پرادا را بیشتر بشناسید
تاریخ خبر : ۱۳۹۵/۰۳/۱۶ --- کد خبر ۶۵۸

پرادا، نمونه موفق آمیزش احساس و منطق 
 در خدمت اشراف، برای مردم
 افتتاح یک برند توسط یک زوج اتفاقی معمولی نیست. شاید بتوان ردپای تعاملی که از روابط عاطفی سرچشمه می‌گیرد را تنها در فیلم‌های دهه‌های گذشته دید، اما زمانی که برند «پرادا» جلوی چشم ما قرار دارد، اتفاق مورد اشاره یک نمونه واقعی و عینی است.

آغاز لاکچری 
 در ایتالیای فرش شده با تجملات و وسایل لوکس وجود یک خانه مد به اصطلاح «لاکچری» از نان شب هم واجب‌تر به نظر می‌رسید؛ بخصوص در اولین سال‌های قرن بیستم پرآشوب، به همین دلیل زوجی به نام ماریو و مارتینو پرادا با اندک سرمایه شخصی در سال 1913 اولین فروشگاه با نام برند خودشان را در گالری ویکتور امانوئل تاسیس کردند. زوج جوان در اولین سال‌های زندگی مشترک به انجام یک کار تجاری مشترک فکر کردند و در نهایت این تفکر، پرادا را به وجود آورد؛ برندی که ابتدا به فروش کیف و محصولات چرمی وارداتی از انگلیس می‌پرداخت و در ادامه فروش چمدان‌های مسافرتی، لوازم چرمی، قاب‌های زیبا و ... هم به محصولات قبلی افزوده شد.
تفاوت ازلی 
 طراحی‌های چشم‌نواز، استفاده از مواد اولیه مرغوب و تکنیک‌های پیچیده تولید، به سرعت پرادا را در مرکز توجه اشراف اروپا و اعضای برجسته طبقه مرفه و سرمایه‌دار این قاره قرار داد و طولی نکشید که در سال 1919، برند مورد اشاره به تامین‌کننده رسمی خانواده سلطنتی ایتالیا تغییر وجهه داد.
تعارض با بانوان 
در همان روزهای ابتدایی تاسیس و زمانی که خانواده 2 نفره پرادا به اوج شهرت رسیده بودند، ماریو به خاطر اعتقادات خاص خودش اجازه فعالیت تجاری را به بانوان اقوامش نمی‌داد، زیرا اعتقاد داشت خانم‌ها نباید در امور تجاری شراکت داشته باشند. او احتمالا نمی‌دانست یکجانبه‌گرایی، روزی به ضرر آرمان‌هایش تمام شود، اما این اتفاق رخ داد و پس از شانه خالی کردن پسرش از فعالیت در کسب‌وکار خانوادگی، برخلاف ایده موسس برند، لوئیزا، دختر ماریو وارد عرصه شد و به مدت 20سال مدیریت پرادا را بر عهده داشت. در ادامه، راه برای سلطه بانوان در این شرکت باز شد، تا جایی‌که پس از پایان دوران ریاست لوئیزا، دخترش موچیا جای مادر خود را گرفت، اما اقبال خوبی نداشت، زیرا شرکتی مخروبه و پر از مشکلات مالی را از اولین رییس زن تاریخ پرادا تحویل گرفت. تنها یک سال بعد از تغییر در سطح ریاست، برند شکست‌خورده مقابل نام‌هایی مانند گوچی، به لطف ایده‌های موچیا دوباره اوج گرفت و نه تنها اعتبار از دست رفته را پس گرفت، بلکه شهرتی افزون‌تر هم یافت. 
 آشنایی رمانتیک، زمینه‌ساز تحول 
در همان دوران، موچیا با شخصی به نام پاتریسیو برتلی آشنا شد؛ مردی که کسب‌و‌کار خود در زمینه محصولات چرمی را از سن 17‌سالگی آغاز کرده بود و به ‌عنوان مشاور با رییس جدید همکاری می‌کرد. یکی از مشاوره‌های خاص همسر آینده خانم رییس، برچیده شدن بساط واردات محصولات چرمی انگلیسی و به وجود آوردن سبک خاص در طراحی تولیدات چرم بود. پاتریسیو برتلی بعدها علاوه بر ایفای نقش همسری به ‌عنوان مدیرتجاری برند هم در کنار موچیا بود. ایفای نقش مدیرتجاری از سوی او، به موچیا زمان لازم برای به‌کارگیری خلاقیت در طراحی‌های پرادا را داد و آنها با کمک یکدیگر توانستند کسب‌و‌کار خانوادگی‌شان را در سطح برندی جهانی قدرتمند کنند.
 گسترش فعالیت 
در سال 1977، پاتریسیو برتلی، شرکت I.P.I S.P.A را به منظور تقویت منابع تولید خود (آنچه طی 10 سال گذشته شکل داده بود) تاسیس کرد. در همان سال این شرکت مجوز انحصاری برای تولید و توزیع محصولات چرمی با برند پرادا را از موچیا پرادا  کسب کرد. طی سال‌های بعد، فعالیت‌های این 2 خانواده بیش از پیش نزدیک‌تر شد و سرانجام در سال 2003، شرکت برتلی با پرادا ادغام شد. 
 طیف گسترده محصولات 
 از زمان ادغام برتلی با پرادا، ترکیبی از عناصر سنتی با جزییات معماری نوین و انقلابی در خرده‌فروشی لوکس فروشگاه‌های این برند به نمایش گذاشته می‌شود. پرادا در واکنش به افزایش تقاضا، طیف وسیعی از کالاهای چرمی مانند کیف، چمدان، لوازم جانبی و کفش و پوشاک مردانه و زنانه را به بازار عرضه کرد. شاید بتوان نقطه عطف پرادا را اتفاقات سال 1986 دانست؛ زمانی که  فروشگاه‌های جدیدی در نیویورک و مادرید و پس از آن در لندن، پاریس و توکیو افتتاح کرد. 2 سال پس از چنین افتتاحیه‌های باشکوهی، نخستین نمایش مد پوشاک زنانه در میلان، زادگاه پرادا برگزار شد و تا امروز، هر سال در تاریخی مشخص زیبایی و شکوه برند برتافته از احساس یک زوج سابقا جوان و حالا درگذشته را به معرض دید عموم می‌گذارد.

 

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی