راهکارهایی برای بازاریابی مدرن
تاریخ خبر : ۱۳۹۷/۰۶/۲۰ --- کد خبر ۱۴۵۹

راهکارهایی برای بازاریابی مدرن

کریستین فاریولی - بازاریابی دیجیتال در سال‌های اخیر رشد و پیشرفت خیره‌کننده‌ای داشته و تقریبا هر ساله ابزار جدیدی برای رسیدن این صنعت به سقف پیشرفت خودش معرفی می‌شود. در واقع بازاریابی دیجیتال بر مبنای شناخت و در درجه اول کشف نیازهای مشتری بنا شده و همه تلاش‌ها در این بستر شکل می‌گیرد. بد نیست با برخی تکنولوژی‌های جدید بازاریابی آشنا شویم.

میکرو مومنتس

در اوایل سال 2016، تیم بازاریابی محتوایی گوگل از نوع متفاوتی از میکرو مومنتس یا همان لحظات کوتاه صحبت کرد که مصرف‌کننده یا کاربر به طور متوسط روزی 150 بار آنها را تجربه می‌کند. این میکرومومنت‌ها را می‌توان در 3 نوع لحظات خرید، لحظات تحقیق و لحظات کشف خلاصه کرد. در بحث بازاریابی دانستن این نکته بسیار مهم است که مرکز توجه مصرف‌کننده، برند یا محصول شما نیست. در واقع، احتمالا بخش زیادی از محتوای تولید شده توسط کارشناسان به عنوان یک مزاحم برای مصرف‌کننده محتوا تلقی می‌شود. در نتیجه نکته کلیدی در میکرومومنت مارکتینگ این است که بازاریاب تنها چند ثانیه برای جلب توجه مخاطب مورد هدف خود وقت دارد. در این چند ثانیه کوتاه، برندها باید قادر باشند یک پیام مختصر، واضح و مرتبط را که برای مصرف‌کننده جذاب باشد به او منتقل کنند. در غیر این صورت، مصرف‌کننده سراغ ایمیل، توییت یا مقاله بعدی خواهد رفت؛ در نتیجه برند در جلب توجه مصرف‌کننده ناکام مانده و باید منتظر فرصتی دیگر باشد!

جادوی تصاویر

تصاویر و کلیپ‌های ویدئویی کماکان نقشی کلیدی در ترغیب مردم به خرید دارند. ویدئوهایی قرار گرفته در یوتیوب، راهنمای بزرگی برای خرید هستند و تحقیقات ثابت کرده 69 درصد خریداران خودرو، بیش از آگهی روزنامه و سایر عوامل تبلیغی از ویدئوهای یوتیوب تاثیر پذیرفته‌اند. این روزها اکثر ویدئوها در موبایل‌ها دیده می‌شود، نه روی سیستم شخصی و این یعنی شما برای بازاریابی موثر باید بیشتر از گوشی خودتان و ویدئوهایش استفاده مناسب کنید.

تکنولوژی VIN

کد VIN همانند اثر انگشت خودروی شماست. بهترین راه شناسایی یک خودرو از طریق بررسی VIN آن است، چرا که این کد در هیچ دو خودرویی یکسان نیست و نقش IMEI‌ در تلفن‌های هوشمند را در صنعت خودرو ایفا می‌کند. این کد علاوه‌بر منحصر‌به‌فرد بودن، حاوی اطلاعات مهمی درباره خودرو است؛ از محل ساخت آن گرفته تا نوع پیشرانه‌ استفاده‌شده. اگر آگاه باشید چگونه این اطلاعات را استخراج کنید، خواهید توانست خودرویی را که هرگز از نزدیک ندیده‌اید تاحدودی بشناسید! برای استخراج اطلاعات VIN به این نکته توجه داشته باشید که هر خودروساز از الگوی خاصی برای ترجمه حروف این کد استفاده می‌کند. در واقع در تمام کدهای VIN رشته خاصی از حروف نشانگر اطلاعات یکسانی هستند، همانند کارخانه ساخت. اما با توجه به شرکت تولیدکننده‌ هر خودرو، برای فهمیدن اطلاعات داخلی‌اش باید بر اساس الگوی خودروساز عمل کرد.

شبکه‌های اجتماعی

این روزها اهمیت شبکه‌های اجتماعی بر کسی پوشیده نیست. بدون آشنایی با قواعد کار و تبلیغ در این محیط، قطعا بازاریاب کاملی نخواهید شد. در بخش تبلیغاتی در راه برای رسیدن به سطح مطلوب فروش، شبکه‌های اجتماعی یک راهکار بزرگ و در واقع میانبری مطمئن هستند. از مجموع 89 درصد بزرگسالان آمریکایی عضو فیسبوک، 70 درصد حداقل یک ساعت در روز را صرف حضور در محبو‌ب‌ترین شبکه اجتماعی دنیا می‌کنند. اینستاگرام هم که به فیسبوک تعلق دارد به عنوان دومین شبکه اجتماعی محبوب دنیا، پس از گوگل دومین سایت پربازدید دنیاست. برای تبلیغ و پیشرفت در بازاریابی این دو نام را از یاد نبرید.

تکنولوژی موبایلی

آمارها نشان داده تنها 18 درصد حاضران در یک مرکزخرید از گوشی خودشان استفاده می‌کنند و سایرین از وسایل ارتباطی دیگری سود می‌برند اما اگر در زمره همان 18 درصد نباشید، از جدیدترین تکنولوژی روز و وسایل ارتباطی تسهیل‌کننده خرید بی‌نصیب می‌مانید. تکنولوژی‌هایی مانند ربات، بیکن و سنسورهای مختلف، کار بازاریابی در صنعت خرده‌فروشی را بیش از حد تصور آسان کرده‌اند.

مدارا با خریداران

نسل جدید خریداران بیش از اسلاف‌شان وقت صرف خرید می‌کنند و جایگاه خرید برایشان اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل راضی نگهداشتن آنها از طریق برخورداری از یک مکان مناسب اهمیت زیادی دارد. در این راستا شما به عنوان یک بازاریاب باید برای محصول خودتان نمایندگی یا غرفه‌ای در مراکز خرید داشته باشید. اگر یکی از 4 برند اولی باشید که دیده می‌شوید، قطعا شانس با شماست. بهتر است اولین برند در چشم بازدیدکنندگان و صاحبان صنایع باشید؛ در این صورت موفقیت‌های مالی و غیرمالی زیادی نصیب خواهید برد.

 

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی