پنج شهر برتر دنیا برای خرید
تاریخ خبر : ۱۳۹۵/۰۳/۱۰ --- کد خبر ۶۵۳

5 شهر برتر دنیا برای خریدکردن  
جاذبه‌های قطعی 
جذابیت مراکزخرید یک طرف، جاذبه‌های شهری که هر توریستی را وادار به حضور در مال‌های بزرگ می‌کند، طرف دیگر.
 این معادله ساده به ما می‌آموزد مراکزخرید برای موفقیت در فروش و تجارت باید و باید بر پایه مستحکمی به نام شهری امن و تجاری بنا شده باشند. به عبارت بهتر، شهرهایی که امنیت و البته جاذبه‌های بیشتری برای خرید دارند، بیش از سایر همتایان خود، توریست‌ها را به سمت مراکزخریدشان می‌کشانند. بر این اساس چند شهر خاص در دنیا فارغ از کیفیت مراکزخرید خود، بهترین مکان برای خرید هستند؛ از خریدهای جزئی تا کلان.
سیاتل
شهر سیاتل به خاطر قهوه‌های بسیار عالی در زمره بهترین شهرها برای خرید، دسته‌بندی شده است. این شهر با داشتن فروشگاه‌های زنجیره‌ای مختلف همچون Nordstrom و R.E.I، مغازه‌های مستقل و کتاب‌فروشی‌های دنج، بهترین مکان برای خرید است. تقاطع خیابان «پاین» و بلوار پنجم، بهترین مکان برای آغاز خرید هستند. در این مکان فروشگاه‌های محلی مختلفی همچون Macy و Coach قرار دارند. برای تهیه سوغاتی و محصولات زیبا و ارزان، بهتر است به بازار Pike Place بروید. جهت تهیه  صنایع‌دستی می‌توانید به «فریمونت» و بازار نزدیک آن، یعنی بالارد بروید. در هر دو این بازارها می‌توانید لوازم قدیمی و عتیقه و گالری‌های هنری بسیاری  بیابید.   
  توکیو
درتوکیو (‌مرکز زلزله ژاپن) هر نوع بازاری که بخواهید، از فروشگاه‌های بزرگ لوازم الکترونیک گرفته تا برندهای ارزان و گران مد را می‌توانید پیدا کنید. البته باید در نظر داشته باشید با یک بار سفر کردن به این شهر زیبا، نمی‌توانید زبان عجیب آنها را یاد بگیرید و با فروشنده‌ها سر قیمت چانه بزنید، بنابراین بهتر است پیش از سفر به آنجا، برای خود تعیین کنید دقیقا به دنبال چه هستید. اگر به دنبال مراکزفروش محصولات صنعت مد هستید، باید به دنبال تابلوی گینزا ((Ginza بگردید. در این محدوده، می‌توانید برندهایی همچون شانل و کارتیه را  در کنار برندهای ناشناخته‌تری همچون ماتسویا و ‌هانکیو پیدا کنید. البته اگر برند مورد نظر خود را در گینزا پیدا نکردید، می‌توانید به اوموتساندو، پاساژ 6 طبقه‌ای بروید.    
  پاریس
پاریس، شهر نور، مرکز طراحان مد و لباس و بوتیک‌های بسیار زیبا است. وقتی با جیب پر وارد خیابان مشهور شانزه‌لیزه می‌شوید، برندهای مشهوری همچون شانل، لوئیس‌ویتون، دیور و ... را می‌توانید ببینید. زمانی از خرید در این شهر لذت خواهید برد که به خیابان ششم Arrondissement بروید، زیرا در آنجا فروشگاه‌های متنوعی با قیمت‌های مناسب وجود دارد. اگر به دنبال خیاطی‌های زنانه خوب می‌گردید، به خیابان سوم Arrondissement بروید؛ در آنجا می‌توانید لباس‌های برش خورده زیبایی در فروشگاه‌های مختلف همچون مرسی، پیدا کنید.

 ملبورن
مرکز مد استرالیا بهترین مکان برای خریداران و افرادی است که به دنبال خریدهای خوب با قیمت‌های مناسب هستند. ردیف به ردیف فروشگاه‌های برندهای مشهور دنیا در قسمت شرقی خیابان کولینز، معروف به پاریس کوچک جمع شده‌اند. به عنوان یک توریست می‌توانید به خیابان‌های «فلیندرس‌لین» و «سوانتون» سر بزنید و برندهای استرالیایی و لوازم زیبایی را بیابید.
    دوبی
در پایتخت تجاری امارات، گردش در فروشگاه‌ها و پاساژهای بسیار شیک، لذت ویژه‌ای دارد. در این کلانشهر می‌توانید پوشاک و لوازم زینتی ساخت برندهای مشهور دنیا را با قیمت‌های مناسب پیدا کنید، زیرا در این شهر به اجناس مالیات تعلق نمی‌گیرد. همچنین می‌توانید در بازارهای شلوغ این شهر به دنبال جواهرات گرانقیمت و زیبا، ابریشم آسیایی و ادویه‌های خوش‌طعم  بگردید. قیمت اجناس در این شهر بسیار ارزان‌تر از دیگر نقاط دنیا است. در دوبی، شما مقابل بزرگ‌ترین مرکزخرید دنیا با بیش از هزار فروشگاه در پایین برج خلیفه قرار خواهید گرفت.

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی