نوآوری در مدیریت، رمز موفقیت است
تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۱۱/۱۰ --- کد خبر ۱۲۹۲

نوآوری در مدیریت، رمز موفقیت است

در دنیای امروز راه‌اندازی یک کسب‌و‌کار جدید کار بسیار سختی نیست، اما ماندگاری و مدیریت آن کار بسیار سخت و دشواری است. همه کسب‌وکارها با سرعت بالایی در حال پیشرفت و توسعه هستند و اگر شما مدیر یک کافه یا رستورن باشید این حساسیت چند برابر نیز خواهد شد، زیرا با توجه به فضای رقابتی موجود در بازار شما باید به فکر اداره مجموعه خود به بهترین شکل ممکن نیز باشید. البته با وجود مشکلات موجود مدیرانی هستند که با درایت بالا توانسته‌اند علاوه بر هدایت مجموعه خود کارشان را توسعه دهند و چندین مجموعه را به طور همزمان مدیریت کنند. یکی از این مدیران موفق جناب آقای محمد بابارضا است که مدیریت تعداد زیادی از رستوران‌ها و کافه‌های خوب کشور را بر عهده دارد. به همین بهانه با ایشان به گفت‌وگو نشستیم که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید. 

لطفا خودتان را معرفى كنيد و بیوگرافی کوتاهی از خود ارائه دهید.
اينجانب محمد بابارضا هستم، متولد ١٣٦٠ و صاحب 2 فرزند دختر دوقلو به نام‌هاى دريا و ليليا كه به تازگی متولد شده‌اند. بنده تحصيلات كارشناسى دارم. صنعت غذا از علايق شخصى من است و از روزى كه وارد بازار كار شدم به دنبال فعاليت در اين صنعت بودم.

از شروع فعاليت خود در این حوزه توضيحاتی ارائه بفرمایید.
اينجانب از ابتدای ورود به دانشگاه با توجه به علاقه شخصى وارد اين حوزه كارى شدم‌. ابتدا به عنوان كارشناس فروش یك شركت ايرانى قطرى در حوزه واردات تجهيزات رستورانى فعاليت مي‌كردم، سپس مديريت فروش آن شركت را عهده‌دار شدم و در سال‌هاى ابتدايي تاسيس فست‌فودهاى داخلى، تجهيز بخشى از آن واحدها را بر عهده گرفتیم. در ادامه به مدت ٥ سال نمايندگى قهوه لاواتزا ايتاليا را در اختيار گرفتیم و تاسيس كافه و رستوران‌هاى متعدد در تهران از جمله فعاليت‌هاى اينجانب بوده که در این راستا تاسیس مجموعه فودگاردن فرشته در خيابان تختى يكى از تجربه‌هاى بزرگ بنده است‌.

در حال حاضر چند شعبه داريد و به چه نام‌هاي هستند و سبك هر يك چگونه است‌؟
در حال حاضر برند ضيافه با سبک مديترانه‌اى با 4 شعبه در جزيره كيش (پارك كيبل اسكى‌)، خيابان فرشته‌، خيابان پاسداران (مركزخريد پريس‌سنتر) و در مركزخريد پالاديوم در حال فعاليت است‌. برند ضيافه با 3 سبك لاكچرى به نام قصرالضيافه در پاسداران، سبك رستوران ممتاز به نام ضيافه در كيش و فرشته تهران و سبك فودكورتى به نام ضيافه اكسپرس در پالاديوم در حال فعاليت است‌. برند ريودو گريل با طرح خانه استیک در پاسداران تهران و مركز‌خريد پريس‌سنتر در حال فعالیت است و برند واپيانو كه اولين فرانچايز بين‌المللى در رده رستوران‌هاى فست‌كژوال است با سبک غذاى ايتاليايى تا اوايل فروردين‌ماه در مجموعه تجارى پالاديوم افتتاح خواهد شد. برند دیگر كافه طهرون است كه در رده كافى‌شاپ‌ها قرار دارد و در حال حاضر با 3 شعبه در فرودگاه بين‌المللى امام‌خمينى‌(ره) و جزيره كيش و ‌هايپراستار باكرى مشغول فعاليت است و شعبه چهارم آن در كاشانك نياوران به زودى افتتاح می‌شود. 

آيا به فكر تاسيس و گسترش برند‌هاي خود هستيد‌؟
مطمئنا در فعاليت تجارى خدماتى‌، گسترش از خصوصيات ذاتى است، به همين منظور در حال حاضر برند ضيافه و كافه طهرون در مرحله توسعه هستند و يكسان‌سازى منو از نظر كيفيت و طعم با ايجاد كارگاه‌هاى مركزى براى هر يك  در حال انجام است و كتابچه برند نيز تهيه شده است تا به عنوان خط مشى اصلى برند مورد استفاده و توجه قرار گيرد. در بحث تاسيس شعبه جدید هم يك برند غذاى ايرانى در دست اقدام است كه به زودى به بازار معرفى می‌شود. 

عامل تمایز شما نسبت به سایر رقبا در بازار چیست؟ 
در هر نوع فعاليت خدماتى كه  در آن ارتباط مستقيم با مشترى وجود دارد بخصوص صنایع غذایی، شاخصه خلاقيت و نوآورى توام با ارتقای كيفى محصول، به‌روزرسانى، رفتار سازمانى صحيح و رعايت آداب ‌پذيرايى مي‌تواند ضامن فعاليت ايجاد شده باشد. ما در گروه ضيافه، كافه طهرون و ديگر مجموعه‌ها در تلاش هستيم اين تمايز و برترى را نسبت به رقبا و برندهاى موجود دائما ارتقا ببخشيم‌. 

چه عاملی باعث شد پا به اين عرصه بگذاريد‌؟
علاقه شخصى و وجود خلاقيت و نوآورى در اين رشته سبب شد اين فعاليت را انتخاب كنم‌.

استراتژى  شما برای جذب مشتری و پیشرفت در كار چیست؟
استراتژى ما صرفا توسعه نیست، بلكه استراتژى اصلى ما حفظ و ارتقای كيفيت خدمات است، زیرا اين امر سبب وفادارى مشترى و جذب حداكثرى مي‌شود و يقينا در اين فعاليت، مشترى سرمايه اصلى، كليد طلايى و ضامن موفقيت خواهد بود‌. 

به عنوان يك مدير موفق چه خط مشی را در پيش گرفته‌اید كه در حال حاضر به این جایگاه رسیده‌اید؟ 
يكى از مهم‌ترين اصول در هر كارى تمركز، دقت و افزايش يادگيرى است كه البته هنوز بنده در اين راه خود را جوينده دانش مي‌‌دانم و موفقيت را مردم و مشتري‌ها بايد تشخیص دهند.

پیشنهاد شما براى كسانى كه بخواهند در اين حوزه فعاليت كنند، چيست؟
عرصه خدمات و بخصوص صنعت رستوران در همه جاى دنيا پيرو يك خط مشى كلى است؛ مشترى‌مدارى از يك سو و نوآورى و شناخت و كسب دانش در اين حوزه از سوى ديگر.

سخن پایانی
پیشنهاد بنده به كسانى كه در حال ورود به اين عرصه هستند اين است كه جذابيت‌هاى بيرونى اين حرفه صرفا سبب ورود شما به اين صنعت نشود، بلكه دانشی عميق‌تر و دقيق‌تر از موضوع كسب کنید‌ و بخشى ديگر از سخن من به فعالان اين عرصه برمی‌گردد كه به‌روزرسانى آموز‌ه‌ها و مشترى‌مدارى را سرلوحه فعالیت خود قرار دهند تا سطح خدمات در كشور عزيز ما ايران با كشورهاى همسايه قابل رقابت باشد، زیرا متاسفانه در حال حاضر فاصله بسياری با آنها داریم.

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی