راهکارهایی برای خرید و فروش مطمئن
تاریخ خبر : ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ --- کد خبر ۱۴۶۲

راهکارهایی برای خرید و فروش مطمئن

قدرت ربات

مارک جانسون - مدیر ارشد آکادمی بین المللی خرده فروشی :در دنیای امروز قواعد و ‌راه و روش موفقیت در هر حیطه‌ای طبقه‌بندی شده و در هر شغل و مقامی برای موفقیت به رعایت یک‌سری استاندارد، نیاز مبرمی دارید.فروشندگی و فعالیت در مراکز خرید و تجاری هم قاعده و اصول خاص خودش را دارد که در این چند مورد تعریف می‌شود.

ایجاد ارتباط کلامی موثر

بسیاری از مشتریان علاقه زیادی به پرس‌و‌جو و جست‌وجو درباره اجناس مختلف دارند. به عنوان یک فروشنده، حوصله به خرج دادن و جواب درست و کامل به آنها، راهی است که از شما یک نمونه موفق می‌سازد و باعث می‌شود رونق برند خودتان را هم افزایش دهید. اگر یک فروشگاه در سطح بالا و استاندارد صددرصد هستید، برای هر 3 هزار مشتری، باید 600 فروشنده داشته باشید تا علاوه‌بر توضیح کامل و ارائه بهترین محصول مناسب، سر فرصت توان متقاعد کردن مشتریان به وجود بیاید. اگر فروشنده‌ها از این تعداد کمتر یا مشتریان از حد مجاز بیشتر شوند، حداقل 20 درصد از بهره‌وری فروش یک مرکزخرید کاهش می‌یابد.

توازن قیمت و کیفیت

 هر چقدر قیمت شما به کیفیت محصول‌تان نزدیک باشد، بیشتر به موفقیت نهایی نزدیک می‌شوید. به عبارت بهتر اگر تولید مورد نظر شما دارای کیفیت خوب اما برچسب قیمتی بالایی باشد، ممکن است مورد پسند قرار نگیرد و در عوض اگر کیفیت مطلوبی داشته باشید و در قیمت جانب انصاف را رعایت کنید، قطعا مخاطبان زیادی را به سمت خود جلب می‌کنید. چنانچه تنها 10 درصد قیمت اجناس را بالا ببرید، این تورم ناخواسته باعث افزایش قیمت بقیه اجناس خواهد شد و در این صورت فروشگاه‌ شما مانند گذشته مورد استقبال قرار نمی‌گیرد، پس بهتر است تا حد امکان از گرانی دوری کنید!

میزان فروش

میزان آیتم‌های به فروش رفته در فاصله زمانی، معیار مناسبی برای سنجش توانایی‌های یک فروشنده است و یک کارفرما به این طریق می‌تواند از میزان تبحر کارمند خودش اطلاع کسب کند. تقسیم میزان فروش آیتم‌ها به تعداد تراکنش‌ها، راهکار مناسبی جهت میزان موفقیت یک واحد تجاری است. به طور مثال اگر 350 آیتم فروخته‌شده،120 تراکنش را رقم زده باشد، شما بابت هر 3 آیتم فروخته‌شده، یک تراکنش داشته‌اید.

میانگین فروش در ساعت

 میانگین فروش در یک ساعت، امتیاز ویژه‌ای محسوب می‌شود. هر چقدر یک فروشنده با سرعت بیشتری اجناس را بفروشد و توانایی متقاعد کردن را داشته باشد، به همان میزان کسب و کار یک مرکز تجاری رونق می‌گیرد. برای به دست آوردن میانگین فروش باید آمار دقیقی از هر تراکنش مالی روزانه داشته باشید. توجه داشته باشید میزان تراکنش با متوسط قیمت تفاوت دارد. میزان کل تراکنش‌ها و تمام ساعات برپایی یک فروشگاه، 2 داده کلیدی در زمینه میانگین فروش در هر ساعت است. به طور مثال، انجام 120 تراکنش در 12 ساعت به معنای انجام 10 فروش در هر یک ساعت است. اگر شما فقط یک ساعت به میزان کار خودتان اضافه کنید، 10 درصد سود و فروش بیشتر نصیب‌تان می‌شود، البته به شرطی که در هر ساعت میانگین 10 آیتم فروش داشته باشید!  

نقش تکنولوژی

 در این بین نباید از نقش تکنولوژی غافل شد؛ آنچه می‌تواند فرآیند خرید را دستخوش تحولی اساسی کند. این روزها ریزتراشه‌ای به نام بیکن و انواع سنسورها به علایق مشتریان جهت می‌دهند و از طرفی وجود یک ربات همه‌فن‌حریف به نام «دستیار خرید» به شما اجازه می‌دهد در سریع‌‎ترین زمان ممکن، بهترین خرید را داشته باشید و بابت آنچه به دست آورده‌اید، لبخند رضایت بر لبان‌تان ظاهر شود. ربات‌ها این روزها علاوه‌بر مراکز خرید، روح و سلیقه خرید ما انسان‌‎ها را هم تسخیر کرده‌اند. اگر یک دهه دیگر در خیابان راه بروید یا وارد مرکزخریدی شوید و از دستیار خرید در کنارتان خبری نباشد، به احتمال زیاد مورد تمسخر قرار می‌گیرید، چون آن زمان عملا خرید بدون کمک عوامل غیرانسانی کاری نشدنی جلوه می‌کند. به مرور زمان و با پیچیدگی فرآیند تولید محصولات، خطای انسانی در زمان انتخاب به شکل فزاینده‌ای افزایش می‌یابد و اینجاست که باید حتما یک عامل غیرانسانی مانند ربات کنار خودتان داشته باشید تا با اطلاعات پردازش شده، هر گونه اشتباه شما را تصحیح کند.

 

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی