به پتانسیل‌های بالای ایران در زمینه مپیک ایمان داریم
تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۱۲/۰۸ --- کد خبر ۱۳۰۹

به پتانسیل‌های بالای ایران در زمینه مپیک ایمان داریم 

هر ساله 3 روز از ماه نوامبر به برگزاری مراسم «مپیک» در شهر کن فرانسه اختصاص می‌یابد و در این مراسم طی بخش‌های گوناگون از برترین‌های عرصه خرده‌فروشی تجلیل و در بخش‌های جداگانه به بهترین‌ها جوایزی اهدا می‌شود. 
مراسم سالانه مپیک از سال 2011 به شکل منظم برگزار می‌شود. به طور کلی همایش سالانه حول 2 محور می‌چرخد؛ کنفرانس‌ها و بخش بازاریابی و نت‌ورک. در بخش کنفرانس‌ها، جلسات متعدد  و سخنرانی‌های زیادی در راستای اهداف و مفاهیم خرده‎فروشی، استراتژی خرید، چگونگی تبادل اطلاعات در زمینه خرده‌فروشی و ‌... صورت می‌گیرد و در بخش نت‌ورک، راه‌های گسترش خرده‌فروشی از طریق دنیای مجازی بررسی می‌شود. با توجه به آنچه اشاره شد و همچنین برگزاری اولین کارگاه آموزشی خرده‌فروشی و مدیریت مراکزخرید توسط مجموعه تجارت طلایی، توجه بسیاری از صاحبان فن در زمینه خرده‌فروشی به این موضوع جلب شد، بنابراین تقاضاهایی از جانب برترین‌های این حوزه جهت گفت‌وگو با مجله تجارت طلایی مطرح شد. در همین راستا درخواستی از سوی مدیر فروش املاک و مستغلات مپیک و میپیم، آقای ادوارد جرویس داشتیم که مورد استقبال تجارت طلایی واقع شد.
 آنچه در ادامه می‌خوانید حاصل دیدار و گفت‌وگوی ما با مدیر فروش املاک و مستغلات در مپیک و میپیم در دفتر مجله تجارت طلایی است.

لطفا در ابتدا یک بیوگرافی کوتاه از خودتان ارائه بفرمایید.
بنده ادوارد جرویس هستم‌. تخصص بنده در زمینه خرده‌فروشی است و حدود 20 سال است در این حوزه فعالیت دارم و در پوزیشن‌های مختلف همچون مدیر فروش مپیک در کشورهایی چون روسیه‌، کشورهای  خاورمیانه‌، هند، اروپای مرکزی و حتی ایران فعالیت داشته‌ام.

در خصوص فعالیت مپیک در حوزه خرده‌فروشی توضیحاتی دهید.
 ما بعد از برگزاری  12 مراسم،  2 برند اصلی با نام‌های  mapic و mipim  ایجاد کردیم. باید بگویم با برگزاری 500 نمایشگاه در حوزه‌های مختلف، در صنعت برگزاری نمایشگاه و مراسم‌های مربوط به صنعت خرده‌فروشی، لیدر و پیشرو هستیم‌. 

لطفا در مورد فعالیت میپیم و ارتباط و تفاوتش با  مپیک هم توضیح دهید.
میپیم مفهوم جهانی و کلی درباره دیدگاه‌های مربوط به املاک و مستغلات در حوزه خرده‌فروشی است‌. 
مپیک خیلی جدی‌تر به فضای اجرایی و پروژه‌های در دست اجرا در داخل هر کشور رسیدگی می‌کند و اگر مدیران مراکزتجاری به دنبال  مستاجر و مشتری هستند  باید به مپیک مراجعه کنند. مپیک در طول 20 سال گذشته بیش از 8 هزار نفر از صاحبان مراکز تجاری و مشتریان را در ارتباط با هم قرار داده است. دقیقا 2هزار خرده‌فروش هر ساله جهت یافتن مشتریان جدید به مپیک مراجعه می‌کنند‌. 

با توجه به این‌که مراسم مپیک هر ساله برگزار می‌شود، چه بخش‌هایی برای جذابیت و ایجاد فضای رقابتی بهتر در نظر گرفته می‌شود؟
هر ساله ما روال جدیدی برای اجرا داریم. در طول 20 سال گذشته سعی کردیم در صنعت املاک و مستغلات برای صنعت خرده‌فروشی و مراکزخرید بهترین باشیم و کمترین ضعف را داشته باشیم، زیرا به واسطه ما، مردم در این صنعت با هم ارتباط برقرار می‌کنند و به واسطه حضور ما در این صنعت، تغییرات بسیاری بر اثر ارتباطات موثر ایجاد شده است‌. بر اثر این ارتباطات موثر، در کنار صنعت خرده‌فروشی به 3 بخش دیگر که درون این صنعت حضور دارد توجه ویژه‌ای شده است؛ بخش اول غذا و رستوران و صنایع وابسته بود، بخش دوم این بوده که در پی صنعت خوراک به نگهداری و کاربری مراکزتجاری هم توجه  کرده‌ایم و بخش سوم به تجارت آنلاین مربوط بود، چرا که خانواده‌ها عمدتا  برای گذران وقت و فراغت کیفی  به این مکان‌ها مراجعه می‌کردند و این موضوع ما را بر آن داشت تا به تجارت آنلاین هم فکر کنیم. 

برای این‌که هر سال نسبت به سال‌های قبل پیشرفت داشته باشید چه تمهیداتی اندیشیده‌اید؟
 این سوال خیلی خوب و جالبی  است، زیرا ما هر سال تلاش می‌کنیم نسبت به سال قبل چالش بیشتری داشته باشیم و با شنیدن نظرات  مشتریان و مخاطبان خود پیشرفت کنیم. برگزاری مپیک برای شنیدن  نظرات مشتریانمان بهترین فرصت است، زیرا همه مشتریان را در یک جا ملاقات می‌کنیم و آنها هم فرصت شناخت و تبادل اطلاعات با سایرین برایشان فراهم می‌شود.

نحوه ارتباط با مشتری‌ها به چه صورت است؟
در مپیک  فقط معامله صرف صورت نمی‌گیرد،  بلکه چالش و مبادله ارتباط وجود دارد و ما دلالی نمی‌کنیم، بلکه به مشتری‌ها کمک می‌کنیم تا لینک‌های مناسب فعالیت خودشان را پیدا کنند و از برقراری این ارتباط راضی باشند‌. به واسطه این موضوع مشتری‌های ما در طول سال از ایجاد این لینک‌ها و بیزینس‌های ایجاد شده خشنود خواهند بود.

مواردی که در مپیک برای شما بیشتر حائز اهمیت هستند، کدامند؟
 برای ما محتوا خیلی مهم است، زیرا هر ساله بیش از  80 کشور برای یافتن فرصت بیزینس جدید به مپیک مراجعه می‌کنند. در گذشته  مپیک مانند گیلاس روی کیک بود‌، اما امروزه مپیک و ارتباط‌های ایجاد شده در آن دقیقا یک قسمت اصلی از خود کیک است. 

چقدر در این رویداد بزرگ جهانی به مسائل فرهنگی اهمیت داده شده است؟
ما امروزه  برای نزدیک‌تر شدن به مشتریانمان بیشتر روی مسئله فرهنگ‌سازی و آموزش‌های فرهنگی کار می‌کنیم‌.
برای برنده شدن و ماندن در این صنعت باید جدا از معاملات به رفتار‌ها و فرهنگ‌ها هم توجه کرد‌. با نگاه به نسل جدید می‌بینید آنها هدایت‌کننده این مارکت و بازار خواهند بود و وظیفه ما ایجاد یک نقطه جدید و واحد روی نقشه برای این نسل است. وظیفه ما ایجاد برند‌ها و کانسپت‌های جدید در این صنعت است و بسیار معتقدیم زندگی و فرهنگ رفتاری جدیدی در حال شکل‌گیری است.
تحصیلات بنده در خصوص تاریخ‌شناسی است و بر این اساس واقفم از سال‌ها پیش افراد برای کسب اطلاع از موارد اجتماعی و فرهنگی به مراکزتجاری مراجعه می‌کردند، زیرا دوست دارند با هم در ارتباط باشند و ما بر همین اساس تلاش می‌کنیم خودمان را با تغییرات فرهنگی وفق دهیم.
در واقع ما قبل از این در فضای مجازی فقط کالا می‌فروختیم، اما امروزه از این طریق تجربه‌هایمان را به اشتراک می‌گذاریم و انحصارا فروش نداریم و   ارتباطات جدید را با استفاده از توییت و کامنت‌ها‌یمان به اشتراک‌ می‌گذاریم. حتی ما برند‌ها و شهرهای جدید را  با استفاده از این ابزار‌ها معرفی کنیم. در واقع ما با استفاده از تکنولوژی و رفتار‌های نسل جدید همان فرهنگ قدیم خودمان را به اشتراک می‌گذاریم و با استفاده از این سیستم فرصت‌های جدیدی را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهیم‌.

بخش‌های اصلی مپیک 2017 شامل چه مواردی بود؟ 
یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در مپیک، غذا و صنعت وابسته به غذا است‌، زیرا بیشتر مشتریان در کنار استفاده از امکانات مراکزتجاری برای تفریح و خوردن غذا به مراکزتجاری مراجعه می‌کنند و به عنوان مثال جلسات کاری و میهمانی‌های خودشان را در آن مکان‌ها برگزار می‌کنند‌. سال 2017 موضوع اصلی مپیک در خصوص غذا و نوشیدنی و خدمات آنلاین مربوط به این صنعت که یکی از مهم‌ترین نقش‌آفرینان صنعت خرده‌فروشی است، بود ‌ و در سال 2018 نیز همینطور خواهد بود‌. 
اوقات فراغت مناسب یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های ما است‌. به عنوان مثال باغ وحش یا نمایشگاه خودرو  یکی از بهترین ایده‌ها برای ایجاد ترافیک در مراکزخرید است، زیرا از این طریق قبل از آمدن به مراکزتجاری نیاز مراجعه به مرکزتجاری در افراد ایجاد می‌شود. 
ما حتی به ایجاد دانشگاه در مراکزتجاری  هم فکر کرده‌ایم  و معتقدیم ایده جذابی است، چرا که  با ایجاد یک داستان جدید و حاشیه‌های آن مردم با ذهنیتی نو وارد مراکزتجاری می‌شوند‌. 

لطفا در مورد میپیم هم توضیح بدهید.
میپیم حدود 30 سال پیش با محوریت شهر‌ها و با هدف ورود فرهنگ و کمیته  املاک و مستغلات جهانی در زمینه خرده‌فروشی و با چشم‌انداز درازمدت و نگاه به آینده برای ساخت و ایده‌پردازی درباره ایجاد مرکزتجاری شکل گرفت و در حال حاضر  قبل از ساخته شدن مرکزتجاری باید به میپیم اشاره کرد‌. 
اما در مورد مپیک باید بگویم زمانی که مراکزتجاری ساخته می‌شوند ما نیاز به حضور برند‌ها داریم و چون سالانه 2هزار برند وارد عرصه می‌شوند مپیک بهترین جا برای این کار است و بیشتر سرمایه‌گذاران را ترغیب به فعالیت در یک کشور می‌کند‌. به عنوان مثال برندی که می‌خواهد  با بیش از 100 شعبه وارد ایران شود، ازاین طریق متوجه خواهد شد از کدام شهر شروع کند؛ کیش یا مشهد و یا ‌... .

با توجه به این‌که مپیک2017 با ادای احترام به زلزله‌زدگان غرب ایران آغاز به کار کرد ارتباط جوامع را در مپیک چطور ارزیابی می‌کنید؟
مسلما همانطور که گفتم ما در مپیک یک جامعه وابسته و در ارتباط  هستیم و با ملاحظات انسانی عمل می‌کنیم. طبیعتا قبل از تجارت، ما همگی انسان هستیم و با توجه به عواطف  انسانی برای زلزله اخیر ایران بسیار متاثر شدیم. از آنجایی که بسیاری از میهمانان حاضر در مپیک ایرانی بودند (تقریبا 50 نفر)  به همین دلیل در ابتدای مراسم، خانم جین رفتر، مدیر مجله RLI  شخصا به موضوع  زلزله ایران پرداخت‌. 

اگر بخواهید ایران را مورد ارزیابی قرار دهید فکر می‌کنید ما در زمینه خرده‌فروشی چقدر با استانداردهای جهانی فاصله داریم؟
همانطور که در طول بحث مطرح شد در تجارت جهانی  بازار کوچک و بزرگ مطرح نیست، بلکه مدل تجارت خوب و جدید مطرح است. اگر به مدارک موجود نگاه کنید ایران کشوری است  که 80 میلیون جمعیت دارد؛ جمعیتی جوان و خیلی سالم و منابع طبیعی خوب و آماده برای تجارت، البته نواقصی هم وجود دارد‌، زیرا شما کشوری دارید که  تقریبا 40 سال  است از طریق جامعه جهانی ایزوله شده و ما فکر می‌کنیم شما در حال رشد هستید و چون ما در میانه روابط سیاسی هستیم در اروپا همیشه رابطه خوبی با روسیه‌، خاورمیانه و ایران داشتیم و شما هم با تمام محدودیت‌هایی که داشته‌اید از پیشرفت خوبی برخوردار هستید‌. البته کشور‌های اروپایی هم  به خاطر تحریم‌ها ترس بسیار زیادی از برقراری همکاری با ایران دارند‌. در اصل بین ظرفیت‌های بالا برای تجارت در ایران و محدودیت‌های سیاسی و مالی، پارادوکس عظیمی وجود دارد، اما معتقدم کم‌کم این مشکل به خاطر نسل جدید و ذهن‌های خیلی بازی که در ایران برای تجارت وجود دارد و دیدگاه جامعه جهانی که نسبت به ایران در حال تغییر است از بین خواهد رفت. 

نقش رسانه‌ها را در مپیک چطور ارزیابی می‌کنید؟ 
ما در  مپیک  700 و در  میپیم، 600  روزنامه‌نگار را گردآورری کرده‌ایم، زیرا رسالت آنها انتقال داستان این رویداد به صورت صریح و شفاف به جهان است. رسانه‌ها سفیران ما هستند، زیرا بدون رسانه‌ها ما نمی‌توانیم موفق باشیم  و شنیده شویم‌. بهتر است اشاره کنم ما در اصل یک کمپانی هستیم که حوزه اصلی فعالیتمان رسانه است. رسانه ما ابتدا با مجله شروع شد‌، بعد به دلیل علاقه آنها به ملاقات با هم به مراسم و نمایشگاه‌ها و رویداد‌های بین‌المللی تبدیل شد‌. مدیا و روزنامه‌نگاران ما چیزی را نمی‌فروشند، بلکه به اشتراک می‌گذارند و انتقال‌دهنده اطلاعات هستند. بدون رسانه‌ای چون شما چطور می‌شود به بازاری چون ایران دسترسی داشت، بنابراین رسانه‌ها بخش عمده فعالیت و ارتباطات ما هستند، زیرا حضورشان در این صنعت ارزش حیاتی برای ما دارد‌.

در پایان اگر توضیح خاصی دارید، بفرمایید.
ما در مپیک توجه زیادی به ایران داریم و من 2 هفته است که دارم روی این موضوع کار می‌کنم و این به خاطر توانایی و پتانسیل‌های بالای کشور ایران است‌. ما پروژه‌های بزرگی چون پالادیوم و ایران‌مال را دیدیم و از جذب فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ایران  خیلی هیجان‌زده شدیم‌. بنده هم در تبلیغ ایران در خصوص پتانسیل‌های بالایش خیلی تلاش خواهم کرد، زیرا به پتانسیل‌های بالای ایران ایمان دارم‌.

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی