یک عمر تلاش اثربخش مهندس ایرج کلانتری تقدیر شد
تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۱۰/۲۱ --- کد خبر ۱۲۷۲

یک عمر تلاش اثربخش مهندس ایرج کلانتری تقدیر شد

روز دوشنبه 20 آذرماه سال‌جاری، گردهمایی ساختمان‌های پارسیان و مراسم تجلیل از استاد معماری ایران، مهندس ایرج کلانتری در مرکز همایش‌های دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد. 
این مراسم که با حضور تعداد زیادی از معماران و طراحان برتر در صنعت ساختمان کشور برگزار شد با بخش‌های مختلفی همراه بود.

در ابتدای این مراسم جناب آقای محمدعلی چنگیزپو، رییس ستاد برگزاری این همایش و مدیر عامل باشگاه ساختمان‌های پارسیان در خصوص این نشست، گفت: خیلی خرسندم که بار دیگر شما همراهان عزیز‌،‌ معماران و طراحان موفق کشور را کنار خود می‌بینم و از حمایت شما سپاسگزارم. 

   

چنگیزپو در ادامه افزود: 12 سال قبل در چنین روزی باشگاه پارسیان فعالیت خود را آغاز کرد و تا به امروز به لطف خدا این مجموعه به طور مستمر به فعالیت خود ادامه داده است. یکی از برنامه‌های آینده باشگاه پارسیان علمی‌تر کردن این سلسله‌نشست‌ها است تا بتوانیم در آینده‌ای نزدیک به اهدافی که برای خود ترسیم کرده‌ایم دست پیدا کنیم و کمک کوچکی به جامعه معماران و طراحان کشور کرده باشیم. 
در بخش دیگر این مراسم مهندس رضا اخوان در خصوص تعاریف مختلف استاندارد و موارد ایمنی در بحث ساختمان، گفت: بسیاری از بهره‌برداران صرفا با توجه به این‌که سازمان آتشنشانی برخی موارد مورد نیاز را تایید می‌کند، به همان اکتفا می‌کنند و نگاهی به کاربری تجهیزات استفاده شده ندارند. به عنوان مثال دتکتورها (حسگر‌هایی‌که برای تشخیص دود استفاده می‌شوند) همه جا یکسان هستند و همان دتکتوری که در یک واحد آپارتمانی نصب می‌شود در یک سوله بزرگ نیز نصب می‌شود. 
وی افزود: بسیاری از بهر‌ه‌برداران صرفا برای کاهش هزینه‌های ساخت از موادی استفاده می‌کنند که کیفیت لازم را ندارند و این می‌تواند عواقب جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.
مهندس اخوان در ادامه در خصوص راهکارهای پیشگیری از حریق و خروج اضطراری ساختمان‌ها به نکات حائز اهمیتی اشاره کرد و گفت: هیچ‌گاه نباید در زمان خروج از آسانسور خروج استفاده کرد و تابلوهای خروج اضطراری باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند تا در زمان قطع برق افراد بتوانند مسیر خروج را به راحتی پیدا کنند. 

  
در بخش دیگر این مراسم از سازمان آتشنشانی شهرداری تهران با اهدای لوح تقدیر از طرف باشگاه ساختمان‌های پارسیان تقدیر به عمل آمد و مهندس باذقندی به عنوان نماینده سازمان آتشنشانی تهران در این مراسم، در خصوص ایمن‌سازی ساختمان‌ها، گفت: رعایت نکات ایمنی یکی از مهم‌ترین ارکان ساختمان‌سازی است که باید بسیار جدی گرفته شود. طبق آمار موجود در سازمان آتشنشانی، روزانه 300 عملیات ثبت می‌شود که می‌توان با رعایت نکات ایمنی بخصوص در زمان ساخت بنا، این آمار را به حداقل برسد. 
در اولین گردهمایی ساختمان‌های پارسیان تقدیر ویژه‌ای از مهندس ایرج کلانتری طالقانی که یکی از پیشکسوتان صنعت ساختمان و طراحان کشور است، صورت گرفت. مهندس کلانتری در حاشیه این مراسم، گفت: خیلی خرسندم که امشب در کنار شما عزیزان هستم و از مجموعه پارسیان که زحمت این نشست را کشیدند، تشکر می‌کنم. با توجه به صحبت‌های مهندس اخوان نکاتی را لازم می‌دانم بگویم که ما راهکارهای دیگری داریم که جامعه شهری می‌تواند با استفاده از آنها این مخاطرات را به حداقل برساند.
مهندس کلانتری افزود: 2 راهکار اساسی وجود دارد که ما می‌توانیم با انجام آنها مخاطرات طبیعی را کاهش دهیم؛ یکی از آنها الزام به مدیریت بهره‌برداری است و مسئله دیگر که بسیار حائز اهمیت است موضوع بازرسی و نظارت بر بناهای در حال ساخت می‌باشد. در کشور آمریکا شما می‌توانید هر طرحی را که در ذهن دارید اجر کنید، اما برای هر بخش باید به متخصصان رجوع کنید و آنها باید پروژه شما را مورد بازرسی قرار دهند و تاییدیه کسب کنید. 
اجرای دلنشین گروه موسیقی و برش کیک به مناسبت دوازدهمین سال فعالیت باشگاه پارسیان پایان‌بخش این مراسم بود.

 

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی