مشتریان را چگونه عاشق کنیم
تاریخ خبر : ۱۳۹۵/۰۲/۲۳ --- کد خبر ۶۴۷

چگونه یک برند مشتریان را عاشق خود می‌کند
تخم‌مرغ بشکن، املت بخور
در نگاه اول مقوله‌های عاطفی و احساسی میانه چندان خوبی با دنیای خشک و صرفا غیرمنعطف تجارت ندارند، اما باید بدانید مراکزخرید موفق در واقع در درازمدت با دلربایی فراوان از طریق ارائه بهترین خدمات، به یک معشوق تغییر ماهیت می‌دهند و خریداران را ناخودآگاه به یک عاشق بزرگ تبدیل می‌کنند! با رعایت چند مورد خاص شما چندین هزار خریدار را وابسته برند خود می‌کنید؛ اتفاقی که در دنیای واقعی در زمینه‌ دوستی‌ها رخ می‌دهد. در واقع اندکی ازخود‌گذشتگی و توجه به مشتری، شما و برندتان را بی‌نهایت دوست‌داشتنی جلوه می‌دهد.
رابطه قوی 
ماجرا بسیار ساده‌تر از حد تصور به نظر می‌رسد؛ یک مرکزخرید در صورت ارائه بهترین خدمات ممکن، نه تنها بهترین مشتریان ممکن را به دست می‌آورد، بلکه از خریداران خود وفادارانی بزرگ می‌سازد؛ آنهایی که به خرید از مکانی غیر از مرکزخرید موردنظر علاقه‌ای ندارند. در واقع 3 عامل کلیدی باعث می‌شود مشتری فکر خرید از جایی غیر از مرکزخرید شما را از سر بیرون کند. 
خدمات اضافه 
سایت آمازون برای خدمت به مشتریان، نمونه خاص و ویژه‌ای به شمار می‌رود. یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تجاری اینترنتی هیچ‌گاه اجازه نمی‌دهد خواسته مشتریان در یک سطح خاص متوقف شود و با ایده‌ها و پیشنهادهای خاص خودش، خلاقیت در خرید را نهادینه می‌سازد. اخیرا این شرکت تصمیم گرفته بدون هزینه اضافی، سیستم تحویل فوری سفارشات را به مقصد مشتریان قدیمی خود بفرستد و در این راه مشتری کمترین هزینه ممکن را متحمل می‌شود. از این پس یک شرکت هوایی ترکیه‌ای سرویس حمل‌ونقل مسافران به سمت صندلی‌های هواپیما را با یک ماشین برقی مجهز به سایبان و همراه با سرو نوشیدنی‌ها انجام می‌دهد. در روزهای گسترده شدن سایه وسایل ارتباطی روی سر همه ما، راحت‌طلبی به بخشی از خواسته‌های مردم تبدیل شده و اگر بتوانید بیش از بقیه، وسایل آسایش، آرامش و لذت‌جویی افراد را فراهم کنید، مطمئن باشید سودی چند برابر اقدامات خدماتی خود برای مردم، به چنگ می‌آورید.
آسایش مشتری 
هیچ شرکت و برندی به جز سرمایه‌گذاری روی آسایش مشتریان، کار پرسود دیگری نخواهد داشت. به عنوان مثال یک شرکت توزیع موادغذایی تصمیم گرفته در روزهای برفی، حمل موادغذایی به خانه مشتریان ثابت خود را بدون هیچ  هزینه اضافی انجام دهد؛ کاری که فقط در ایام کریسمس انجام می‌‎شود! فعالیت‌هایی نظیر بیمه‌نامه، تعمیرات خودرو و ... خدماتی است که ایجاد تخفیف و سهولت در انجام آنها می‌تواند آسایش بیشتر و البته سود درازمدت ویژه شما بابت در اختیار داشتن مشتریان ثابت را در پی داشته باشد. هیچ سازمانی با تحفیف دادن به مشتریان دچار رکود و ضعف نمی‌شود. شاید ارائه خدمات به مشتریان در کوتاه‌مدت چندان به چشم نیاید، اما در درازمدت تاثیر ماندگاری روی برند مورد نظر می‌گذارد و پیشرفت‌های شگفت‌انگیزی شکل می‌گیرد. مثالی جذاب می‌گوید تا وقتی تخم‌مرغ شکسته نشود، املت درست نمی‌شود. شکستن تخم‌مرغ همان شکستن پوسته خودخواهی و ارائه خدمات به مشتریان است و املت همان سود درازمدت ناشی از استقبال مردم وفادار به یک برند محسوب می‌شود.
 در دسترس بودن 
مشتری باید احساس کند هر زمان لازم بود یا مشکلی داشت به سازمان فروشنده دسترسی دارد. اکثر شرکت‌های معتبر زمانی خاص را برای رسیدگی به امور مشتریان در نظر می‌گیرند؛ به عنوان مثال 5 یا 10 دقیقه از زمان اعلام مشکل و دقیقا همه کارکنان شرکت موظف به حل مشکل در زمان تعیین‌شده هستند. این اقدام، رضایت مشتری را به بالاترین میزان می‌رساند. داشتن و ارائه چند ایمیل برای ارتباط با مشتریان تمهید دیگری است که توسط شرکت هیلتون مد شد. برخورداری از چند ایمیل باعث می‌شود حجم زیاد خواسته‌های مشتریان کانالیزه شده و با حضور چندین کارشناس معتبر در سریع‌ترین زمان به ایمیل‌ها جواب داده می‌شود. ایجاد مراکز تماس فوری از طریق شماره تلفن‌های کوتاه و رایگان یا امکان ایجاد تماس از طریق درج نظر در وب‌سایت سازمان و شرکت‌ها، دیگر امکان ویژه در دسترس بودن است. در این شرایط با یک کلیک، تماس مشتری برقرار می‌شود. احترام گذاشتن به مشتری به عنوان یک اصل اساسی در اساسنامه هر برند و سازمانی جای ویژه‌ای دارد، اما فقط معدودی از دارندگان این شعار واقعا به آنچه می‌گویند اعتقاد دارند و عمل می‌کنند.
منبع: trendwatching.com

 

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی