پیش‌بینی روند خرده‌فروشی در سال آینده میلادی
تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۱۱/۲۱ --- کد خبر ۱۲۹۹

پیش‌بینی روند خرده‌فروشی در سال آینده میلادی 


کهنه‌هایی که دل‌آزار نمی‌شوند

کارگروه تحقیقاتی «جست‌وجو و تجهیز مراکزخرید» (FGRT) پیش‌بینی کرده در سال 2018 همپا با تداوم سیل آغاز به کار مراکزخرید و خرده‌فروشی‌های نوین، شکل سنتی این صنعت هم مورد توجه قرار خواهد گرفت.
بعضی از گرایش‌ها و عادت‌های خرده‌فروشی و مصرف‌کننده بیش از بقیه زیر ذره‌بین قرار دارند و مدل‌های جدیدتر هم در حال خودنمایی هستند.


برنامه‌های جدید

در سال آینده برندهای بیشتری به دنبال دور زدن خرده‌فروشان و فروش مستقیم به مصرف‌کنندگان خواهند بود. تاکنون بزرگ‌ترین اقدامات این‌چینی در فروش مستقیم به مصرف‌کنندگان در دسته‌های غیرغذایی مانند پوشاک بوده است، به عنوان مثال نایک و آدیداس بیش از بقیه برندها، مشتریان خودشان را به حضور فیزیکی ترغیب می‌کنند و این موضوع فروش غیرمستقیم و الکترونیک را به مرور زمان از سکه می‌اندازد. در سال 2018 انتظار داریم برندهای بیشتری از جمله برندهای خواروبار و بخصوص فروشگاه‌های مواد غذایی به دنبال افزایش فروش مستقیم باشند، به عنوان مثال سایت فروش اینترنتی «کمپل سوپ» اعلام کرده فروش آنلاین اخیر شرکتش سود خوبی نداشته که این نشان می‌دهد حتی بزرگ‌ترین برند‌های مواد غذایی در حال حاضر به دنبال خرده‌فروشی معمولی هستند. INS نیز در نظر دارد خدمات خود را در سال 2018  افزایش دهد و وعده داده یک سیستم غیرمتمرکز به طور مستقیم برای تولید کنندگان و مصرف کنندگان مواد غذایی ارائه کند.

برنامه‌های توسعه‌طلبانه 

پیش‌بینی دیگر در مورد سال 2018 این است که بسیاری از مصرف‌کنندگان بیشتر محصولات خود را از طریق گسترش فروشگاه‌های خودشان ارائه خواهند کرد. در اواخر نوامبر، Bingo Box که 200 فروشگاه در چین را اداره می‌کند، برنامه‌های خود را برای انتقال به هنگ‌کنگ، کره‌جنوبی و مالزی اعلام کرد و در نهایت شبکه خود را به اروپا گسترش داد. در اوایل ماه نوامبر Auchan خرده‌فروشی چین اعلام کرد فروشگاه‌های Auchan Minute  در چین برپا شده‌اند که همانند فروشگاه‌های Bingo Box در این‌ فروشگاه‌های خرده‌فروشی، خریداران از یک برنامه گوشی هوشمند برای ورود به فروشگاه و پرداخت هزینه خرید خود استفاده می‌کنند. در ماه سپتامبر، برنامه هوشمند در آمریکا اجرا شد که بر اساس آن به علایق مشتریان در زمینه خرید سمت و سو داده می‌شد، به این معنا که علایق آن دسته از مشتریانی که به صورت پراکنده خرید می‌کردند، کشف شد و مورد شناسایی قرار گرفت. پیش‌بینی می‌شود در سال 2018 برنامه آمازون گو راه‌اندازی شود که یک برنامه با تکنولوژی بالا مخصوص فروشگاه مواد غذایی است.

مقوله سلامتی

برای بسیاری از مردم سلامتی و تندرستی یک موهبت بزرگ است و بر این اساس تحقیقات نشان داده در سال‌های 2016 و 2017 میزان عرضه محصولاتی که با سلامت مشتریان مرتبط بوده، افزایش چشمگیری داشته است. بخشی از این فرایند نتیجه اطلاع‌رسانی شبکه‌های اجتماعی تلقی می‌شود. همچنین چهره‌های برجسته‌ای مانند شاهزادگان ویلیام و هری در انگلستان تلاش کرده‌اند نگرانی‌های مربوط به شیوه نامناسب خرید را از بین ببرند. در همین حال، خدمات دیجیتال جدید مانند Unmind و Headspace برای شرکت‌های تجاری و مصرف‌کنندگان مقرون‌به‌صرفه و قابل دسترس است. 

سرعت بخشیدن به تغییر جهان 

 انتظار داریم در سال 2018 حرکت سریع‌تری به سوی دنیای سرمایه‌داری صورت بگیرد، زیرا شرکت‌ها و مصرف‌کنندگان به طور یکسان به دنبال سرازیر شدن دارایی‌ها و تبدیل شدن به الگوی پرداخت و خدمات‌دهی هستند. البته نام‌هایی مانند آمازون و  وال‌مارت در آمریکا و Karstadt و Zalando در آلمان مدل‌های تجارت الکترونیک خاص خودشان را حفظ می‌کنند. برند‌هایی که به دنبال رشد فروش تجارت الکترونیک خود هستند همچنان به برنامه‌های خودشان ادامه خواهند داد تا بتوانند پایگاه‌های مصرف‌کننده بزرگ‌تر با سرمایه‌گذاری کمتری پیدا کنند. برای مصرف‌کنندگان حرکت به سوی دنیای سرمایه‌داری به معنای تغییر بیشتر هزینه‌ها در خرید معمول محصولات فیزیکی و ایجاد جایگزین‌هایی مانند محصولات اجاره شده، سرویس اشتراک آنلاین و  پخش آنلاین است.
در سال 2017 تغییرات خرده‌فروشی و تکنولوژی را با سرعتی خیره‌کننده شاهد بودیم و تصور می‌کنیم در سال 2018  این ماجرا ادامه داشته باشد.

منبع:FORBES

 

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی