مروری بر جمعه سیاه 2017
تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ --- کد خبر ۱۲۸۰

مروری بر جمعه سیاه 2017

بالاتر از سیاهی رنگی نیست
چه کسی می‌گوید روز جمعه سیاه مرده است؟ حدود 174 میلیون آمریکایی در جمعه سیاه خرید کرده‌اند؛ آنچه نشان داد استقبال مردم از این روز خاص بیشتر از سطح انتظار بود و شروعی امیدبخش برای عمده‌فروشی در فصل تعطیلات به‌ شمار آمد. تحقیقات نشان داد تنها در 5 روز منتهی به آخر هفته و جمعه سیاه 164 میلیون آمریکایی به مراکزخرید هجوم بردند که از این تعداد 66 میلیون از طریق آنلاین یا حضوری به خرید پرداختند و 81 میلیون نفر هم در روز دوشنبه اقدام به خرید کردند. انتظار می‌رود چنین استقبالی رشد خرده‌فروشی در نوامبر و دسامبر را نسبت به 10 ماه میلادی گذشته از 6/ 3 درصد به 4 درصد افزایش دهد. برای این‌که جمعه سیاه 2017 را برتر و شلوغ‌تر از سال‌های قبل بنامیم، دلایل زیادی وجود دارد، اما هیچ‌کدام مستند نیستند و از طرفی جمع‌‌آوری آمار مستند در این روز شلوغ کار آسانی به نظر نمی‌رسد.

ایجاد محیط خرید مناسب
طبق تحقیقات موسسه آماری NRF‌، محیط‌های مناسبی برای خرید در جمعه سیاه 2017 به وجود آمد‌؛ به‌ گونه‌ای که اقشار مختلف مردم از ثروتمند تا کم‌بضاعت در حد توان خودشان خرید مورد نظر را انجام دادند. مدیر اجرایی NRF با تایید این موضوع ادعا کرد خدمات‌دهی تقریبا یکسان به صاحبان صنایع دلگرمی داد تا در تعطیلات و روزهای ویژه هم به عرضه محصولاتشان بپردازند. این اظهارات او بیشتر وصف حال برندهایی مانند مایسی و کول است که در جمعه سیاه درخشیدند. آنالیزها از این موضوع حکایت دارد که فروش‌های دیجیتالی در جمعه سیاه امسال به رکورد روزانه 59/6 میلیارد دلار رسید.

اولویت خرید آنلاین
برای سومین سال متوالی بیشتر خریداران، خرید آنلاین را به حضور در فروشگاه‌ها ترجیح دادند. با این وجود 51 میلیون از خریداران ترجیح دادند خرید خودشان را به شکل حضوری انجام دهند، اما به نظر می‌رسد خوشبخت‌های جمعه سیاه 2017 خرده‌فروشی‌های معتبری مانند وال‌مارت و تارگت بودند؛ 2 غولی که مشتریانشان هم حضوری و هم به شکل آنلاین به سراغشان رفتند. آمارها نشان داده 64 میلیون آمریکایی هر 2 راه خرید اینترنتی و حضوری را امتحان کردند و به طور میانگین 82 دلار بیش از خریداران اینترنتی و به شکل حضوری خرید کردند.

 
ماجرای  «سایبر ماندی»
علاوه بر آمریکا، همه ساله در اروپا، حضور انبوه مردم در روز جمعه سیاه در فروشگاه‌ها و تشکیل صف‌های طولانی خریداران، یک روز جذاب را به وجود می‌آورد. علاوه بر این از سال 2005 در دیگر نقاط دنیا حراج‌های فروشگاه‌های اینترنتی در اولین دوشنبه پس از عید شکرگزاری با نام سایبرماندی برای خریدارانی که فرصت یا تمایل حضور در فروشگاه‌ها را ندارند به راه می‌افتد. امسال هم درست مانند سال گذشته فروشگاه‌های اینترنتی از جمعه سیاه تا سایبرماندی با تخفیف‌های باورنکردنی روی بیش از20 هزار کالا و ارائه صدها کالا به صورت رایگان، همه را روی صندلی میخکوب کردند!
به لطف این 2 اتفاق در فاصله زمانی 3 روزه، فروشگاه‌های آنلاین حراج هیجان‌انگیزی برگزار کردند که تا مدت‌ها از خاطر هیچ‌کس پاک نخواهد شد. این رویداد شامل تخفیف‌هایی فراوان روی تمام کالاها بود. برخلاف دیگر فروشگاه‌های اینترنتی که برای تعداد محدودی از کالاها تخفیف‌هایی محدود در نظر می‌گیرند، این فروشگاه‌‌ها قیمت‌های بیش از 20 هزار کالا را شکسته و از همه مهم‌تر، صدها کالای رایگان به مشتریان عرضه می‌کنند.
با شروع جمعه سیاه تا پایان سایبر ماندی فروشگاه‌های معتبر و از پیش تعیین‌ شده هر 3 ساعت 60 کد تخفیف شامل 10 تا 500 هزار تومان بابت هر سفارش، در کانال تلگرام برای مشتریان همیشگی ارسال کردند.

 

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی