سهم تکنولوژی در آینده برتر آرژانتین
تاریخ خبر : ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ --- کد خبر ۱۴۲۹

سهم تکنولوژی در آینده برتر آرژانتین
جادویی که از مراکز خرید شروع شد
آرژانتین به عنوان کشوری که بیشترین سفیدپوست را در آمریکای‌جنوبی دارد، همیشه ادعای در اختیار داشتن اولین‌ها را داشته و اتفاقا تا جایی که به مراکز خرید مربوط می‌شود،  این کشور بزرگ آمریکای‌ جنوبی می‌تواند در این زمینه ادعاهای زیادی مطرح کند، چون اولین کشور در منطقه بود که یک مال بزرگ تاسیس کرد و در حال حاضر هم مجهزترین مراکز خرید آمریکای‌جنوبی را در اختیار دارد.
آیا این کشور فکری هم به حال آینده مراکز خرید و صنعت خرده‌فروشی کرده است؟ با توجه به اقدامات اخیر صورت گرفته، پاسخ این سوال مثبت به نظر می‌رسد. آنچه بیش از هر چیز به موفقیت صنعت خرده‌فروشی در  این کشور پهناور آمریکای جنوبی سرعت می‌بخشد، تکنولوژی به¬کار رفته در سازه¬ها و داخل مراکز خرید است؛ آنچه به عنوان انقلاب بزرگ دیجیتال نامیده می‌شود.

 اعتبار دیجیتالی 
روند دیجیتالی شدن صنعت مراکز خرید در آرژانتین در دهه 80 شتاب خاصی گرفت؛ وقتی اوضاع سیاسی کشور به خاطر امپراتوی پرون و حمله انگلیس برای در اختیار گرفتن جزیره فالکلند آشفته بود. آرژانتین همان زمان مسیری خلاف افکار سایر ملت آمریکای‌جنوبی پیمود و 13 مرکز خرید در دهه 80 تجهیز کرد. هر چند از این تعداد، 6 مجموعه عمر زیادی نداشتند اما اقدام شجاعانه در زمینه خرده‌فروشی، الگوی بقیه کشورها شد. از طرفی طی سال‌های اخیر رشد 40 درصدی ارزش پزو (واحد پول آرژانتین) در مقایسه با دلار، باعث مراودات افزون‌تر به کمک پول داخلی شده است.
 
تحولات آینده 
بخشی از رونق اقتصادی آرژانتین و آنچه باعث شده این کشور دومین اقتصاد برتر منطقه پس از برزیل باشد، مرهون توجه به اصول پایه مراکز خرید و صنعت خرده‌فروشی است اما بخشی دیگر بی‌گمان به حضور لحظه‌ای عناصر دیجیتال در زندگی روزمره مربوط می‌شود. در حال حاضر محال است شما به مرکز خرید بزرگی در آرژانتین بروید و تکنولوژی‌ دستیار خرید یا سنسور را همراه خودتان نبینید. این موضوع کمک کرده رضایت خرید بین مردم آرژانتین به بالاترین میزان ممکن برسد. این میزان¬‌ رضایت، تبعاتی مانند ترغیب بیشتر مردم به خرید کردن را در پی دارد و در این بستر است که رشد 7/6 درصدی صنعت خرده‌فروشی در آرژانتین طی سال گذشته میلادی به ثبت می‌رسد. در کنار این مسائل، آمار نشان داده اقدام مناسب مراکز خرید این کشور در زمینه «دیجیتالیزه» کردن فروشگاه‌ها، عادت جدیدی در راستای خو گرفتن مردم با تکنولوژی را رواج داده است. 
نمونه‌های جدید 
پس از نهادینه شدن فرهنگ جدید خرید، نوبت به ساخت مراکز خرید جدید و منطبق با تکنولوژی روز رسید. بر این اساس از سال 2005 و در راستای سیاست‌های انقباضی دولت جدید، مراکز خرید نه به گستردگی گذشته بلکه به شکلی کیفی‌تر تجهیز و دوباره‌سازی شدند. در این شرایط از سال 2005 حدود 25 مراکز خرید در سراسر آرژانتین مورد بهره‌برداری قرار گرفت. این تعداد نصف مراکز خرید ساخته‌‌شده در پنج سال قبل از آن یعنی بازه زمانی 2000 تا 2005 بود که نشان می‌داد سیاست کیفی‌گرایی تا چه اندازه مورد توجه قرار دارد.
تکنولوژی‌های نوین 
برای لذت بردن تمام مردم آرژانتین از مراکز خرید برتر، تکنولوژی به سراسر این کشور آمد و حالا دیگر در کمتر نقطه‌ای از آرژانتین، خریدی بدون سنسور و تکنولوژی دستیار خرید انجام می‌شود. درسی که این اتفاق به دنیا داد، تسری یافتن زندگی تکنولوژیک از مراکز خرید آرژانتین به تمامی شئون این کشور است. آینده آرژانتین تحت تاثیر تکنولوژی‌های روز مدرن‌تر از حال و هوای فعلی به نظر می‌رسد. طبق آمار در حال حاضر بروکراسی و اتوماسیون اداری در فروشگاه‌ها و ادارات آرژانتین نهادینه شده و 80 درصد مردم و کارفرمایان از این روند ابراز رضایت کرده‌اند. این عامل در توسعه‌یافتگی بوئنوس‌آیرس و سایر شهرهای بزرگ کشور نقش عمده‌ای ایفا کرده و نرخ توسعه‌یافتگی در آرژانتین و رتبه این کشور در زمینه بیشترین استفاده از تکنولوژی را به رده هفتم ارتقا داد. با چنین زمینه‌ای پیش‌بینی می‌شود آرژانتین در سال 2030 به قدرت برتر تکنولوژی نه در آمریکای‌جنوبی بلکه در سراسر دنیا تبدیل شود؛ غولی که سرمایه بزرگی از نیروی انسانی مناسب در زمینه خرید و البته ربات‌هایی در زمینه تامین نیاز به خرید در بین مشتریان در اختیار دارد. کشور اولین‌ها، تحولاتش را از مرکز خرید آغاز کرده و به تمامی شئون خود تسری داده است.

 

 

 

 

 

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی