عناصرکلیدی در طراحی مراکز خرید
تاریخ خبر : ۱۳۹۵/۰۳/۱۸ --- کد خبر ۶۵۹

5 عنصر کلیدی در طراحی موفق مراکز‌تجاری جدید
توسعه و مجهز کردن مراکزخرید به انواع سرگرمی‌ها، رستوران، محل گذران اوقات فراغت و محل استراحت به اضافه آخرین فناوری‌ها، یک مرکزتجاری را به بخشی جداناپذیر از زندگی مشتریان تبدیل خواهد کرد.
1- داشتن طراحی و معماری خارق‌العاده و تحسین‌برانگیز
2- گسترش فضاهای عمومی‌ مشاع جهت خلق یک فضای مرکزی باشکوه 
3- اضافه کردن روح زندگی به مرکزتجاری
4- عدم تمرکز و تاکید روی فروشگاه‌ها جهت جذب مشتری و بازدیدکنندگان
5- غلبه بر شکاف مخوف تکنولوژی دیجیتال

غنی کردن مرکزتجاری با این عناصر دلیلی خواهد شد که مشتریان از نشستن در منزل و خرید آنلاین چشم‌پوشی کرده و وارد مراکزتجاری جذاب و سرگرم‌کننده شوند. چه این‌که مشتری به صورت آنلاین کالایی را در اینترنت ببیند و خرید پستی کند و یا این‌که در مورد کالا در اینترنت تحقیق کرده و سپس از فروشگاه بخرد و یا کلا کالایی را در بازار ببیند و خرید کند، تمامی موارد فوق در راستای این است که مشتری را جهت خرید یک کالا هدایت کرده و در کنار یک سرویس خدماتی خوب او را به آسانی به مقصود خود برساند و در حال حاضر بازارمصرف ترکیبی از این حالات مختلف است.
1- مهم‌ترین فاکتور داشتن طراحی و معماری است که چشم هر بیننده ای را خیره کرده و به تحسین وادارد
این روزها هیچ مرکزخریدی بدون فضاهای سرگرمی و استراحت کامل نیست و البته هیچ صاحب مرکزتجاری در جهان به جز مرکزتجاری وست ادمونتون در کانادا بابت اضافه کردن 14000 مترمربع، تا این اندازه دست و دلبازی به خرج نداده است. این مجتمع با ساخت یک پارک آبی در داخل ساختمان، صاحب بزرگ‌ترین استخر موج‌دار جهان و 17 سرسره آبی شده است. 
از نظر جایگاه باید گفت، در حال حاضر تغییر جایگاه، اهداف و مقاصد لازم و ضروری است، اگر تغییرات را ترجیح نمی‌دهید، در نظر داشته باشید تنها خرید کردن از مجموعه شما ترفند و راهکار مناسبی نیست. به تعبیر دیوید چلینسکی، معمار برجسته شرکت پرن ویتز، «مرکزخرید مجموعه ای از یک مکان، تجربه و راحتی و آرامش است». همچنین وی می‌گوید خریداران باید تجربه فروشگاه را با برندهای شخصی خودشان پیوند دهند.
مدیر عامل مرکزخرید گنسلر می‌گوید: «این بدیهی است که نسل بعدی مراکزخرید بر اساس این 4 حوزه بنا شود: طراحی فوق‌العاده، خدمات و سرویس‌دهی سطح بالا، برندهای بین المللی و عدم تمرکز بر عرضه نوشیدنی و غذا».
از دیدگاه طراحی، فروشگاه‌ها نیازمند نگاه تحسین‌آمیز مشتریان برای جلب‌توجه آنها به فروشگاهایشان هستند. 
شوروم غول صوتی کاردون هرمن در نیویورک که توسط طراح، شاومات ساخته شد در سال 2013 افتتاح شد و دارای یک سالن پذیرایی و استراحت بود که مشتریان می‌توانستند روی یک سیستم 200 هزاردلاری به موسیقی گوش دهند. نمایش آثار هنری نیز به یک عنصر محبوب روبه افزایش در مراکزخرید تبدیل شده است. آثار هنری در سراسر مرکزخرید مد شیکاگو پراکنده شده‌اند و آثار هنری اغواکننده خریداران را از نقاط دور شهر به اینجا می‌کشانند.
2- گسترش فضاهای عمومی مشاع جهت خلق یک فضای مرکزی باشکوه 
  تحول مراکزتجاری بیشتر نیازمند فضاهای عمومی مشاع بزرگ جهت برگزاری رویدادها و سرگرمی‌ها است. آرشیتکت مرکزتجاری مینه پولیس ورودی بسیار بزرگ و بلندی را طراحی کرده است که در نگاه اول خریداران احساس می‌کنند در حال راه رفتن در دنیای متفاوت و شگفت‌انگیزی هستند.
طراحی یک ورودی برجسته و دیزاین فضای عمومی و مشترک مراکزخرید با رنگ‌های روشن و نورطبیعی امروزه رایج شده است. فود‌کورت‌ها با طراحی سالن‌های بزرگ و مرتفع و آسمان مجازی یا نورطبیعی، منظره مجللی را در مراکزخرید ایجاد می‌کنند.
3- با اضافه کردن هدفمند واحدهای مسکونی و اداری‌، روح زندگی به مرکزخرید خود بدهید
اضافه کردن واحدهای مسکونی و اداری به مراکزخرید یکی دیگر از روندهای نو در ساخت مراکزتجاری است. این تجربه جدیدی است و می‌تواند ترکیبی از مرکزخرید، هتل، واحدهای اداری، مسکونی یا آموزشی باشد. ترکیب این فضاها یک محیط ایده‌آل و کامل را خواهد ساخت.
مراکزتجاری موفق زیادی وجود دارند که با اضافه کردن واحدهای مسکونی و اداری، رونق تازه‌ای به مجتمع خود بخشیده‌اند و فرم شهری را به همراه فرهنگ، طبیعت و آرامش و راحتی به فروشگاه‌های خود پیوند زده‌اند. به گفته یک مشاور املاک تجاری در ونکوور، دیگر این مراکزخرید بزرگ صرفا در قلب شهر نیستند، بلکه آنها خود، مرکز شهر ما هستند.
4- جهت جذب مشتری و بازدیدکنندگان تنها روی فروشگاه‌ها حساب باز نکنید
فراهم کردن مکان‌های غذاخوری بزرگ برای مشتریان به یک کلید مهم در موفقیت مراکزتجاری تبدیل شده است، تا آنجایی که می‌توان گفت فروشگاه‌ها در رده دوم یا سوم اهمیت در کشاندن مردم به مراکزتجاری قرار دارند.
مرکزتجاری کمپانی میلز، هیبریدی تمام‌عیار از تفریحات و سرگرمی‌های مختلف مانند لگولند، آکواریوم و دکورهای نمایش قرون وسطایی است. به عنوان مثال غرفه لوازم‌تحریر کرایولا در فضایی به مساحت 7 هزار مترمربع حدود 25 کاردستی برای کودکان دارد که حتی شامل توانایی ساخت مدادرنگی شخصی هر مشتری هم می‌شود.
واضح است ما به سمتی می‌رویم که از اهمیت و تاکید روی فروشگاه‌های تجاری به عنوان مرکزتوجه کاسته می‌شود. ظهور مجتمع‌های تجاری لایف‌استایل یک بخش از استراتژی ایجاد خیابان‌های بزرگ با همه امکانات و تفریحات از جمله فعالیت‌های فضای بیرون نظیر آتش روشن کردن تا مراکز هنرهای نمایشی است. سالن‌های سینما با صندلی‌های ویژه و راحت و سرو غذا بخشی از مراکزتجاری جدید را به خود اختصاص داده‌اند.
5- با ابزار تکنولوژی به جنگ تجارت دیجیتال بروید 
تکنولوژی راه‌های بیشتری را برای مراکزخرید جهت ارتباط تعاملی و هوشمند با مشتریان فراهم کرده است. فناوری، تجربه خرید کردن را با به اشتراک گذاری اطلاعات، تجربیات و احساس ما از یک مکان متفاوت کرده است. لازم است صاحبان مراکزتجاری، خرید را برای مشتریانی که فروشگاه‌ها را برای خرید کالای موردنیاز خود جست‌وجو می‌کنند با روش‌های ممکن و تکنولوژی روز، آسان کنند.
وظیفه صاحبان فروشگاه‌ها و مدیریت مراکزخرید این است که به مشتریان نشان دهند خرید کردن از فروشگاه با لمس و مشاهده کالا از نزدیک به همان آسانی خرید آنلاین است. تکنولوژی نیز با برخی از راه‌حل‌هایی که فراهم کرده، به کمک این موضوع آمده است. استفاده از تکنولوژی جهت هدایت مشتریان برای پیدا کردن فروشگاه یا کالای موردنظر خود در مراکزتجاری بزرگ تا اطلاع‌رسانی در مورد فستیوال‌ها و تخفیفات خرید، امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرد.
برخی فروشگاه‌های پیشرفته نیز مانند برند بربری آینه‌های دیجیتالی هوشمندی را طراحی کرده‌اند که مشتری می‌تواند به طور مجازی لباس را بدون پوشیدن پرو کرده و خود را ببیند. فروشگاه محصولات دیجیتال کول نیز اپلیکیشنی را مخصوص کسانی که به خرید اینترنتی عادت دارند، طراحی کرده به گونه‌ای‌که مشتریان هنگامی که در فروشگاه قدم می‌زنند با اپ روی موبایل خود می‌توانند خرید کرده و از قابلیت‌های جالب این اپ استفاده کنند.
یک مرکزخرید در کالیفرنیا نیز با اپلیکیشن موبایلی که دارد نقشه سه بعدی ساختمان را در اختیار بازدیدکننده می‌گذارد که هر لحظه مکان او را مشخص کرده و مشتری را در جهت‌یابی فروشگاه‌ها هدایت کند. 
امروزه مراکزتجاری زیادی دست به توسعه و بازسازی زده‌اند و بخش‌های جدیدی مانند باشگاه ورزشی و سلامتی، کلینیک پزشکی، نمایشگاه خودرو، پیست اسکی و‌ ... را به مجموعه خود اضافه کرده‌اند.
گردآوری‌: شرکت معماری و دکوراسیون سابین‌سازه
مدیرعامل، آقای مهندس امیر شیرازی‌: آینده مراکزخرید در ایران در شهری مانند تهران علاوه بر دقت و توجه در امر طراحی و معماری‌، در گروی استفاده از ابزارهای روز دنیا در مرحله ساخت و همچنین بهره‌برداری و مدیریت است. مشتری در هر لحظه از زمان ورود به مرکزخرید باید علاوه بر هدایت درست جهت خرید کالا، احساس راحتی و اطمینان داشته باشد و لحظات خوشی را سپری کند. همچنین مراکزخرید در نقاطی با پیشینه تاریخی باید علاوه بر استفاده از تکنولوژی  با فرهنگ و تاریخ آن منطقه پیوند زده شوند.

 

 
ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی