تحسین برانگیزترین شرکت پستی جهان
تاریخ خبر : ۱۳۹۵/۰۱/۲۸ --- کد خبر ۶۲۸

تحسین برانگیزترین شرکت پستی جهان
فدکس شرکتی است که بسته‌های پستی را ظرف یک شب به مقصد می‌رساند و لوگو و برند آن یکی از شناخته‌شده‌ترین لوگوهای جهان است. این شرکت، پیشکسوت تجارتی است که زمانی غیر‌ممکن به نظر می‌رسید. آرم شرکت فدکس ظاهری صاف و ساده دارد و طراح آن آقای لیندون لیدر، مدیر ارشد شرکت طراحی Landor Associates است. این لوگو در رده‌بندی مجله رولینگ استون یکی از 8 لوگوی برتر ۳۵ سال اخیر شد و تاکنون بیش از ۴۰ جایزه جهانی را به خود اختصاص داده است.

                                                                                            
فدکس بعدها به تجزیه سرویس‌های خود پرداخت و امروزه شامل چندین زیرمجموعه سازمان‌دهی شده است که هر کدام وظیفه خاصی دارند و دارای نسخه خاصی از این لوگو هستند.
فدکس اکسپرس سرویس اصلی پست یک‌شبه است. خدمات فریت فدکس (FedEx Freight)  سرویس‌هایی است که مجاز به صرف زمان بیشتر در ارسال است و در آن از واگن‌های باری و وسایل حمل‌و‌نقل زمینی دیگر استفاده می‌شود. " "FedEx Ground  مجاز به صرف زمان بیشتر در تحویل، دارای هزینه کمتر و حجم بالایی از واگن‌های مستقل و مرتبط با شرکت‌های درخواست‌کننده است.FedEx Kinko’s"" تحویل سریع موارد اورژانس و اقلام ارزشمند یا خطرناک را با استفاده از حجم وسیعی از واگن‌ها یا هواپیماهای چارتر بر عهده دارد. FedEx Trade Network"" سرویس‌های مربوط به گمرک، بیمه و مشاوره حمل‌و‌نقل را فراهم می‌کند و   "FedEx Services" مسئول فراهم ساختن اطلاعات بازاریابی برای قسمت‌های دیگر شرکت است.

                                                                                                                  


فدرال اکسپرس اولین صندوق پست مرسولات خود را در سال ۱۹۷۵ نصب کرد و یک سال بعد با ۱۹ هزار بسته در روز، به سودآوری مناسبی دست یافت، ولی رشد سریع فدرال اکسپرس از سال ۱۹۷۷ شروع شد، زمانی که دولت با کم کردن مداخله و محدودیت‌ها در خطوط هوایی باعث شد کار این شرکت وسیع‌تر شود و بتواند اولین هواپیماهای بزرگ خود که ۷ بوئینگ ۷۲۷ بودند را خریداری کند.
فردریک اسمیت، رییس و مدیر‌اجرایی شرکت فدرال اکسپرس است که یک شرکت حمل‌و‌نقل جهانی به ارزش ۴۵ میلیارد دلار است که خدمات کسب‌و‌کار و تدارکات و لجستیک ارائه می‌کند.
اسمیت مسئول جهت‌گیری استراتژیک برای همه شرکت‌های زیرمجموعه فدرال اکسپرس است.


فدرال اکسپرس در بیش از ۲۲۰ کشو‌ر دنیا خدمات‌رسانی می‌کند و دارای ۶۳۴ هواپیما و بیش از ۹۰ هزار وسیله نقلیه است. بیش از ۳۰۰ هزار از اعضای تیم فدکس در سراسر جهان هر روز به جابه‌جایی بیش از ۱۰ میلیون مرسوله رسیدگی می‌کنند. از زمان تاسیس فدرال اکسپرس در سال ۱۹۷۱، اسمیت یکی از طرفداران فعال اصلاح مقررات، تجارت آزاد و "‌موافقتنامه آسمان‌های آزاد" برای حمل‌و‌نقل هوایی در سراسر جهان بوده است.

                                                                                          
فدرال اکسپرس در طول ۴۰ سال گذشته همچنان رهبری خود را در این صنعت تثبیت و تقویت کرده و به طور گسترده‌ای برای تعهد خود به ارائه خدمات باکیفیت شناخته شده است. فدرال اکسپرس در رتبه‌بندی‌های نشریه فورچون در فهرست‌هایی همچون " تحسین‌برانگیزترین شرکت‌های جهان"، " 100 شرکت برتر برای کار کردن" و ... آمده است.
اسمیت جوایز متعدد مدنی، دانشگاهی و کسب‌وکار از جمله جایزه رهبری جهانی از شورای کسب‌وکار آمریکا و هند، جایزه بنیاد جورج سی مارشال و جایزه مدال کنگره بنیاد افتخارآفرینان را دریافت کرده است. او همچنین توسط نشریات BARRON’S و CHIEF EXECUTIVE به عنوان مدیرعامل برتر معرفی شده است.


او در سال ۱۹۴۴ متولد شد و مدرک فوق‌لیسانس خود را از دانشگاه ییل دریافت کرد. اسمیت از سال ۱۹۶۶ تا ۱۹۷۰ به عنوان افسر نیروی دریایی ایالات متحده ۱۹۶۶خدمت کرده است.
5 درس از فردریک اسمیت
فرد اسمیت شرکت فدرال اکسپرس را در سال ۱۹۷۱ با قرض گرفتن پول تاسیس کرد و آن را به یک شرکت ۴۵ میلیارد دلاری تبدیل کرد، بنابراین می‌توان گفت او مدیریت می‌داند.
اسمیت در مصاحبه با مجله فورچون نکاتی را بیان می‌کند که برای تمام مدیران اجرایی قابل استفاده است. در اینجا 5 مورد از بهترین‌های آنها را باهم مرور می‌کنیم:
۱- اعتبار خود را در اولویت قرار دهید: اسمیت اشاره می‌کند که کار فدرال اکسپرس تنها تحویل بسته‌ها نیست، بلکه این شرکت به افراد اعتماد می‌فروشد. (‌به عنوان مثال وعده این‌که تجهیزات پزشکی به مقاصد مهم خواهند رسید.) باید بدانید برندتان به چه چیزی نیاز دارد و آن را برجسته کنید.
۲- فرهنگی ایجاد کنید که همواره برای تعالی در تلاش است: کارکنان فدرال اکسپرس عهد کرده‌اند که "‌هر تجربه فدرال اکسپرس را برای افراد فوق‌العاده سازند".
۳- شکست‌های خود را پنهان نکنید بلکه از آنها برای بهبود روند خود استفاده کنید: هنگامی که ویدئویی از یکی از ماموران پست فدرال اکسپرس منتشر شد که در حال پرتاب یک مانیتور کامپیوتر از حصار منزلی بود، اسمیت سعی نکرد آن را پنهان کند، بلکه آشکارا در مورد آن صحبت کرد و از آن به عنوان سکویی برای یادگیری و بهبود استفاده کرد.
۴-  همیشه به دنبال بهبود فرایندهای خود باشید: فدرال اکسپرس هیچ‌گاه خدمت‌رسانی را قربانی کسب سود نکرده است. (‌حتی اگر این امر برای مشتریان نامحسوس بوده باشد.)
۵-  از زمینه‌های غیرمعمول برای رشد استفاده کنید: آیا می‌دانید فدرال اکسپرس لوازم الکترونیکی مانند آی‌پد را تعمیر می‌کند؟ این شرکت پستی سیستم‌هایی برای انتقال این اقلام به تعمیرگاه مرکزی و فناوری تعمیر این کالاها دارد. درست است که این کار هسته اصلی کسب‌وکار این شرکت نیست اما کسب‌وکاری به ارزش ۱۵ میلیارد دلار است.

 

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی