چالش‌های جهانی برند‌های ترکیه در مسیر توسعه خرده‌فروشی
تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۱۲/۲۴ --- کد خبر ۱۳۲۳

چالش‌های جهانی  برند‌های ترکیه در مسیر توسعه خرده‌فروشی 

 

برند‌های ترکیه‌ای تشنه استفاده از فرصت‌های توسعه جهانی هستند و بر اساس این نیاز‌، انجمن‌ها و صنوف مربوط به این فعالیت در مپیک حضور داشتند. اعضای حاضر در این نشست در روزهای برگزاری  مراسم منحصربه‌فرد مپیک نظرات خود را در خصوص توسعه صنعت خرده‌فروشی این‌گونه بیان  کردند. 
ولکان آتیک که به عنوان یکی از برترین صادرکنندگان پوشاک مردانه با برند Avva  در ترکیه‌، روسیه‌، آفریفا جنوبی‌، ایران و ازبکستان فعالیت می‌کند، گفت: ‌ترکیه دارای بازاری جوان و در حال توسعه است که روزبه‌روز در حال قوی‌تر شدن است و امروزه کیفیت خدمات و سرویس‌های ارائه شده در صنعت خرده‌فروشی در ترکیه با رشدی روزافزون روبه‌رو است و در رده و کلاس جهانی قرار دارد‌‌.
 وی افزود: انجمن خرده‌فروشی در ترکیه دارای 14هزار عضو فعال است با 17 بیلیون دلار درآمد در سال 2016 که این درآمد در سال 2017، 5 درصد رشد داشته و هدف بعدی ما رسیدن به درآمد ارزی نزدیک به 50 بیلیون دلار تا سال 2023‌ است که این رشد، چشم‌انداز بسیار فوق‌العاده‌ای را به تصویر می‌کشد‌. 


سینان اونجل، رییس اتحادیه برند‌های ترکیه گفت: ‌یکی از دلایل موفقیت و قدرتمندی برند‌های ترکیه در توسعه و صادرات جهانی، نشات گرفته از قدرت و اقتدار آنها در بازار بومی و داخلی ترکیه است‌، زیرا اغلب این برند‌ها در ترکیه به فروش می‌رسند و توسط مردم بومی شناخته و مصرف می‌شوند و این یکی از مهم‌ترین نکات زیرساختی در صنعت خرده‌فروشی در ترکیه است.
در 15 سال اخیر صنعت خرده‌فروشی ترکیه رشد بسیار سریع و چشمگیری داشته و این منجر به افتتاح 380 مال در ترکیه طی سال‌های اخیر شده است‌. 
وی افزود: البته این واضح است که امروزه نرخ رشد بازارها‌ی داخلی به دلیل توجه به بازار‌های خارجی آهسته‌تر شده است و این باعث شده اعضای انجمن به این نکته توجه بیشتری کنند. اتحادیه خرده‌فروشی با تمرکز بر ایجاد 67 هزار بازار جدید که در کل تنها 31 هزار بازار آن مربوط به خارج از ترکیه است، در قیاس با سال قبل که 2500 بازار بوده چیزی معادل 25 درصد رشد را در کارنامه توسعه و چالش‌های خرده‌فروشی خود ثبت کرده است‌.

 

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی