نخستین کنفرانس بین‌المللی فرانچایز ایران برگزار شد
تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۱۱/۰۳ --- کد خبر ۱۲۸۶

نخستین کنفرانس بین‌المللی فرانچایز ایران برگزار شد 


نخستین نمایشگاه بین‌المللی توسعه کسب‌وکار در 3 حوزه خدمات مدیریتی، خدمات فرانچایز و استارت‌آپ‌های مدیریتی طی روزهای بیست‌ویکم تا بیست‌وچهارم دی‌ماه سال‌جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.
در این نمایشگاه 70 شرکت و غرفه‌دار با هدف توسعه کسب‌وکارها در راستای اقتصاد مقاومتی، معرفی خدمات نوین مدیریتی، آشنایی با فرانچایز برای مدیران و سرمایه‌گذاران و توسعه استارت‌آپ‌ها در فضایی بالغ بر 2هزارمترمربع در سالن‌های 10 و 11 نمایشگاه گرد هم آمدند.
به گفته مهدی فرهادی‌نیا، مدیر برگزاری این نمایشگاه، ما در ایران در حال پوست‌اندازی از اقتصاد منبع‌محور به سمت اقتصاد دانش‌بنیان هستیم و نمایشگاه توسعه کسب‌وکار قطعا موجب بهبود فضای کسب‌وکار و به تبع آن اوضاع اقتصادی جاری خواهد شد.
نخستین نمایشگاه بین‌المللی توسعه کسب‌وکار با حمایت شورای جهانی فرانچایز، وزارت صنعت‌، معدن و تجارت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان مدیریت صنعتی و دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران، خانه صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف ایران و انجمن ملی فرانچایز ترکیه برگزار شد. قابل ذکر است، فرانچایز یکی از مهم‌ترین اهداف برگزاری این نمایشگاه بود.
در حاشیه برگزاری این نمایشگاه کنفرانسی بین‌المللی در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران و با حضور مدیران ارشد سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی و همچنین برندهای معتبر داخلی و بین‌المللی برگزار شد که گسترش و توسعه کسب‌وکار، درآمدزایی و توسعه درآمد از مهم‌ترین محورهای آن بود.

محمدعلی مولایی، دبیر این کنفرانس بین‌المللی پیرامون فرانچایز گفت: در صنعت فرانچایز پس از آن که يک برند و نشان تجاري به وجود مي‌آيد، صاحب نشان تجاري استاندارد‌سازي مي‌کند، تبليغات انجام مي‌دهد و خود را به عنوان يک نشان تجاري شناخته شده معرفي مي‌کند، سپس اين نشان تجاري را به ديگر کارآفرينان يا واحدهاي توليدي و خدماتي واگذار مي‌کند تا کسب‌و‌کارهاي جديد با استفاده از آن نشان تجاري شناخته شده بتوانند فروش خود را تضمين کنند و به حياتشان ادامه دهند. در اصل فرانچايز واگذاري نشان تجاري از جانب نشان‌سپار به نشان‌پذير است.
در ابتدای این کنفرانس پنلی پیرامون چالش‌ها و فرصت‌های توسعه صنعت فرانچایز در ایران با حضور آقای مهندس شاهرخ کشاورز صاحب امتیاز و مدیر مسئول ماهنامه تجارت طلایی، آقای رامین احمدی کارفرمای مرکز تجاری مگامال، آقای بابک بختیاری موسس برند آیس‌پک، آقای مهدی عارفی مدیرعامل شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای یاران دریان، با مدیریت آقای مجید کرباسچی اجرا شد که در طول آن هریک از اعضا به ایراد سخنانی پرداختند.
مهندس شاهرخ کشاورز در خصوص فرانچایز، گفت: فرانچایز مدلی از کسب‌وکار است که تثبیت شده و در دنیا جواب داده است. این صنعت با شرایط کشور نیز هماهنگی زیادی دارد و به نوعی ارائه محصول در دنیا به شکلی مدرن است. 
وی با اشاره به این‌که اتفاقی که در حوزه آنلاین در حال روی دادن است یک رویکرد جهانی است و منحصر به فرانچایز نیست و در حوزه کسب‌وکار سهولت ایجاد می‌کند، درباره فرانچایز آنلاین، اظهار داشت: بخشی از خدمات فرانچایز می‌تواند فیزیکی و بخشی دیگر آنلاین باشد، اما حوزه خدمت‌رسانی برای انتخاب آنلاین یا فیزیکی بودن موضوع باید در ابتدا مشخص شود.
بابک ‌بختیاری نیز در رابطه با این موضوع گفت: فرانچایز در واقع کسب‌وکاری است که عرضه می‌شود و در برگیرنده فروش یک محصول به صورت یک شکل و با مدیریت مرکزی است.
مهدی عارفی در رابطه با توسعه فرانچایز، گفت: توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای در کشور در راستای گسترش و توسعه فرانچایز هم یک فرصت است و هم یک تهدید و لازم است انتقال دانش از کشورهای پیشرفته به داخل ایران انجام شود.

دکتر رامین احمدی در ادامه اجرای این پنل، اظهار داشت: فرانچایز امتیازی تجاری بوده و نیازمند آموزش و شکل و برند است که مراکزتجاری فرصت‌های مناسبی برای تبدیل برندهای ایرانی به فرانچایز هستند.
پروفسور آیدین که در سمت ریاست انجمن فرانچایز ترکیه قرار دارد در ادامه این مراسم، بیان کرد: فرانچایز یعنی بدون تغییر در یک کالا اجازه استفاده آن را به دیگران بدهیم و اولین قدم برای فرانچایز شدن داشتن یک برند است. از طرفی دیگر، جنگ اقتصادی از طریق برندها صورت می‌گیرد که ایران در این مورد ضعیف است و در این زمینه تحریم‌های اعمال شده نقش موثری داشته‌اند. با این حال هر کشور ماموریت برندسازی داخلی را بر عهده دارد.
حمید کلانتری، معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص صنعت فرانچایز، گفته است: این صنعت هنوز در ايران جايگاه خودش را پيدا نکرده است، اما بايد هرچه سريع‌تر به سمت توزيع شبکه‌اي کالا و خدمات برويم، زيرا اين مسئله ضمن حمايت از کسب‌وکارهاي نو براي مردم نيز اعتمادآفرين بوده و براي کالا و خدمات ايراني برندسازي مي‌کند.
عباس تابش، مدیرکل دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: توجه به فرانچایز در امر زنجیره‌های تامین و توزیع کشور بسیار کمک‌کننده بوده و لازم است سود حاصل از فرانچایز به مصرف‌کننده هم برسد، چرا که در غیر این صورت دامنه توزیع نرمال کاهش پیدا کرده و منجر به افول برند خواهد شد.
نخستین نمایشگاه و کنفرانس بین‌المللی فرانچایز ایران بزرگ‌ترین رویداد حوزه فرانچایز در خاورمیانه است که در راستای بهره‌گیری از توانمندی برترین مشاوران داخلی و بین‌المللی این حوزه، بسترسازی برای تنظیم ملاقات‌های رودررو، کارگاه‌های آموزشی جانبی، تبلیغات گسترده، ارائه خدمات بهینه به شرکت‌کنندگان و فرهنگ‌سازی عمومی برگزار شد.

 

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی