معرفی بزرگ ترین مرکز خرید در حال ساخت
تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۱۰/۲۴ --- کد خبر ۱۲۷۵

معرفی بزرگ ترین مرکز خرید در حال ساخت

مگامال جذاب ابوظبی دلربایی می‌کند
در شهری مدرن در کشوری در حاشیه خلیج‌فارس، اتفاق بزرگی در حال رخ دادن است.
بنا بر اعلام شرکت "ریم‌‌مال"، شرکت ایتالیایی- اماراتی «ایتنرا قانتوت» کار ساخت و بهر‌ه‌برداری از یک مگامال 2/1 میلیاردی در ابوظبی در امیرنشین امارات را بر عهده خواهد گرفت.
در واقع روز 21 نوامبر ریم‌‌مال اعلام کرد 457 میلیون دلار صرف پروژه ساخت مال در ابوظبی کرده است؛ مرکزخریدی با 450 فروشگاه در محیطی به وسعت 9/2 میلیون مترمربع در منطقه «ریم» واقع در جزیره «نجمات».
پروژه ساخت این مال توسط شرکت «الفراونیا» که رابط بین 3 برند کویتی توسعه مراکزخرید است، استارت خورد و کم‌کم پای ریم‌‌مال و حالا ایتنرا قانتوت هم به ماجرا کشیده شد.
رضایت عمومی
به گفته «شان الدستروم»، مدیر شرکت «الفراونیا» پروژه مگامال در ابوظبی گامی به سوی تکامل مراکزخرید تکنولوژیک در سراسر امارات محسوب می‌شود و در نوع خودش یک پروژه خاص به حساب می‌آید. از نظر او آنچه بر جذابیت پروژه افزوده، همکاری با ایتنرا قانتوت است؛ موضوعی که تضمین‌کننده یک مال باکیفیت و پرقدرت در ابوظبی و سرمشقی برای همه علاقه‌مندان به مرکزخرید تلقی می‌شود. در این شرایط ماسیمو ماولوانا، رییس شرکت ایتنرا قانتوت هم از قول خودش تضمین داده این همکاری یک ارتباط کاری بی‌نقص خواهد بود و شرکتش هر آنچه تاکنون تجربه اندوخته را در اختیار طرف اماراتی قرار می‌دهد تا یک مرکزخرید بزرگ در خاورمیانه افتتاح شده و بدرخشد. در واقع ایتنرا قانتوت از این همکاری اهداف بلندمدتی را دنبال می‌کند که از آن جمله می‌توان به تلاش برای مشارکت در پروژه‌های عظیم دولتی و غیردولتی امارات و البته ساخت چندین مرکزخرید مجلل دیگر در مناطقی مانند جمیرا، راس‌الخیمه و دوبی اشاره کرد.


رویای شهرک الکترونیکی
علاوه بر ساخت مگامال دوبی، شرکت اماراتی- ایتالیایی پروژه بلندپروازانه‌ دیگری به نام ساخت یک شهرک الکترونیکی را در دوبی دنبال می‌کند؛ شهرکی شبیه انواع دیگرش در مدرن‌ترین شهرهای آمریکا. هزینه پروژه حدود 2/1 میلیون دلار برآورد شده است، اما هنوز اطلاعات بیشتری در این باره داده نشده است. پروژه بلندپروازانه گامی بلند در جهت تبدیل ابوظبی، پایتخت امیرنشین امارات به یک شهر و منطقه تکنولوژیک تلقی می‌شود. در این میان به قول رییس شرکت بهره‌برداری اماراتی- ایتالیایی، عمده انرژی شرکت تحت مالکیت او معطوف به ساخت و تجهیز مراکزخرید خواهد بود و برنامه اولیه شرکت هم مشتمل بر 10 طرح عمرانی، تجهیز و رونمایی از مال‌ها می‌شود.
نامی قابل احترام
ایتنرا بیش از این‌که در دوبی نامی شناخته شده باشد در زادگاهش، ایتالیا یک برند معتبر و قابل احترام است؛ تا جایی که از زمان تاسیس در سال 1938 مدام پیشرفت کرده و حتی وقوع جنگ جهانی دوم هم تاثیری در توسعه شرکتی که در آن سال‌های خونبار تازه تاسیس شده بود به وجود نیاورد. تا قبل از این‌که پای ایتنرا به دوبی، ابوظبی و سایر شهرهای کشور امارات باز شود، در کشورهای اروپایی و در بیش از15 مرکزخرید تازه تاسیس ایفای نقش کرده و بیش از پیش نام خودش را بر سر زبان‌ها انداخته است.


امارات، بهشت مراکزخرید
اماراتی‌ها راه و رسم خرید و مرکزخرید ساختن را خوب می‌دانند و مال‌های دوبی و ابوظبی در زمره بهترین مراکزخرید دنیا هستند؛ مجموعه‌هایی بزرگ و باشکوه با معماری‌های مدرن و چشم‌نواز که فضاهای داخلی دلباز، پرنور و خنکی دارند. مراکزخرید ابوظبی مانند مارینال‌مال و یاس‌مال، علاوه بر این‌که بهشت خرید، تفریح و غذا و دنیای انتخاب‌های بی‌پایان‌ هستند، راه مناسبی برای خوشگذرانی به دور از آفتاب داغ خلیج‌ محسوب می‌شوند. طراحی‌های خلاقانه، تنوع باورنکردنی فروشگاه‌ها، تفریحات متنوع و کلی انتخاب خوشمزه و هیجان‌انگیز، باعث شده مراکزخرید از حوالی غروب تا نیمه‌شب پاتوق اهالی ابوظبی و توریست‌ها باشند. در مراکزخرید ابوظبی هم برندهای بین‌المللی مد و لباس را پیدا می‌کنید و هم سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای جهانی، هم از کافه‌ها و رستوران‌ها و فودکورت‌های رنگارنگ لذت می‌برید و هم از شهربازی‌ها و مجموعه‌های تفریحی پرهیجان. خرید یکی از جاذبه‌های اصلی پایتخت امارات است و اگر عاشق خرید هستید، امکان دارد همه روزهای سفرتان را در مراکزخرید بی‌شمار ابوظبی بگذرانید!


منبع: arabianbusiness.com

 

 

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی