروزه نظافت به عنوان یک اصل در کنار امور اداری هر مجموعه پذیرفته شده است‌. به عنوان مثال از گونه‌‎های مختلف مشتریان شرکت ابراهیم می‌توان به مجتمع‌های تجاری و اداری، حوزه آب و برق و انرژی، حوزه ساخت تجهیزات و ابزارآلات صنعتی، مراکز درمانی و بهداشتی و دارویی، خودرو و صنایع وابسته، سازمان‌ها و نهادهای دولتی، نفت و گاز و پتروشیمی و‌ .... اشاره کرد‌.
 
چه کشورهایی در این صنعت بیشترین فعالیت را دارند‌؟
به نظرم آنچه قابل چشم‌پوشی نیست، مقام اول ایالات متحده در این عرصه است که به واسطه نوع مناسبات بین‌المللی ما، عملا امکان بهره‌گیری از تولیدات آن کشور میسر نمی‌باشد‌، اما در مقام دوم بدون شک کشور آلمان در حوزه کف‌شوی‌‎ها و واتر‌جت‌‎ها و کشور ایتالیا در حوزه مکنده و سوییپر‌‎ها جایگاهی غیر قابل تغییر خواهند داشت که شاید سال‌ها با دیگر کشورهای تولیدکننده از نظر تکنولوژی و مارکت و مشتریان فاصله داشته باشند‌.
 
چرا برند ابراهیم این نام را برای خود انتخاب کرده است‌؟
از آنجایی که دایی بنده شهردار ماهشهر بودند و به درجه رفیع شهادت نائل آمدند، تصمیم توسط والدین من بر آن شد تا شرکت به نام شهید ابراهیم احمدپور و به اختصار ابراهیم نامگذاری شود‌.
 
شما به عنوان عرضه‌کننده محصولات نظافتی در بیشتر مراکز تجاری، نقش پاکیزگی و نظافت را چگونه ارزیابی می‌کنید‌؟
امروزه در دنیای بهره‌برداری از مجتمع‌‎های تجاری 3 اصل عمده وجود دارد که اگر رعایت شود موثرترین عامل برای ثبات عملکرد و شکوفایی آن مجتمع تجاری می‌باشد‌. آن 3 عامل عبارتند از 1- نظافت 2- وضعیت تهویه مطبوع و سرمایش و گرمایش و 3- وضعیت کنترل صوت و صدا در آن مجموعه است، بنابراین نقش نظافت فارغ از یک موضوع زیستی، یکی از عوامل تاثیرگذار در استراتژی مدیریتی مجموعه‌‎ها شناخته می‌شود‌.
با این مقدمه می‌توان اذعان کرد شاید کمتر مجتمع‌تجاری سراغ داشته باشید که تجهیزات شرکت ابراهیم را در اختیار نداشته باشد که این امر باعث افتخار ما می‌باشد و از طرفی این حسن اعتماد مشتریان، مسئولیت ما را نیز به مراتب سنگین‌تر می‌نماید‌. امروزه مدیران محترم مجتمع‌‎های تجاری کشور با درایت و توجه به اصول سه‌گانه فوق موضوع نظافت را امری بسیار مهم و جدی می‌دانند که باعث سربلندی شرکت ابراهیم است و از نظر تجهیزات مورد نیاز، مورد انتخاب اکثر قریب به اتفاق این مجموعه‌‎ها هستیم‌.
 
در خصوص استراتژی تبلیغات خود بفرمایید و این‌که خودتان را چگونه به مخاطبانتان معرفی می‌کنید‌؟ آیا در شبکه‌‎های اجتماعی عضو هستید؟
به طور کلی بر اساس گفته ها و تجربیات فعالان و مشتریان صنف نظافت صنعتی، نگاه و سبک فعالیت کلیه شرکت های فعال در این زمینه در سراسر ایران،  وامدار حرکت های مقدماتی و سبک شرکت ابراهیم در مقوله تبلیغات و اطلاع رسانی می باشد. به عبارت دیگر، شرکت ابراهیم نقش به سزایی در تثبیت واژه" نظافت صنعتی" در اذهان عمومی افراد جامعه داشته و سود آوری آن محصور به شرکت ابراهیم نبوده، بلکه سایر شرکت ها و همکاران فعال در این زمینه نیز از آن بهره مند می شوند. 
به عنوان نمونه، در سال هایی که شرکت ابراهیم بخشی از روش های مدرن و نوین تبلیغاتی خود را به فعالیت در فضای مجازی و اینترنت اختصاص داده بود، صرف چنین حجمی از انرژی و زمان در این مقوله از نظر بسیاری از رقبا غیر منطقی می نمود. همچنین زمانی که شرکت ابراهیم به منظور سهولت مشتریان در انتخاب دستگاه و دریافت مشاوره و نظر کارشناسی، اقدام به طراحی و تهیه بیش از 10000 عنوان کاتالوگ فنی نمود، این اقدام از نظر بسیاری از رقبا یک اشتباه محاسباتی قلمداد شد. 
این در حالی است که هم اکنون به لطف زحمات و فعالیت های مستمر و مدام تیم های بزرگ تحقیق و توسعه و تبلیغات، شرکت ابراهیم فعالیت چشمگیر و گسترده ای در فضای مجازی و وب داشته و با اختصاص طیف گسترده ای از تبلیغات محیطی چون بیلبورد های واقع در سطح شهر ها و دیگر زمینه های تبلیغاتی خود، به عنوان یک رهبر و پیشگام در صنف نظافت صنعتی به فعالیت خود ادامه می دهد.
 
به عنوان یک برند آیا در زمینه مسئولیت‌‎های اجتماعی فعالیتی داشته‌اید؟
به نظر بنده واژه مسئولیت اجتماعی برای من مترادف با شفافیت و پایداری است، یعنی این‌که اطلاع‌رسانی در خصوص فعالیت‌‎های اثرگذار شرکت باید کاملا شفاف باشد و نکته پنهانی نداشته باشد و همچنین سازمان تنها به زمان فعلی نگاه نکند و آینده و آیندگان را نیز در چرخه فعالیت خود در نظر گرفته باشد‌. شرکت ابراهیم در این حوزه در شاخصه‌‎های نوآوری‌، صرفه‌جویی در هزینه‌‎ها‌، تمایز برند، تفکرات بلند‌مدت و مشارکت مشتریان و کارمندان در انجام فعالیت‌‎ها، به صورت جدی کار کرده و دارای برنامه مشخص و مدون می‌باشد‌ که یک زمان مفصل و مستقل برای تبیین این شاخصه‌‎ها و چگونگی عملیاتی شدن هر کدام از این موارد نیاز می‌باشد‌، اما به اختصار عرض می‌کنم تمامی ‌این موارد امروز در شرکت ابراهیم عملیاتی شده است و تاثیرات آن در سرعت تحقق زنجیره تامین مشتریان کاملا محسوس می‌باشد‌.
 
چشم‌انداز حرفه خود را چگونه ارزیابی می‌نمایید‌؟
شرکت ابراهیم از زمان تاسیس تا کنون که بیش از 26 سال است، تمام تلاش و همت خود را بر اصل توسعه و رشد متمرکز نموده است‌. این رشد و توسعه در حوزه‌‎های کارآفرینی و توسعه سازمانی با تشکیل گروه صنعتی ابرهیم با 8 شرکت مستقل به ظهور رسیده است و با همراهی با بیش از 38هزار مشتری هنوز هم کافی نمی‌باشد‌. ان‌شاالله در سال‌های آینده شاهد راه‌اندازی خطوط تولید برخی محصولات برند تجهیزات نظافتی تحت لیسانس کارخانه‌‎های مرجع در ایران خواهیم بود که این مهم اولین در نوع خود می‌باشد و خبرهای خوب و کامل‌تر آن را متعاقبا به محضر کلیه مشتریان وفادار ابراهیم عرض خواهیم نمود‌.

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی