معرفی ده صاحب صنعت بزرگ جهان
تاریخ خبر : ۱۳۹۵/۰۲/۲۸ --- کد خبر ۶۵۰

10 صاحب صنعتی که از طریق تکنولوژی میلیاردر شدند
 نان خوشمزه علم
هرگاه صحبت از ثروت میلیاردی می‌شود، بسیاری از صاحبان سرمایه، غول‌های نفتی و تجار بزرگ قلمداد می‌شوند، اما الزاما همیشه هم ثروت از طریق تجارت حاصل نمی‌شود. مردان بزرگی در طول تاریخ از طریق تبادل دانش یا ایجاد یک فناوری جدید، میلیون‌ها دلار پول به جیب زده‌اند. فهرست پیش‌رو10 ثروتمندی را معرفی می‌کند که از طریق دانش و به وجود آوردن یک تکنولوژی جدید، سرمایه عظیمی به دست آوردند.
پونی ما 
18 میلیارد سرمایه این 44 ساله چینی حاصل عملی شدن ایده سرویس جدید و اختصاصی پیامک در شبکه مخابرات چین با نام مستعارQQ  است. او و دوستانش علاوه بر فعالیت موثر در این زمینه در زمینه تولید محتوا برای بازی‌های رایانه‌ای کودکان نیز سود زیادی نصیب بردند.
مایکل دل 
آمریکایی 51 ساله از دوران دانشجویی در تگزاس در دهه 80 تفکر اقتصادی جریان‌سازی داشت و سرانجام در 23 سالگی با سرمایه 30 میلیون دلاری شرکت بعدها بزرگی به نام «دل» را تاسیس کرد. کار به حدی رونق گرفت که مایکل با استخدام بیش از 100هزار نفر در شرکتش، عملا در سراسر آمریکا به همه‌کاره دومین شرکت بزرگ غیرنفتی آمریکا تبدیل شد. ثروت فعلی او 18 میلیارد دلار است.
استیو بالمر 
ترک دانشگاه محل تحصیل و پیوستن به بیل گیتس به عنوان یک دوست صمیمی مسیر زندگی یکی از مغزهای متفکر شرکت مایکرو سافت را تغییر داد. او از یک کارمند با حقوق50 هزار دلار به دومین رییس مایکروسافت تبدیل شد و بدون دخالت در تاسیس این برند و یا حضور خانواده‌اش به صندلی ریاست تکیه زده است. بالمر در سال 2014 سهام تیم بسکتبال لس‌آنجلس کلیپرز را خریداری کرد.
جک ما 
او که هیچ نسبتی با «پونی ما» ندارد پس از تاسیس برندی دارای کارکردی شبیه سایت آمازون، بزرگ‌ترین سود اینترنتی تاریخ تجارت مجازی را رقم زد؛ 25 میلیارد دلار! 
سرگئی برین 
ملاقات برین و شخصی به نام لری پیج در دانشگاه استنفورد در سال 1995 سرنوشت دنیا را تغییر کرد. این 2 نفر به اتفاق، 3 سال بعد گوگل را تاسیس کردند.
 در ادامه ایده‌های رویایی طرفین، روزبه‌روز بر رونق گوگل افزود و حالا برین، نانی به قیمت 37 میلیارد دلار سرمایه نقد می‌خورد.
لری پیج 
بخشی از سرمایه عظیم گوگل به مردی تعلق دارد که برنامه‌های خاص محبوب‌ترین سایت دنیا را می‌نویسد. او مدیر بخش جست‌و‌جوی گوگل نام دارد و ناگفته پیداست بابت زحمت فراوان تا چه اندازه سود نصیب می‌برد. پیج که در 30 سالگی از طریق ارتباط اندروید با گوگل میلیاردر شد پس از یک دهه کناره‌گیری از سمت ریاست گوگل، از وقتی در سال 2011 به سمت قبلی بازگشته، مدام شرکتش را در حال سوددهی می‌بیند.
لری الیسون 
موسس 71 ساله اوراسل با ثبت ایده خودش، دنیای مجازی را تکان داد و واقعا به شعار شرکتش (‌شما تنها نیستند) جامه عمل پوشاند. تیم برنامه‌ساز قوی به او اجازه داده در رأس قدرت از برتر بودن همیشگی اوراسل لذت ببرد و سرمایه‌ای بالغ بر 46میلیارد جمع‌آوری کند.
مارک زاکربرگ 
خالق دنیای فیس‌بوک، این روزها یکی از جوان‌ترین ثروتمندان دنیا است. ایده‌ای که در دانشگاه‌ هاروارد او را به سمت ایجاد محبوب‌ترین شبکه اجتماعی سوق داد، هنوز خریدار دارد. زاکربرگ 31 ساله که اخیرا برای اولین بار پدر شده، ثروتی 5 میلیاردی دارد و 99 درصد ثروتش را صرف امور خیریه‌ای مانند مبارزه با بیماری مهلک ابولا و همچنین سازمان‌های خیریه کرده است.
 جف بزووس 
ثروت 51 میلیارد دلاری این آمریکایی 52 ساله حاصل قدم زدن در راهی بود که با خریدوفروش آنلاین به نقطه آغاز رسید. ابتدا کتاب و در ادامه هر آنچه قابل فروش بود، توسط بزووس فروخته می‌شد. او از این طریق سرمایه اولیه جهت کسب‌وکار را به دست آورد و در نهایت با عضویت در دفتر شرکت آمازون، خیلی زود به عنوان یکی از مغزهای متفکر این برند به موفقیت، شهرت و ثروت فعلی رسید.
بیل گیتس 
نیازی به معرفی این «همیشه ثروتمندترین مرد دنیا» نیست. داستان ثروت افسانه‌ای او، در 30 سالگی‌اش و در دوران برپایی شرکت مایکروسافت شروع شد.گیتس از زمان کناره‌گیری از مایملک خود در سال 2000، بیشتر پول و زمان خود را صرف امور خیریه می‌کند و حالا همراه همسرش، صاحب یک موسسه خیریه است. این مرد با ثروت 89 میلیاردی اصلا از ایده‌پردازی خسته نمی‌شود و قول داده تا 15 سال دیگر از اختراع دیگری به نام «انرژی معجزه» رونمایی کند.
منبع:businessinsider

 

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی