افزایش درآمد مردان متمول دنیا در سال 2017
تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۱۱/۰۷ --- کد خبر ۱۲۹۰

افزایش درآمد مردان متمول دنیا در سال 2017 

گسل عمیق ثروت 
در دنیایی که ثروتمندان روزبه‌روز ثروتمندتر می‌شوند، افزایش بی‌رویه سود بزرگ‌ترین ثروتمندان دنیا اتفاق عجیبی تلقی نمی‌شود.
بر این اساس و طبق آمار موجود، میزان ثروت ثروتمندترین افراد جهان به دنبال رکوردشکنی بازارهای سهام جهانی در سال 2017، یک تریلیون دلار افزایش یافت و نسبت به سال ۲۰۱۶ رشد 4 برابری داشت.
جف بزوس، بنیانگذار فروشگاه اینترنتی آمازون با 2/34 میلیارد دلار افزایش سرمایه، بیشترین افزایش ثروت در سال 2017 را داشت و بالاتر از بیل گیتس، موسس شرکت مایکروسافت در صدر ثروتمندترین فرد در جهان در ماه اکتبر ایستاد. گیتس ۶۲ ساله که جایگاه ثروتمندترین فرد جهان را از ماه می سال 2013 در اختیار داشت، بیشتر ثروت خود را وقف امور خیریه کرده که از آن جمله می‌توان به کمک 6/4 میلیارد دلاری او به بنیاد خیریه «بیل و مالیندا گیتس» در اوت امسال اشاره کرد. جف بزوس در حال حاضر دارای 6/99 میلیارد دلار ثروت خالص در مقایسه با 3/91 میلیارد دلار ثروت بیل گیتس است.

جورج سوروس هم بخش زیادی از ثروت خود را بخشیده است. طبق اعلام خانواده سوروس، او طی سال‌های اخیر 18 میلیارد دلار از ثروت خود را به موسسه خیریه جامعه باز بخشیده و با 8 میلیارد دلار ثروت خالص، در فهرست میلیاردرهای بلومبرگ در رتبه صدو نود و پنجم قرار گرفته است. تا پایان معاملات روز ۲۶ دسامبر 2017، 500 میلیاردر برتر جهان کنترل 3/5 تریلیون دلار از ثروت جهان را در اختیار داشته‌اند که در مقایسه با 4/4 تریلیون دلار در ۲۷ دسامبر 2016 افزایش داشته است.38    میلیاردر چینی فهرست بلومبرگ 17۱۷۷ میلیارد دلار، معادل 65 درصد به ثروت خود افزوده‌اند که بیشترین مقدار افزایش در بین میلیاردرهای 49 کشور فهرست است. هوئی کایان، بنیانگذار گروه «چاینا اورگرند» ثروت خود را 9/25 میلیارد دلار، معادل 350 درصد افزایش داد تا بعد از جف بزوس، بیشترین افزایش ثروت را داشته باشد. ثروت ما هواتنگ، یکی از بنیانگذاران پیام‌رسان «تن سنت هولدینگ» طی یک سال 2 برابر شد و او  با ۴۱ میلیارد دلار ثروت در صدر ثروتمندترین افراد آسیایی قرار گرفت. بر این اساس برای نخستین بار تعداد میلیاردرهای آسیایی از تعداد میلیاردرهای آمریکایی سبقت گرفته است.


منبع: بلومبرگ

 

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی