10 نشانه ای که شرکت شما را نابود می کند
تاریخ خبر : ۱۳۹۵/۰۱/۲۴ --- کد خبر ۶۲۵

10 نشانه ای که شرکت شما را نابود می کند
ویروس های قابل ردیابی
 همیشه نباید سنگی جلوی پای شما انداخته شود تا متوجه شوید در خطر هستید، گاهی اوقات برخی نشانه ها قدرت پیش بینی را به وجود می آورند و به این ترتیب متوجه می شوید شرکت شما در خطر قرار دارد. اگر یک یا چند مورد از این 10 نشانه را در موسسه تحت مالکیتتان می بینید سریع به خودتان شک کنید و به دنبال راه حلی برای مشکلات به وجود آمده باشید.


پچ پچ ها
 داشتن یک میر پینگ پنگ برای دور هم جمع شدن و مذاکره ایده بدی نیست اما اگر می بینید کارمندان شما بیش از توجه به کار اصلی خودشان ، مدام گرد این میز جمع می شوند و چند نفری دائم در حال صحبت هستند، کنجکاو شوید مبادا باندی در حال شکل گیری باشد و تمرکز کاری در شرکت شما از بین برود.


صندلی های خالی
 اگر مدام جلسه می گذارید اما بیشتر صندلی ها خالی هستند و کسی هم استرس دیر رسیدن به همایش را ندارد، باید نگران شوید. وقتی رئیس نیستید، ترسی بابت از دست دادن جایگاه خود ندارید و اگر این بی خیالی به افراط کشیده شود، معضل تنبلی و افتادن بار ناتوانی کاری افراد روی دوش رئیس به وجود می آید.


جایگاه اختصاصی
این تلقی غلط که فقط روسا اتاق ویژه دارند، بیشتر باعث بروز حساسیت در مورد تفاوت زیاد عده ای با دیگران می شود. شرکت ها معمولا دارای ساختار و سلسله مراتبی هستند که در آن رئیس در همه زمینه ها تفاوت زیادی با کارمندانش دارد.


 بی توجهی به امور فرهنگی
این تلقی غلط که شرکت فقط باید بفروشد، شما را در اولین مصاحبه به عنوان متقاضی کار در شرکتی خاص با سوال هایی مواجه می کند؛ از شما تقاضای کار دارند ولی از استعدادها و جنبه های دیگر توانایی هایتان سوالی نمی شود.


ترویج فرهنگ غلط از سوی روسا
فرهنگ همیشه از بالا به پایین سرریز می شود. شاید نتوانید رئیستان را ملاقات کنید اما  قادر هستید ویدئویی از محل کارتان  بسازید و به دست او برسانید تا متوجه شود چقدر از کارتان لذت می برید.


ایده آل گرایی
هر شرکتی برای موفقیت قانون و راهکار خاص خودش را دارد اما یک شرکت به شدت ایده آل گرا با تعیین اهداف غیر قابل دسترسی تا حد زیادی کارمندانش را به انفعال و زحمت بیهود می اندازد. در این شرایط شمای کارمند بیش از تمرکز روی کار، نگران از دست دادن شغل به خاطر ناتوانی در رسیدن به اهداف بلند پروازانه شرکت هستید.


 عدم خوشحالی
یک شرکت، موظف به تامین شادی کارکنانش است. عده زیادی از کسانی که همیشه خوشحال دیده می شوند در محیطی بدون استرس و شاد کار می کنند. چنانچه رئیس هستید، باید عوامل شادی زا را بشناسید و محیطی مفرح بسازید.


 خستگی
 اگر به عنوان یک متقاضی کار، ساعت 5 عصر وارد یک شرکت شوید، به خوبی متوجه میزان کارایی افراد می شوید. چنانچه کارمندان همچنان مشغول کار باشند، معلوم است شرکت بازدهی بالایی دارد اما در صورتی که  عده زیادی را در حال رفتن به خانه ببینید، باید بدانید آنجا محیط پر بازدهی نیست.


عدم همیاری
بعد از ساعت 5، چند ساعت را کنار کارمندانتان سپری می کنید؟ اگر جواب، قانع-کننده باشد، شما رئیس موفقی هستید و گرنه باید در دراز مدت فکری به حال شرکت کنید.


دکور ویژه
اگر به شرکتی رفتید که تبلیغاتش در همه جا دیده می شود، نگران مصاحبه نباشید. فقط در اولین فرصت از اولین خروجی اش فرار کنید!

 

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی