زندگی آنلاین سدی مقابل خرده‌فروشی سنتی
تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۱۰/۲۵ --- کد خبر ۱۲۷۷

زندگی آنلاین سدی مقابل خرده‌فروشی سنتی

در سال 2017‌، 9 خرده‌فروشی در آمریکا به طور کامل ورشکسته و نابود شدند؛ رقمی بیش از کل تعداد خرده‌فروشی‌هایی که در سال 2016 چنین اتفاقی برایشان رخ داد.
پنی، ردیو شک و «مک‌کی و سرس» بیش از 100 شعبه خودشان را بستند و تعداد زیادی از فروشگاه‌های ورزشی یا تغییر کاربری داشتند یا به طور کلی تعطیل شدند. برندهایی مانند آمریکن ایگلز و رالف لورن هم اوضاع بهتری نداشتند و پرچم‌هایشان را به نشانه نابسامانی شرایط نیمه‌افراشته کردند.
بحران اقتصادی عمیق ممکن است انقراض برخی خرده‌فروشی‌ها را رقم بزند، اما این معادله آن جایی حل‌نشدنی جلوه می‌کند که با وجود اوضاع بد خرده‌فروشی‌ها، تولید ناخالص داخلی آمریکا طی 8 سال رشد داشته و نرخ بیکاری کمتر از 5 درصد بوده است. به طور کلی در 18 ماه گذشته‌ هم شاهد یکی از بهترین بازه‌های زمانی در رابطه بین کارفرما و کارگران بودیم و سروصدایی بابت حقوق معوقه به گوش نرسید، زیرا پرداختی‌ها به موقع بود.
حال این سوال به ذهن خطور می‌کند که چرا در این شرایط خوب، بازار خرده‌فروشی رونقی نداشته است؟ واقعیت این است که هزینه‌های کلی خرده‌فروشی‌ها همچنان به طور پیوسته رشد می‌کنند، اگر چه کمی مبهم باشند و مسائلی مانند افزایش تجارت الکترونیک، عرضه بیش از حد و مسائل اقتصادی چهره جذاب قبلی خرده‌فروشی‌ها را خدشه‌دار کرده است.

دلایل سقوط

دلیل اصلی سقوط خرده‌فروشی‌ها، افزایش استقبال از خرید اینترنتی و زندگی دیجیتالی است. بر این اساس، ساده‌ترین توضیح برای توصیف ماجرای خرده‌فروشی، اوضاع فعلی برند آمازون به عنوان یک برند برتر خرده‌فروشی اینترنتی است. فروش سالانه آمازون در آمریکای شمالی از سال 2010 تا سال گذشته از 16 میلیارد دلار به 80 میلیارد دلار افزایش یافته است. درآمد امسال این برند هم حدود 22 میلیارد دلار بود، بنابراین می‌توان گفت آمازون طی 6 سال 3 برابر کل سود «سرس» رشد مالی داشت. طبق گزارش‌های مختلف، نیمی از خانواده‌های ایالات متحده اکنون مشترک آمازون هستند‌. خرید آنلاین در طول زمان به یکی از تفریحات و مسائل مهم مردم تبدیل شده است. سیاست بازگشت آسان باعث شده خرید آنلاین ارزان، آسان و بدون خطر جلوه دهد. در حال حاضر بزرگ‌ترین رده تجارت، نوع الکترونیک آن محسوب می‌شود.

تازه‌ کارها

موفقیت تازه‌کارهایی مانند کاسپر، بنوبوس و باربی پارکر (به ترتیب در تخت، لباس و عینک) باعث شده خرده‌فروشان فروشگاه‌های خرده‌فروشی بتوانند معاملات مشابه و راحتی را در اینترنت ارائه کنند.

به لطف استارتاپ‌های مختلف و با وجود برنامه‌های کاربردی و کیف پول تلفن همراه به آسانی می‌توان خریدها را در امنیت کامل و بدون هیچ دغدغه‌ای انجام داد. از سال 2010، تجارت تلفن همراه از 2 درصد به 20 درصد افزایش یافته و در این افزایش، نقشی که استارتاپ‌ها در خرید آسان ایفا کردند، نقش مهمی بوده است.
پیش از این، مردم قبل از خرید یک کالای گرانقیمت به چندین فروشگاه می‌رفتند و مجبور بودند یک بار چندین فروشگاه را بگردند، اما امروزه بسیاری از مصرف‌کنندگان می‌توانند تمام اجناس خود را به صورت آنلاین خریداری کنند که به معنی کم کردن هزینه‌های خرید در فروشگاه‌ها است.
ظهور تجارت الکترونیک نه تنها فروش آنلاین را بهبود می‌بخشد، بلکه عادت‌های جدید خرید ایجاد می‌کند، به طوری که مصرف‌کنندگان به سمت و سوی جدیدی سوق داده می‌شوند و نوع جدیدی از خرید را تجربه می‌کنند؛ تجربه‎‌ای که الزاما برای خرده‌فروشی‌های سنتی و به‌روز نشده مطلوب نیست.


منبع: THEATLANTIC.COM

 

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی