ادغام سنت و رنگ‌های جسورانه در طراحی هنرمند ایرانی
تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۱۰/۱۲ --- کد خبر ۱۲۶۵

ادغام سنت و رنگ‌های جسورانه در طراحی هنرمند ایرانی
نگين برليان يكى از طراحان برجسته، جوان و نام آشناى ايرانى در زمينه طراحى مانتو و لباس مي‌باشد. اين طراح جوان توانسته علايق و سليقه خود را در مد و لباس و طراحى‌هاي خاصش را با بانوان سرزمينش به اشتراك بگذارد. 
وى طراحى را براى خود و با گسترش طرح‌هايش و جلب مخاطبانش به گسترش طرح‌ها و كارش گسترش داد.
وی با رنگ‌هاى جسورانه و طرح‌هاى جديد و مد روز و البته با در نظر گرفتن شأن بانوى ايرانى توانسته طرح‌هايي متمايز و فاخر را ارائه دهد و نظر مخاطبان زيادي را جلب كند.
المان و طرح‌هاي سنتي از ويژگى كارهاى برليان مي‌باشد و همين امر باعث شده بتوان هنر ايرانى را در تك تك طرح‌هایش حس كرد.
در ادامه گفت‌وگوی ماهنامه تجارت طلایی با این بانوی موفق ایرانی از نظرتان می‌گذرد.

لطفا خودتان را معرفى كنيد و از شروع فعاليت خود در عرصه طراحى مانتو و لباس برايمان بگوييد.
نگين برليان هستم، فارغ‌التحصيل رشته گرافيك. در ابتدا فقط براى خودم طراحی می‌كردم و با گذشت زمان فعاليت‌های پيشرفته‌ای را از طراحى در يك مجله تخصصى ايرانى شروع كردم. گذر زمان و پيشرفتم در طراحى باعث شد به صورت جدي‌ترى روی موضوع طراحى لباس و مانتو تمرکز كنم.  
طراحى لباس چيست و چگونه مى‌توان اين حرفه را دنبال كرد؟ 
به نظر من طراحی لباس تلفیقی از هنر و خلاقیت است که در جامعه امروزی نیاز به صنعت و مدیریت هم دارد. برای دنبال کردن این حرفه اول از همه علاقه و ذوق لازمه کار است و به نظر بنده، الزاما نباید در این رشته تحصیل کرده باشید تا بتوانید طراح موفقی باشید؛ ایده‌پردازی و شناخت تکنیک‌های خلاقانه گاهی می‌تواند بالقوه و ذاتی باشد.

الگوهاى خود را نسبت به چه معيارى طراحى مي‌كنيد‌؟
الگو بر اساس نوع و سبك لباس مورد نظر و با توجه به تركيب‌بندى جنس، فرم و رنگ و نوع كاربرى پوشش طراحى مى‌شود؛ ارائه مجموعه‌هايي از لباس‌هاى مناسب هر فصل با توجه به فرهنگ و سبك آداب و رسوم رايج در جامعه كه هم از نظر پوشش كامل باشد و هم به دنياي مد امروز نزديك باشد و باعث ناهنجارى در جامعه نگردد.

  
توانايي‌هاى كليدي شما در طراحى‌هايتان در چيست؟
ارائه مجموعه‌هايي از لباس‌هاى مناسب هر فصل و طراحى لباس‌هاى خاص براى مناسبت‌هاى مختلف که به صورت توليد انبوه و تنوع در طرح‌ها و البته با توجه به فرم كلى اندام هر شخص دوخته مى‌شوند.
 
در طراحى‌هاى خود چه نكاتى را مد نظر مي‌گيريد و از چه المان‌هايي استفاده مي‌كنيد‌؟
اصولا با توجه به فرهنگ و ساختار جامعه و نوع پوشش رايج طراحى مي‌كنم و سعى در جلب سلايق مختلف دارم‌ و براى اين‌كه مخاطب دچار يكنواختي نشود در هر فصل از المان‌هاى مختلفي الهام مي‌گيرم‌. 

در خصوص برند خود و ايجاد برندى تحت عنوان (نام برند‌) توضيح دهيد‌. 
ابتدا با شرکت در چندین مسابقه طراحی شروع به همکاری با بنیاد مد و لباس ایران کردم و بعد از ثبت طراحی‌ها به نام خود، انگیزه‌ای برای راه‌اندازی برندی به نام "نگین برلیان" پیدا کردم و با این نام شروع به فعالیت در عرصه مد کردم.

چگونه وارد دنیای مد شديد؟ 
لازم به ذكر است، تمامى طرح‌ها متناسب با نوع پوشش و عرف جامعه بوده و داراى استاندارد‌هاى خاص است که آنها را به بنياد مد ارائه دادم. وجود اين سيستم كارى و برپايي بنيادي براى طراحان داخلي كشورم برايم خوشایند بود و باعث شد يك قانون خاص وجود داشته كه با ثبت طراحى‌هايمان بتوانيم فعاليت كنيم.

٨- بزرگ‌ترين موفقيت شخص شما در برند خود چيست‌؟ 
استفاده جسورانه از رنگ‌ها و طرح‌ها و موتيف‌هاى (‌المان‌هاى) سنتي ايرانى و ادغام طرح و رنگ و طراحى الگو و برش‌هاى غيرمتعارف توانسته است حال و هواى متفاوتى به برند من بدهد‌. 

ديدگاه شما نسبت به ايجاد محيطى تحت عنوان گالرى براى طراحى‌هايتان چه بوده است؟ 
هميشه دوست داشتم به صورت مستقيم و در محيطى كاملا آرام و دوستانه با مخاطبم در ارتباط باشم و به صورت متمركز از سليقه و خواسته‌هاى آنها مطلع شوم و همچنين مجموعه‌هاى جديدي از طراحى خود را در معرض ديد مخاطب قرار داده و با اين كار میزان استقبال از طراحى‌هاى جديد خود را متوجه شوم‌. 

هدف شما از به ثمر رسيدن برندتان چه بوده و آیا رسيدن به اين جايگاه بعد اقتصادي داشته است‌؟
هدف اول من از طراحى و ثبت برندم در معرض دید قرار دادن طراحى‌هاى خاص خودم بود كه با توجه به انگيزه شخصى من به اين حرفه بود و كم كم وقتى مخاطبان خاص طراحى‌هاى خود را ديدم هدفم را به سمت درآمد‌زايي بردم‌. خوشحالم كه توانستم به بهبود فرهنگ جامعه در زمينه پوشش و لباس كمك كنم‌. با توجه به اين‌ که خودمان يك سرى طراح برجسته داريم و مي‌توانيم توليد ملى داشته باشيم، هم از نظر اقتصادى كمك مي‌كند و هم مي‌توانیم از غرب‌گرايي بپرهیزیم.

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی