تبلیغات اتوبوسی، از اعتراض مردمی تا صرفه اقتصادی
تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۱۱/۰۳ --- کد خبر ۱۲۸۴

تبلیغات اتوبوسی، از اعتراض مردمی تا صرفه اقتصادی


تبلیغات از ارکان اصلی هر شرکت یا برند برای دیده شدن و بالا بردن آمار مشتری و خریدار به شمار می‌رود. بعد از تلویزیون و روزنامه و بیلبوردهای نصب شده در سطح شهر و حتی فیلم‌های در حال اکران روی پرده سینماهای کشور، حالا نوبت تبلیغ روی بدنه وسایل حمل‌ونقل عمومی مانند مترو و اتوبوس‌ها بخصوص اتوبوس‌های تندرو در اماکن پر‌رفت‌وآمد رسیده است؛ از تبلیغ مواد شوینده و انواع خوراکی‌ها گرفته تا اپراتورهای تلفن همراه که تعدادشان رو به افزایش است و هرکدام با ارائه خدمات متفاوت سعی در جلب مشتری و در نتیجه فروش بیشتر دارند. 
اما آنچه که اهرم محرک در افزایش بی رویه تبلیغات روی بدنه‌ اتوبوس‌ها شده‌، هزینه کم نسبت به تبلیغات بیلبوردی و تلویزیونی است که باید از سوی شرکت‌ها پرداخت شده و مخاطب را هدف قرار دهد.
واضح است استفاده از این روش برای تبلیغات به دلیل مواجهه هرروزه یک عده خاص که مسیرهای تکراری را برای رفتن به محل کار یا تحصیل خود طی می‌کنند ماندگاری بالایی دارد و به نوعی ملکه ذهن مخاطبان می‌شود. علاوه بر اینها هر اتوبوس روزانه در معرض دید سرنشینان حدود 400 هزار خودرو است که این آمار از افراد پیاده‌ای که اتوبوس‌ها را نظاره می‌کنند، جدا است.
اتوبوس‌های تندرو در کنار مزایایی که دارند و مسافران را با سرعتی بالا و در مسیری ویژه و بدون ترافیک آزاردهنده به مقصد می‌رسانند، معایبی هم نظیر کمبود تعداد صندلی و نداشتن فضای کافی برای جایگیری مسافران دارند.

 

حالا با رواج تبلیغات اتوبوسی این معایب به نقطه اوج خود نزدیک شده است، به گونه‌ای که مسافران بارها و بارها از تریبون‌های رسمی اعلام نارضایتی کرده و گفته‌اند: تبلیغات تجاری روی شیشه اتوبوس‌ها زاویه دیدمان را بسته و اکثر اوقات از ایستگاه مورد نظرمان رد می‌شویم!
فراگیری این معضل تا حدی است که شورای شهری‌ها هم با مردم عادی یک‌صدا شده‌اند. تا آن جا که ناهید خداکرمی، عضو کمیسیون سلامت شورای شهر تهران از آن تحت عنوان ابزاری برای تبدیل اتوبوس‌ها به قفس یاد کرده و گفته است: شهروندان تهرانی به هیج وجه از نوع تبلیغات بدنه اتوبوس‌ها راضی نیستند و بارها این نارضایتی را اعلام کرده‌اند. مسافران اتوبوس‌ها از این وضعیت گلایه دارند و می‌گویند در اتوبوس‌ها شبیه پرنده در قفس هستند، بنابراین این نوع تبلیغات برخلاف ضوابط تبلیغات و حقوق شهروندی بوده و انتظار ما این است که این مشکل هر چه سریع‌تر برطرف شود.
علاوه بر آن محسن علیجانی، عضو کمیته ۶ نفره مشترک بین شورای شهر و مجمع نمایندگان تهران نیز پیرامون این موضوع اعلام کرده است: بنده معتقدم که تصاویر تبلیغاتی که روی بدنه اتوبوس‌های شهری بخصوص در خطوط  BRT استفاده شده، باعث عدم دید مسافران به بیرون شده است. البته از سوی شورای پنجم تذکری به شرکت اتوبوسرانی داده شده است که نسبت به برطرف کردن این مشکل، اقدامات لازم را انجام دهند.
اما طبق اظهارات عیسی علیزاده، مدیر عامل سازمان زیباسازی شهر تهران بر اساس مصوبه سال 92 شورای اسلامی شهر تهران، نظارت و مدیریت بر تمامی فضاها و اماکن شهری که از آنها به عنوان اماکن عمومی یاد می‌شود، بر عهده سازمان زیباسازی شهر تهران است و این سازمان باید برنامه‌ریزی‌های مربوط به ظرفیت‌بندی و نظارت بر تمامی مراحل اداری واگذاری این نوع تبلیغات به بخش خصوصی را انجام دهد.
این مقام مسئول گفته است: اگر نگاهی به طراحی اتوبوس‌های تندرو شهر تهران بیندازید، می‌بینید نیمی از بدنه این نوع اتوبوس‌ها شیشه است و با وجود این اتوبوس‌ها باید به گونه‌ای رفتار شود که انجام و اجرای چنین تبلیغاتی که نفع اقتصادی آن برای ناوگان اتوبوسرانی است، برای پیمانکار صرفه اقتصادی داشته باشد. علاوه بر آن درآمدهای حاصل از تبلیغات روی بدنه‌ اتوبوس‌ها به عنوان درآمد پایدار برای سازمان اتوبوسرانی شهر تهران  محاسبه شده که اتفاقا در بخش بهبود وضعیت ناوگان هزینه می‌شود. به عبارت ساده، 77 درصد از درآمد حاصل از تبلیغات متحرک شهر تهران روی بدنه اتوبوس‌ها متعلق به سازمان اتوبوسرانی است و تنها 23 درصد از این درآمدها بابت کارگزاری این نوع تبلیغات به سازمان زیباسازی می‌رسد.
به هر حال این ایده تبلیغاتی از جمله روش‌هایی است که امتحان خود را پس داده و در جهان هم جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده است، زیرا طرح‌های خلاقانه و جالب قطعا در جلب و افزایش اعتماد مشتری نقش موثری دارند.

 

 

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی