راز موفقیت برند امگا
تاریخ خبر : ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ --- کد خبر ۱۴۶۱

راز موفقیت امگا

صیدی که از پی صیاد می‌دود

برند امگا سال‌هاست که در بین دوستداران انواع ساعت مچی جایگاه ویژه‌ای دارد اما شاید خیلی‌ها ندانند این برند برای جا باز کردن در قلب دوستدارانش خودش سال‌ها شیوه خاص خودش را اعمال کرد و مسیرهایی طولانی را پیمود. برندهای برتر دنیا نمونه‌های خوبی برای تولید داخلی هر کشور محسوب می‌شوند و می‌توان از آنها در جهت ارائه برترین محصولات از سوی تولیدات الگوبرداری کرد.

ماجرای سفیرها

به گفته روسای امگا، یکی از دلایل موفقیت و شهرت این برند، سفیرها و تبلیغ‌کننده‌هایش هستند؛ آنهایی که نه فقط به خاطر شماره یک بودن بلکه به دلیل وفاداری و احترام انتخاب شده‌اند. در واقع امگا به فراز و فرود چهره‌ها اهمیت نمی‌دهد. به همین دلیل و وجود احترام متقابل، بزرگان و چهره‌های مشهور تبلیغ‌کننده با وجود آسان بودن تغییر برند به امگا وفادار می‌مانند.

نوع انتخاب

 برای انتخاب سفیر یک گروه ویژه از امگا مسئول تعیین صلاحیت می‌شود اما نوع انتخاب به این گونه نیست که لیست 20 نفره‌ای تهیه شود و از بین آنها چند نفر واجد شرایط نام بگیرند. افراد مورد نظر به مصاحبه حضوری دعوت می‌شوند و رئیس مجموعه پس از ارزیابی، رای به همکاری یا عدم حضور آنها می‌دهد.

آسودگی خاطر بابت فروش

با این نوع دیدگاه، روسای امگا هیچ‌گونه ترسی بابت به فروش نرسیدن مدل‌های لوکس شرکت‌شان ندارند چون اعتقاد دارند اگر محصول تولید شده به بهترین نحو کارایی داشته باشد، قطعا خریدار خاص خودش را خواهد داشت. تجربه رویکرد برندهای مد در سال‌های اخیر، چراغ راه آنهاست تا مبادا راه شرکت‌های حالا از بین رفته را بپیمایند. با توجه به مهندسی بسیار پیشرفته، امگا همواره یکی از برندهای مطرح در دنیای ساعت‌های سوئیسی و مکمل پوشش مردان و زنان مطرح بوده است. پس از خارج شدن از جعبه لوکس و مخملی آن، می‌توان مطمئن بود که این ساعت بی‌نظیر چه در موقع استفاده و چه در اوقات دیگر، اجازه ورود غبار را به خود نداده و ایجاد خراش روی آن غیرممکن خواهد بود.

یک تاریخ غنی

داستان تاسیس شرکت امگا به قرن نوزدهم و سال 1848 برمی‌گردد؛ زمانی که «لوئی برانت» ساعت‌ساز سوئیسی در لاشو دو فوند، اولین کارگاه ساعت‌سازی خود را افتتاح کرد. در آن زمان مونتاژ و ساخت ساعت‌ها کاملا به صورت دستی و توسط او انجام می‌شد. اولین ساعتی که آقای برانت تولید کرد، یک مدل جیبی نام داشت زیرا ساعت رایج آن زمان و بسیار مورد علاقه مردم بود. در اواسط قرن نوزدهم، هنوز ایده اتصال زنجیر یا دستبند به یک ساعت، ذهن کسی را به خود مشغول نکرده و حمل ساعت در جیب، شیوه رایج  محسوب می‌شد. امگا در سال 1930 با «تیسوت» دیگر برند ساعت‌ساز لوکس سوئیس ادغام شد و در ژنو به عنوان شرکت اصلی شکل گرفت. ادغام تیسوت و امگا موفقیت بسیار بزرگی بود و در مدت زمانی کوتاه گروه SSIH به بیش از 50 شرکت مانند لمانیا، لانکو و همیلتون افزایش یافت. همچنین این گروه عنوان سومین تولیدکننده بزرگ ساعت‌های لوکس و موتورساعت در جهان را به خود اختصاص داد. در همین دوران بود که امگا برخی از مطرح‌ترین محصولات خود را تولید کرد. محصولات کلاسیک وینتیج که در حال حاضر هم علاقه‌مندان بسیاری داشته و شهرت خود را حفظ کرده از جمله تولیدات فاخر این برند محسوب می‌شوند. طی رکود اقتصادی سال 1980 امگا با دیگر ساعت‌ساز بزرگ سوئیسی به نام «آسوآژ»  ادغام شد که دیگر برندهای مطرح این کشور مانند سواچ و رادو را طراحی و تولید می‌کرد. این شرکت جدید به نام  ASUAG-SSIH  شناخته می‌شد اما حتی ادغام منابع این شرکت جدید برای مقابله با بحران و رکود اقتصادی کافی نبود و در نهایت یک گروه خصوصی کنترل ماجرا را برعهده گرفت. شرکت ASUAG-SSIH هم به SMH تغییر نام داد.

امروز رویایی

امگا با گذر از سال‌هایی پرفراز و نشیب در 2 دهه گذشته به یک ثبات نسبی رسیده و این روزها با به کار بردن انواع وسایل تکنولوژیک موفق شده بیش از پیش نام خودش را بر سر زبان‌ها بیندازد. موفقیت انتهایی ندارد و به همین دلیل امگا با وجود موفقیت‌های بزرگ کماکان به راه موفقیت‌آمیزش ادامه می‌دهد!

 

 

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی