رفع معضل مسیریابی در مکان‌های بزرگ و پرتردد!
تاریخ خبر : ۱۳۹۵/۰۱/۳۱ --- کد خبر ۶۳۳

رفع معضل مسیریابی در مکان‌های بزرگ و پرتردد!
تا به حال برایتان اتفاق افتاده که در یک فرودگاه شلوغ در حالی‌که نگران از دست دادن پروازتان هستید، در پیدا کردن مسیرتان سردرگم شده یا به عبارتی گم شوید؟ یا در یک نقطه از شهر به دنبال آدرس خاصی بوده و پس از پرس‌وجو از افراد مختلف، در نهایت مسیر مناسب را نیافته باشید؟ یا در موقعیتی دیگر، در یک بیمارستان به دنبال اتاق و قسمت خاصی گشته، اما در آن شلوغی گیج شده و در نهایت بعد از صرف زمان قابل توجهی، مقصد مورد نظرتان را نیافته باشید؟ یا در یک مرکزخرید بزرگ نتوانسته باشید فروشگاه مورد نظرتان را پیدا کرده و گیج و سردرگم زمان زیادی را در آن جا گذرانده و شاید حتی با این تجربه نه‌چندان جالب‌، دست از خرید کشیده و خسته و پریشان از آنجا خارج شوید؟


در همه این موقعیت‌ها، شما سردرگمی و استرس را تجربه کرده‌اید، چرا که با صرف انرژی و زمان  قابل‌توجهی، موفق به رسیدن به مقصدتان نشده یا آنقدر خسته شده‌اید که حتی با یافتن مقصد مورد نظرتان‌، تجربه خوشایندی در ذهنتان ثبت نشده است، چرا که همه ما از گم شدن در یک مکان بزرگ کلافه و مضطرب می‌شویم.


امروزه در کشورهای توسعه‌یافته، در مراکزخرید، مراکز حمل‌و‌نقل عمومی، بیمارستان‌ها، اماکن تفریحی و گردشگری و‌ .... از راهکار مسیریابی استفاده می‌شود و منافع حاصل از اجرای این راهکار تا اندازه‌ای بوده که سیستم مسیریاب‌ در کلیه مکان‌هایی که نیاز به اطلاع‌رسانی در آن جا وجود دارد، به آسانی جایگاه خود را تثبیت کرده و با سرعت چشمگیری رواج یافته است.
راهکار مسیریابی به طور کلی در 3 مدل زیر قابل اجرا است:
راهکار مسیریابی ایستا
این مدل از طراحی راهکار مسیریابی شامل یک سری اطلاعات و نوشته‌هاست که جهت‌ها را با فلش و یک سری نوشته به شما نمایش می‌دهد. در این مدل، این امکان برای شخص وجود ندارد که درخواست خاصی را در سیستم ثبت کند و اطلاعات دلخواه خود را جست‌وجو کند، ‌اما می‌توان با افزودن نمایه‌های گرافیکی به نوشته‌ها و فلش‌ها، محیط این نرم‌افزار را جذاب‌تر کرد.
راهکار مسیریابی پویا
امکانات این مدل از نرم‌افزار مسیریابی در مقایسه با نرم‌افزار مسیریابی ایستا، وسیع‌تر و عمیق‌تر است، به گونه‌ای که مخاطب قادر است یک دید کلی به نقشه آن مکان (مرکزخرید، بیمارستان، شهربازی و ‌...) داشته باشد و قسمت‌های مختلف آن جا را در همه طبقات مشاهده کند، همچنین درصورتی‌که اطلاعات یا موقعیت یک بخش از آن مکان تغییر یابد، پایگاه اطلاعاتی به‌روز شده و تغییرات با سرعت‌ در محیط نرم‌افزار اعمال می‌شود؛ به عبارتی مدل پویای این نرم‌افزار نقش یک راهنمای تصویری دقیق را برای مخاطب ایفا می‌کند.
راهکار مسیریابی تعاملی
در این مدل از راهکار مسیریابی، این امکان برای بازدیدکننده فراهم است تا درخواستش را در سیستم ثبت کرده و اطلاعات مورد نظر خود را دریابد؛ به عنوان مثال کاربر قادر است در قسمت جست‌وجو، برند مورد نظر خود را پیدا کند و یا در دسته‌بندی‌های گوناگون به دنبال خدمات مورد نظر خود بگردد، یا این‌که کاربر می‌تواند فهرست فروشگاه‌هایی که در حراج هستند را پیدا کند و‌ ...‌  و به این ترتیب با دستگاه تعامل داشته باشد.
 در مدل‌های پیشرفته‌تر، کاربر حتی قادر است موقعیتی را که در آن قرار گرفته و همچنین مقصدی را که می‌خواهد به آن جا برود، در سیستم  وارد کند و به این ترتیب کلیه مراحل، قدم به قدم در اختیار او قرار خواهد گرفت. این امکان نیز میسر است تا کاربر از طریق موبایل، تبلت و یا هر سخت‌افزار دیگری که قابلیت اتصال به اینترنت را داشته باشد، ‌درخواست خود را به سیستم ارسال کرده و پاسخ خود را از طریق ایمیل یا پیامک در موبایل خود دریافت کند.
آنچه در هر 3 مدل نرم‌افزار مسیریابی روشن است، تجربه بدون استرس و خوشایند کاربر است.
در این جا به طور کلی منافع استفاده از نرم‌افزار مسیریاب را بررسی می‌کنیم:
-  جذب مخاطب بیشتر به علت تجربه خوشایند کاربر در آن مکان 
- حذف نیروهای انسانی اطلاع‌رسان از محیط‌های مختلف
- امکان تبلیغات به شیوه‌ای موثرتر برای مخاطب و همچنین کسب درآمد از این طریق برای صاحبان مراکز

 

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی